Yumurtlama kanaması nasıl oluyor ?

Dr klomen verdi ve bi kutu içinde 5 tanede iğne bunları kullan gel dedi iğneler yumurta çatlasın diyeymiş

Yapmanız gereken özel bir şey yok.. İlaçları önerilen zamanda kullanın . Vücudunuzda şişkinlik olacak gögüsleriniz dolgunlaşacak hassaslaşacak, vajinal akıntınız olacak zaman zaman kasık bölgesinde kramp yaşayabilirsiniz.

İğnenin adı Menogon eczacı yanlış vermiş olamaz aldıktan sonra dr gösterdim klomenlebirlikte Agnucaston ve glucophage 1000 mg verdi ama şeker hastası değilim

yumurtlama dönemimi takvim yöntemiyle belirliyorum bazen testte kullanıyorum bu ay yumurtlama günümde küçük bir kan geldi çamaşırımı lekeledi bu şimdi yumurtladığımımı gösteriyor

Verdiğiniz bilgilere göre evet yumurtlama kanaması geçirmişsiniz. Bu kanamayı her kadın deneyimlemeyebilir, yada gözden kaçırabilir. Yarım çay kaşığından daha az bir kan miktarı içeriyor. Bu vajinal akıntıyla karışık çok açık pembe , kırmızı olabiliyor. Bu verimli günde ilişkiyi sağlama gebe kalma şansınızı artırır.

Yumurtlama döneminde kanama olduğunu ilk defa duydum .Bazen iki dönemin arasında bende küçük lekelenmeler oluyor . Demekki nedeni buymuş. Gerçi çok yoğun bir leke değil çok minik su damlası kadar oluyor .Bu yüzden pek dikkate almamıştım. Paylaşım için teşekkürler.
Merhabalar
Yumurtlama döneminde iki günde bir mi yoksa her gün mü ilişki iyidir
Değerlendirme açısından

Merhabalar
Yumurtlama döneminde iki günde bir mi yoksa her gün mü ilişki iyidir
Değerlendirme açısından

Yumurtlamanın gerçekleşeceği zamanını net bir şekilde belirlemek çok mümkün değildir. Yumurta 24 saat canlı kalır ancak sperm rahimde 3-5 gün yaşayabilir.Bu sebeple, hamile kalabilme ihtimalini artırmak için, yumurtlama dönemi içerisinde, birden fazla sayıda cinsel ilişkiye girilmesi önemlidir. İlişkiye, yumurtlama döneminden 1 ya da 2 gün önce ve yumurtlama gününde ilişkiye girmek gebe kalma şansınızı artıracaktır.

Yumurtlamanın gerçekleşeceği zamanını net bir şekilde belirlemek çok mümkün değildir. Yumurta 24 saat canlı kalır ancak sperm rahimde 3-5 gün yaşayabilir.Bu sebeple, hamile kalabilme ihtimalini artırmak için, yumurtlama dönemi içerisinde, birden fazla sayıda cinsel ilişkiye girilmesi önemlidir. İlişkiye, yumurtlama döneminden 1 ya da 2 gün önce ve yumurtlama gününde ilişkiye girmek gebe kalma şansınızı artıracaktır.
Teşekkür ederim

Geri