Doğum kontrol hapı adet gecikmesi yaparmı ?

1 hafta kullanmıycam zaten yeni başladım 1 hafta oldu uzun süre kullanıcam hapı ama 3 gün önce adet olmam gerekiyordu olmadım bunu merak ediyorum
Bende diyorum ki 1 haftalık kullanımla adet olunmaz ! İlaç tamamiyle bittikten sonra ( 3-4 gün içinde ) adet kanaması başlar.

Zaten 1 hafta kullanmıycam uzun süre kullanıcam demek istediğim daha yeni başladım 1 hafta oldu başlıyalı ama 3 gün önce adet olamam gerekiyordu olmadım bunu merak ediyorum

Yav kardeşim fransız mısın ? Sana deniyor ki ; İLAÇ BİTTİKTEN SONRA ADET OLURSUN DOĞUM KONTROL HAPINI DÜZENLİ KULLAN BİTSİN ADET OLACAKSIN .

3 yıldır doğum kontrol hapı kullanıyordum iki ay önce bıraktım bu ay adet olmadım test yaptım negatif çıktı yasmin kullanıyordum acaba ne zaman adet olurum

Doğum kontrol hapı bırakıldıktan sonra adet düzensizliği adet gecikmesi olabilir. Bu problemler bir kaç ay sürer uzun süreli olmaz. Uzun süreli gecikme yaşıyorsanız 10-15 gün gibi bir kadın doğum uzmanına görünün. Hekim tetkit ve muayeneden sonra gerekli görürse söktürücü ilaç reçete edebilir.

ağustos ayında doğum kontrol hapını bıraktım hiç ilişkim olmadı .ağustos ve eylülde kanamam oldu bu ay olmadı 9 günlük gecikmem var neden oldu acaba

Doğum kontrol hapı bırakıldıktan sonra ikinci yada üçüncü ayda adet gecikmesi olabilir. Bu gecikme ilaç kaynaklıdır. Tabi başka koşullarda adet gecikmesine neden olabilir. 9 günlük gecikmeniz var bir kadın doğum uzmanına muayene olmanız faydanıza olacaktır. Yapılacak muayene ve hormon tetkitleri gecikmenin nedenini belirleyecektir.

adet düzensizliği nedeniyle doktora başvurdum 10 gün boyunca adet söktürücü hap içtim bittiğinin ertesi günü adet oldum ve adetimin ilk günü doğum kontrol hapı içtim ilk kutu bitti 1 hafta ara verdim ancak adet olmadım şuan ikinci kutudan 4 günlük hap içtim ve hala adet olamadım 7 aydır evliyim strese mi bağlı acaba yoksa doğum kontrol hapı işe mi yaramadı bende ?

adet düzensizliği nedeniyle doktora başvurdum 10 gün boyunca adet söktürücü hap içtim bittiğinin ertesi günü adet oldum ve adetimin ilk günü doğum kontrol hapı içtim ilk kutu bitti 1 hafta ara verdim ancak adet olmadım şuan ikinci kutudan 4 günlük hap içtim ve hala adet olamadım 7 aydır evliyim strese mi bağlı acaba yoksa doğum kontrol hapı işe mi yaramadı bende ?
Doğum kontrol hapı bittikten sonra adetinizin gerçekleşmesi gerekiyordu durumunuzu hekiminize danışmanızda fayda var. Doğum kontrol hapı kullananlarda düşük bir ihtimalde olsa gebelik görülebiliyor mutlaka gebelik testide yapın.

Geri