Soğuk Algınlığı sonrasında Kulak arkası şişkinliği yaşayanlar ne yapacağım ?

Cereny

Yeni Üye
Üye
Soğuk Algınlığı sonrasında Kulak arkası şişkinliği yaşayanlar ne yapacağım ?
kızlar merhaba ben 20 yaşındayım bir hafta belki de daha uzun süren bir nezle dönemim oldu burnum çok aktı boğaz akıntım oldu hatta balgamlı öksürüklerim oldu bugün kulak altı hizamda bir şişlik olduğunu hissettim elimle annem hastalıktan olabileceğini söyledi ama ben korktum açıkçası sizce önemli bir şey var mıdır allah korusun ya da gribal etkilerden kaynaklı bir şişlik midir esnediğimde falan kulaklarım çıtır çıtır açılıyor sanki tıkalı gibi

Selamlar, öncelikle geçmiş olsun. Evet genelde gribal enfeksiyonların ağır geçirildiği dönemlerde benim de başıma bu tür birşey geldi. Tabiki forumlardan medet ummak yerine, kulak burun boğaz doktoruna kesinlikle görünmeniz isabetli bir karar olacaktır. Muhtemelen antibiyotik kullanımına geçirileceksiniz. Sevgiler.

Selamlar, öncelikle geçmiş olsun. Evet genelde gribal enfeksiyonların ağır geçirildiği dönemlerde benim de başıma bu tür birşey geldi. Tabiki forumlardan medet ummak yerine, kulak burun boğaz doktoruna kesinlikle görünmeniz isabetli bir karar olacaktır. Muhtemelen antibiyotik kullanımına geçirileceksiniz. Sevgiler.
Ben yarın bir doktora gitmeyi düşünüyorum sadece ama içimi rahatlatmak için buraya yazmıştım umarım kötü bir şey yoktur

Açıkçası çok elzem ve sıkıntılı bir şey olduğunu düşünmüyorum zira çınlama tarzı hatta işaret parmağımla kulak arkasına bastırdığımda çıtırdama şeklinde şeyler de duyuyordum. Yine de doktorun görmesinde fayda var çok önemli bir şey olmadığını düşünüyorum. Sevgiler.

Merhaba, Kulak arkası şişliği,önem gösterilmesi gereken bir sorundur.Kulak arkası şişliği, lenf düğümü veya tükürük bezi ile ilgili olabilir. Hekim kontrolü durumunuz hakkında net bilgi verecektir. Sağlıklı günler diliyorum.

Ağır grip nezle ve sinüzit geçirdim,buna birde bronşit eklendi,akşamları ve sabahları kulağımın arkasında alt kısmı ,kulak memesinin tam arkasında altta bir deri benzeri çıtırdayan birşey kabuğumsu ,tırnağımla kazıdım.bunun soğuk algınlığınkaynaklı olduğu nu okudum,hastanelere giderek milleti meşgul etmemem gerektiğine göre icat çıkarmaya gerek yok.ben gitmiyorum.bilen bilmeyene duyan duymayana anlatsın.

Geri