Beta hcg değerleri değerlendirme

Beta hcg de?erleri de?erleri art??? ne zaman ortaya ç?k?yor ?

Bu de?erler ne olmal? ?

Kandan yap?lan BETA HCG testi de?erlerine bakarak hamileli?inizin olup olmad???n? yaz?yoruz.

Kandan yap?lan beta hcg testi asl?nda gebeli?inizin olup olmad???n? olu?up olu?mad???n? gösteren bir testtir arkada?lar?m. Bu testle sizlerde net olarak hamile kal?p kal?nmad??? hususunda bilgiler edinebilirsiniz.

E?er sizler kandan yapt?rd???n?z test için aceleci davrand? iseniz ve kandan gebelik de?erleriniz " bebe?iniz yok " desede üzülmeyin k?zlar. Çok erken durumda yap?lan bu test için en az 3-5 gün bekleyip bir kez daha yapt?rmal?s?n?z.
Ço?u zaman bu testi orada hale haz?rda bulunan bir doktor hatta bir hem?ire bile net olarak sizlere söyleyebilsede, Hiç vakit kaybetmeden hamilemiyim de?ilmiyim diye dü?ünüyorsan?z k?zlar i?te kar??n?zda beta hcg de?erleri ve anlamlar?.
beta-bhcg-e2.png

En yukar?da sa?da yazan HCG mIU/ml de?erine bakacaks?n?z arkada?lar?m. Peki bu de?erdeki rakkamlar?n anlam? ne hangisi ne anlama gelmekte ve kaç haftal?k hamile oldu?unuzu nas?l anlayacaks?n?z ( tabiki hamileyseniz )

kan%20testi%20bhcg-2bb.png

Benmde beta 3.56 cikti gebelik varmidir

Mrb Ben normalde ayda bir adet goruyordumm bu sefer 14 gun gecikti bi hafta once de bı iki damla pembemsı kanamam geldi 4 gun once kan testi verdim 20,2 cıktı 2 gun once tekrar yaptırdım 41,79 cıktı doktor Gitt bi hafta sonra tekrar gel dedı sizce Hamile miyim

Mrb Ben normalde ayda bir adet goruyordumm bu sefer 14 gun gecikti bi hafta once de bı iki damla pembemsı kanamam geldi 4 gun once kan testi verdim 20,2 cıktı 2 gun once tekrar yaptırdım 41,79 cıktı doktor Gitt bi hafta sonra tekrar gel dedı sizce Hamile miyim

Merhaba , her iki hcg değeriniz de gebelik lehine yani hamilesiniz. Hcg testinin tekrarı gebeliğinizin seyri hakkın da bilgi verecektir. Sağlıklı gebelik geçirmeniz dileği ile.

Kizlar ben kan testi yaptim 100.88 cikti bu durumda hamilemiyim doktor tekrer gel dedi 1 hafta sonra sizce durum nedir

Geri