SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Beta hcg testi örneği
Beta Hcg Örneği Bhcg Örnekleri Bhcg Kaç haftalık hamileyim 1 2 3 4 5 6 haftalık gebelikte beta hcg testi değerleri konumuz

Beta hcg testi yaptırıp ta değerlerden anlamayan arkadaşlarımızın olayı ve test sonucunu daha iyi anlamaları bakımından bir tane resim ekleyeceğim kızlar.

Şimdi sizler için eklediğim resim üzerinden yürüyelim.

Hangi değerlere bakacağız ?

beta-bhcg-e2.png

En yukarıda sağda yazan HCG mIU/ml değerine bakacaksınız arkadaşlarım. Peki bu değerdeki rakkamların anlamı ne hangisi ne anlama gelmekte ve kaç haftalık hamile olduğunuzu nasıl anlayacaksınız ( tabiki hamileyseniz )

kan%20testi%20bhcg-2bb.png

Yukarıdaki tablolardan anlamayan arkadaşlarımız, lütfen konuda belirttiğimiz HCG mIU/ml değerlerinizi yazın bizlerde sizlere hamilelik durumu olup olmadığnı, var ise kaç haftalık hamile olduğunuzu yazalım.

Sevgiler. Allah, isteyen tüm meleklere hayırlı bir evlat nasip etsin İnşAllah.

Aşağıda hemen bhcg testi yaptırmış olan bir kişinin rapor çıktısını görebiliyoruz. Sizler doktor değilsiniz ve bu çıktılarda yer alan değerlerin ne anlama geldiğini anlamıyor olabilirsiniz. Beta hcg değerleri ile ilgili her ne kadar görsel ve yazı olarak sizlere eklemiş olsak ta bizlere soru sormaktan lütfen çekinmeyiniz. Değerlendirmelerinizi yaparak hamilelik ile ilgili sizlere net bilgiler ve daha sonraki süreç ile ilgili tüyolar verelim.

kan testinden bhcg değerleri değerlendirme.jpg

BETA HCG DEĞERLERİNE GÖRE KAÇ HAFTALIK HAMİLEYİM

0-1 haftalık gebelikte bhcg değerleri 10-50
1-2 haftalık gebelikte bhcg değerleri 50-500
2-3 haftalık gebelikte bhcg değerleri 100-5000
3-4 haftalık gebelikte bhcg değerleri 500-10000
4-5 haftalık gebelikte bhcg değerleri 1000-50000
5-6 haftalık gebelikte bhcg değerleri 10000-100000
6-8 haftalık gebelikte bhcg değerleri 15.000-200.000
2-3 aylık gebelikte bhcg değerleri 10.000-100.000

şeklinde ortaya çıkmaktadır. Buradaki değere bakarak hamile olduğunuzu net olarak anlayabilirsiniz. Onun haricinde hani burada şu yazıyor ben şu kadarlığım demenize gerek yok.

BETA HCG TESTİNİ NE ZAMAN YAPMALIYIM ?
Beta hcg, yani kandan gebelik testlerini hamileliğinizin net olarak ortaya çıkması için mutlaka regl tarihinizden bir kaç gün sonra yapınız ? Peki ben testi iki üç gün kala yapsam ( eğer regl tarihleriniz tamamen düzenli ise ) evet yine sonuç alabilirsiniz.

BETA HCG TESTİ YANILIR MI ? % 100 DOĞRU SONUÇ MU VERİR ?
Yüzde yüz doğru sonuç verir. Gebelik testleri ve kandan alınan bhcg testleri, hamile olduğunuzu gösteren hormonu tespit ederler. Henüz hamilelik testinin nasıl yapılacağını bilmeyen bir kişi gebelik testini yanlış yapabilir ama bhcg testi yüzde yüz kesin sonuç verecektir.

BHCG DEĞERİM DÜŞÜK ÇIKTI SONRADAN YÜKSELİR Mİ ? YA DA YÜKSEK ÇIKTI DÜŞÜNCE BİR KEZ DAHA YÜKSELİR Mİ ?
Bhcg değerlerinin 10 ve üstünde çıkmasıyla artık hamilelik için emin adımlar ile ilerliyorsunuz diyebiliriz. Bu değerler, bu testi ikişer gün ara ile yaptığınızda, bir önceki test değerinin iki katına çıkacaktır. Dolayısı ile bhcg değerleri asla düşmezler. Düşük çıkan bir kişi, mens tarihinden üç beş gün önce yapmış ve değer misal 5 çıkmıştır, ama bu daha sonradan yükselecektir sağlıklı gebeliği var ise eğer. Ortalama misal 50 çıkan bir kişi testi yeniden yaptırdığında ( lütfen testi hep aynı hastanede yaptırınız ) değer 10 seviyelerine düşüyor ise muhtemelen dış gebeliktir ve bu değer bir kez daha yükselmez.

BETA HCG DEĞERİ DEĞERLENDİRME YAZIN DEĞERLENDİRELİM

Son düzenleme:
benim sonucumda 0.100 yazıyor bu hamile olmadığım anlamına mı geliyor

7 kasmda başımdan üzücü bir olay geçti.. korkudan sürekli evde idrarla yapılan gebelik testleri yaptım sürekli negatif çıktı.. 19 kasım ve 16 aralıkta ksa süren sanırım adet gördüm ama çok ağrılıydı.. üstüne görme diye bir şey okudum ve ondan korktum,kasık ağrılarım geçmedi sanki karnım gn geçtikçe şişiyr gbi geliyor.. sonra 23 ve 28 aralıkta kanda beta hcg testi yaptırdım ilk test <1.20 mUI/ml negatf,ikinci testte <1.20mUI/ml çıktı sanırım gebe değilim ama şimdide dış gebelk dye bir şey okudum ve ondan korkuyorum olma ihtimalim var mı bilgi verrseniz sevinirim :((

merhaba ben bugün kan testi yaptırdım ve sonuç 50.72 çıktı acaba gebe miyim??gebeysem ne kadarlık olabilir yardımcı olursanız sevinirim

Geri