Ertesi gün haplarının sık kullanılmasını önermiyoruz. Cinsel yönden aktifseniz uygun bir doğum kontrol yöntemi uygulamanızı tavsiye ederiz. Ertesi gün hapları gebelikten % 100 korumuyor ayrıca adet düzensizliğide yapabiliyor. Yani gecikmeniz ya ilaç yada gebelik kaynaklı. Bugün gebelik testi yaparak hamile olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz.

nişanlım askerden izine geldi adetime 1 gün kala ilişkiye girdik ben hemen ella yuttum bir günde 2 defa ama adet olmadım 2 gün geçti hamile kalmış olabilirmiyim

Adet gecikmenizin nedeni ella. Bir günde iki defa kullanmışsınız. Ertesi gün hapları beklenen adet gününüzü öne çekebilir veya geciktirebilir.

Merhabalar yorumlarsanız çok sevinirim nişanlımla korunmasız şekilde ilişkiye girdik ama uzun sürmedi içe boşalma olmadı yinede zevk suyundan korktuğumuz için 4 saat sonra nişanlım ella hapını kullandı ve yaklaşık ilişkiden 10 gün sonra 2 defa gebelik testi yaptık negatif çıktı ve 12 gündürde adet hala olmadı genede endişeleniyoruz sizce durum nedir

Merhabalar yorumlarsanız çok sevinirim nişanlımla korunmasız şekilde ilişkiye girdik ama uzun sürmedi içe boşalma olmadı yinede zevk suyundan korktuğumuz için 4 saat sonra nişanlım ella hapını kullandı ve yaklaşık ilişkiden 10 gün sonra 2 defa gebelik testi yaptık negatif çıktı ve 12 gündürde adet hala olmadı genede endişeleniyoruz sizce durum nedir
korunma hapları adet düzensizliği yapabilir tedbir almışsınız zaten ve testin de negatif çıktığını görmüşsünüz.

ilişkiye girdim boşalma olmadı ardından hemen ella aldım yaklaşık 2 saat sonra 12 ağustosta adet olmam lazımdı olmadım acaba hamilemiyim

Doğum kontrol yöntemi uygulanmadan sağlanan cinsel birliktelikler gebe kalma açısından risk oluşturur. Ejekülasyon olmasa dahi zevk suyuyla gebe kalmak mümkün. Ertesi gün hapları gebelikten % 100 korumuyor . İlaveten ertesi gün hapları adet döngüsüne müdahale edebilir. ecikmeniz ya gebelik yada ella kaynaklı. Bugün gebelik testi yaparak gebe olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz.

Benzer soruların yanıtlarında hep belirtiyoruz ertesi gün hapları gebelikten % 100 korumaz. Bu haplar kullanıldığı halde gebelik söz konusu olabiliyor. Bunun dışında ertesi gün hapları adet düzenini etkileyebilir. Kısacası gecikmeniz ella yada gebelik kaynaklı . Kuşkunuzu gidermek adına gebelik testi yapabilirsiniz.

Merhaba geçen ay adetimin hemen bitiminde korunmasız ilişki yaşadım ertesi gün ella kullandım. bu ay 18inde adet olmam gerekirken olmadım gebelik testi yaptım negatif çıktı teste çıkmamıs olabilr mi.. Suan 7 gün adetim gecikmiş oluyor. İlacın hiçbir yan etkisini yaşamadım. Suan da hiç bir adet belirtim vs yok konu hakkında yardımcı olabilir misiniz

Geri