Namaz kılmak istiyorum üşeniyorum içimden gelmiyor

T

tuğcemmm

Forum Okuru
Namaz kılmak istiyorum üşeniyorum içimden gelmiyor
Selam arkadaşlarım bayanım yaşım 40 artık namaz kılmak istiyorum her defasında kılacağım ama diyorum sonra üşeniyorum içimden gelmiyor ya bu neden olur benim ne yapmam gerekiyor namazımı kılmam için benim durumumda olan var mı mrk ediyorum. Namaz kılmaya üşenmemek için bir dua var mı ? Kılmakta zorlananlar için dua var ise ya da neden zor gelir reçetesi var mı bu işin namazı sevmek istiyorum. Lütfen yardım eder misiniz bana tşk.

namaz kılmak istiyorum ama üşeniyorum kılamıyorum.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Namaz kılmanıza engel olan şeytandır , birazda iradenizdir. Aslında çözüm basit ezan sesini duyduğunuz an abdest alın namaza durun. Elinizi kolunuzu bağlayan yok. Yemek yemeyi, gezmeyi, diğer ihtiyaçlarınızı karşılamayı eğlenmeyi sorunsuz yapabiliyorsunuz değil mi? Namaz dinimizin direğidir kabirde ve ahirette sorgusu olacaktır. Dünyadaki varoluş sebebini düşünün itikatınızı güçlendirecek kitaplar okuyun filmler izleyin. Belki bunlar size yardımcı olur.

Ya arkadaşlarım, Allah dilemez ise dileyemezsin başlayamazsın diyor bu hidayet mevzusu nedir tavsiyeleriniz nelerdir yani ahiret günü var ve ben elbette ölümü tadarak Rabbime kavuşacağım e eli boş gitmek istemiyorum hangi sureleri okumam lazım sure biliyorum da namaz kılmayı da bilmiyorum ama içimden gelmiyor ama kalbimde kılacaksın aklımda kılacaksın diyor şaşırdım kaldım ne yapsam kızlar

Selamlar, Öncelikle şimdiden Allah Mübarek eylesin demek istiyorum. Gerçekten gönülden Namaz kılmayı isteyen bir kişinin, kalben bunu Allah'tan dilemesi ve niyaz etmesi gerekiyor. Yani sevineceğiniz bir şey daha söyleyeyim size, gelişme var sizde, nasıl yani diyeceksiniz. Eğer Allah dilemeseydi siz namazı dileyemezdiniz böyle düşünün. Kulun akıbetinin de çabasına bağlı olduğunu unutmayın. Çevrenizde namaz kılanlardan namazı öğrenebilirsiniz onun haricinde yine çevrenizde namaz kılanlara, namaz kılmak istediğinizi ve dua istediğinizi ifade edin. Emin olun kısa sürede başlarsınız. Belki de hiç aklınızda yok iken bakmışsınız ki abdest alıp namaza durmuşsunuz bile. Çaba biraz daha çaba, zira nefse namaz gerçekten zordur. Namazın zorluğu kesinlikle yok ama nefse zor. Şeytan sizinle sürekli uğraşacaktır. Ama kılacaksınız İnşallah bende size dua edeceğim.

İlginiz için teşekkür ediyorum çevremde tabiki namaz kılan var ama sanki ne bilim aa sen bu duayı bu sureyi bilmiyon mu diyecekler onun için biraz çekiniyorum üzülüyorum da :( öfff

Namaz hususunda kalbinizi açıp gözlerinizi karartacaksınız. Yani çevre şunu dedi yok bu bunu bilmiyorsun dediye bakacak olur iseniz emin olun ki nefsinize yenik düşeceksiniz. Kalbinizi dosdoğru Allah'a yöneltmedikçe zorlanacaksınızdır. Ahiret gününe inanan bir insanın Namazdan başka diğer tarafa göreceği şey yoktur. Aslında vardır ama kısıtlı ve azdır. En önemlisi Namazdır. Ölümü tadacak olan bir kula kabrinde ilk önce Namazı sorulacak. Daha doğrusu olmazsa olmazlardan birisi Namaz. Namaz Dinin direği... Bu bakımdan önce namaz inşallah. Rabbim size de nasip etsin Hidayet versin...

İlginiz için teşekkür ediyorum çevremde tabiki namaz kılan var ama sanki ne bilim aa sen bu duayı bu sureyi bilmiyon mu diyecekler onun için biraz çekiniyorum üzülüyorum da :( öfff
Sen yeter ki isteğinde samimi ol kardeşim.. Ben evlenmeden önce ataisttim. Muhafazakar biriyle evlendim bana hiç baskı yapmadı. Bir şeyler inanmama sebep oldu hak yolunu buldum. Yavaş yavaş duaları ezberledim. İnanması zor ama ayetel kürsüyü rüyamda ezberledim sabah kalktım baktım duayı ezbere biliyorum. Kuranı kerimi evlendikten 7 yıl sonra öğrendim. Bu evrende her şey istemek ve inanmakla olur bunu sakın unutma ve üzülme . Az gayret göster her gün bir duayı ezberlemeye çalış. Allah yardımcın olsun inşallah bu isteğinde muvaffak olursun

Allalh Razı olsun iyiki varsınız dediklerinize harfiyen uyacağım umarım başarılı olurum ve namaza başlarım. Tşk.

İyi olacağına emin olun. O eğer dilemeseydi dileyemezdiniz ve buraya bile yazamazdınız. Sevgiler...

bende düzenli olarak namaz kılmak istiyorum ama olmuyor. bir ay kılsam diğer ay kılmıyorum. Hele dışarı çıktığımda başka bir eve gezmeye gittiğimde kılmıyorum namazı. Oysa çarşıdayken camiden çıkan kadınları görünce hem özeniyor hemde üzülüyorum. Şimdi 2 aydır çok şükür kılıyorum her secdede Allaha ne olur namazımı eksiksiz kılmayı nasip et diye dua ediyorum. Banada lütfen dua edin. Allah namaz kılmayı tüm ümmeti muhammede nasip etsin hayırlı cumalar olsun .

Geri