polikistik over olup zahmetsizce hamile kalabilen var mı?

Uzun suredir birsey paylasilmamis hamile kalan varmi. Bende pcoluyum tedavi goruyorum

Bende 2.kez rahim filmi çektirdim .dr um tekrar görmek istedi .bu seferki temiz çıktı çok şükür.rahim filmi çektirdiğinde o ay ki bebek ihtimalini arttırıyormuşsun
Polikistik over hastaları tedavi de hangi ilaçları kullanıyorsunuz veya Ne gibi şeyler yapıyorsunuz ?

Bende 2.kez rahim filmi çektirdim .dr um tekrar görmek istedi .bu seferki temiz çıktı çok şükür.rahim filmi çektirdiğinde o ay ki bebek ihtimalini arttırıyormuşsun
Polikistik over hastaları tedavi de hangi ilaçları kullanıyorsunuz veya Ne gibi şeyler yapıyorsunuz ?

mrb oncelikle. bende bundan 2 3.sene once bu.yazilari cok okur acaba benimde bir cocugum olacakmi diye dert yanardim bir gun bunlari yazacagim hic aklima gelmezdi umarim sizinde oyle.olur. bende pko luyum ve 3 4 ayda bir adet oluyordum adet sokturucu kullanmazsam ki halada öyleyim. benim yumurtam catlamiyordu ve adet olamiyordum velhasil doktorum yumurta buyutucu ilac yazdi sanirim 50 60 tl civariydi.ki suan adini hatirlamiyorum yumurtam belli ml buyudukten sonra bana koldan normal asi seklinde catlatma ignesi yapildi oda.yanilmiyorsam 60 tl civariydi. bu igneden 24 saat sonraydi sanirim gun asiri iliski onermisti doktorum. daha sonrasinda igneden 14 gun sonra evde test yaptim bekleyemedim biraz daha beklemem gerekiyordu cunku hemen belli olmayabiliyordu. velhasil ben o mujdeli haberi aldim ve kizim eylulde.2 yasinda.olacak rabbim isteyen herkeze.nasip etsin umudunuzu yitirmeyin hep dua edin insallah sizde.benim gibi guzel anilar yasar o mutlulugu tadarsiniz

Her şey nasip kısmet .Polikistik over sendromu bir çok kadının ortak problemi. Tedavisi var ama süreç uzun. Ne mutlu sizeki kısa zaman da evladınıza kavuşmuşsunuz. Allah evladınızı bağışlasın dileyen her bayana da anne olmayı nasip etsin inşallah.

Merhaba kizlar 24 yasinda ve 3 senelik evliyim. Ben gunlerdir bir forumdan diger foruma atlayip polikistik over hastalarinin nasil hamile kaldigini arastiriyordum. Cunku bendede bu hastalik var ve 2 bucuk ay önce ögrendim. Ögrenmeden öncede asla cocuk dusunmuyordum ama ögrendigim gun gec kalmak istemedim. "Korktum" Sonra nedense bende mantar olustu ve doctora gittim. Vajinal krem verdi ama gecmedi. Ikinci kez gittim. Gitmeden önce cok fena yumurtaliklarima ve bacaklarima agri girdi. Rahim agzi kanserinden korkup smear testi istedim doctorumdan. Oda yapti ve beklememi söyledi. "Bekledim" ondan sonra arayip rahimimde biraz virus olabilecegini ve mikroskopla bakacagini söyledi. Okadar cok korktumki rahim agzi kanserim var diye gunlerce "agladim". Bu arada 8 nisanda adet olmustum 13 te bitti ve 25 nisanda gene adet oldum olmadan öncede kahve rengi akintim geldi bi sure adetlerimde cok duzensiz normal diye hic önemsemedim. 5 gundur midem cok kötu surekli sabahlari bulantiyla uyaniyorum. Kontrolumden birgun önce cevremdekilerin baskisiyla "test yaptim" cift cizgi cikti "inanamadim" öteki gun doctora gittim kadin sok oldu cok sasirdi o bana cocugun zor olabilir 6 ay 1 yil deneyin olmazsa bana gelin demisti. Gel kontrol edelim dedi etti ve evet hamilesin tahminimce 6-7 haftalik dedi. okadar cok sevindikki esimle iki gundur dunyalar bizim olmus gibi. Kizlar ben hic hap kullanmadim, hic tedavi olmadim, "dua ettim", stres yapmamaya calistim, "cok istedim" ama akisinada biraktim.. Esim bana cok destek "oldu" cocugumuz olmasa ne olacakki varsin olmasin dedi. O okadar önemliydiki benim icin sizde akisina birakin bol bol dua edin Allah isteyen herkese nasip eder insallah bu guzel duyguyu ..

Geri