Hamilelik ilişkiden kaç gün sonra belli olur?

Merhaba , en son 22.10 da bi denememiz oldu eşimle adetim de 3 gün geçikti ama henüz ilişki üzerinden 10 gün geçti idrar testi için en az 1hafta daha beklemekliyim değil mi ?

Ben ekimin 23de adet gordum daha olmadim hamileyimmi

Moderatör tarafında düzenlendi:
doktorum gebe kalmam için progestan verdi düzensız adet oldugum için. 26.10.2017 de ilacım bitti 30.10.2017 de kahverengi lekelenmem oldu bugün 8.11.2017 ne zaman kan testi yapmalıyım ?

Merhaba, daha önce başka bir başlıkla sorunuzu yanıtlamıştık. Bugün yada yarın kanda gebelik testi yaptırın. Yoğun bir kanamanız olmamış buda akla yerleşme kanamasını getiriyor.Sonucu bizimle mutlaka paylaşın. Mutlu haberlerinizi almayı diliyorum.

iyi gnler benim 1 haftadır miğdem bulanıyor kokulardan tiksiniyom birde aşırı sancım var adetime 7 gün var ne zaman test yapayım? teşk edrim

Merhaba, gebelik belirtileri gebeliğin 4-5. haftasın dan itibaren başlar. Sizin septomlarınız ya psikolojik yada tıbbi bir sorundan kaynaklı. Beklenen mensinizde en az 3 günlük gecikmeniz olursa gebelik testi yapabilirsiniz.

Biz eşimle yaklaşık 6 aydır ilişkiye giriyoruz çocuk istediğimiz için ama olmuyor bende adet düzensizliği var doktora çıktım ilaçta kullandım geçmedi bu düzensizlik herhangi bir sağlık sorunumda yok yumurtalıklarımda çocuğu çok istiyoruz ama stres yapıyorum çok olmuyor diye nasıl kurtulurum bu düşünceden yada yaşayan biri varmı.

Stres gebeliğin oluşmasını olumsuz etkileyen önemli bir etkendir. Bunun için ne yaparım diye soruyorsunuz ya benim şahsi önerim şu olacak elinizden geldiğince kendinize bir uğraş bulun farklı hobiler arkadaş ortamları falan edinin. Her ilişkide illaki çocuk olacak diye kendinizi şartlandırmayın. Hani yaşayan biri varmı diyorsun ya evet yaşayanlardan biri benim. İkinci çocuk için bizde eşimle üç sene uğraştık herhangi bir sağlık sorunumuz yoktu ama bir türlü olmuyordu çünkü ben kendimi çok şartlandırıyordum ve her ay hayal kırıklığına uğruyordum. Taki üç seneden sonra bu ay kesinlikle çocuk olmaz dediğim bir ay varki o ayda kendimi rahat bıraktım bu düşüncelerden uzak durdum ve kafamı tamamen rahat bıraktığım ay ikinci bebeğime hamile kaldım. Bunu bir örnek olarak veriyorum sana dediğim gibi kesinlikle kendini şartlandırma zamanı mutlaka vardır.

Biz eşimle yaklaşık 6 aydır ilişkiye giriyoruz çocuk istediğimiz için ama olmuyor bende adet düzensizliği var doktora çıktım ilaçta kullandım geçmedi bu düzensizlik herhangi bir sağlık sorunumda yok yumurtalıklarımda çocuğu çok istiyoruz ama stres yapıyorum çok olmuyor diye nasıl kurtulurum bu düşünceden yada yaşayan biri varmı.

Merhaba, stres gebe kalmada sorun yaratabilir. Bu durumu aşmak için psikolojik destek alabilirsiniz. Adet düzensizliği de gebe kalmada sıkıntı yaratabilir. Bu problemin de tedavi edilmesi gerekmektedir. Tedavinin yanı sıra yaşam şeklinizde, beslenme alışkanlıklarınızda değişiklik yaparsanız bu sorun dan kurtulabilirsiniz. Bu noktada da bir diyetisyenden yardım alabilirsiniz.

Geri