Tarlusal sonrası adet oldum Gebe olabilir miyim

merhaba ben tekrar bir şey soracağım..bugün doktora pembe akintim için gittim ultrasonla baktı ve rahimde yumurtalıkta bir şey yok temiz muhtemelen enfeksiyon kapmissin diyip ilaç verdi..ben doktora gebelikten bahsetmedim ama eğer olsaydı bugün yani ilişkiden 40 gün sonra ultrasonla rahime bakarken görürdü değil mi

Merhaba, Ultrasonda gebelik kesesi, 4,5 – 5 hafta olmuş olan hamilelikte transvajinal ultrason ile görülebilmektedir. Daha önce gebelik testi yaptığınızı sonucun negatif olduğunu belirtmiştiniz bu durumda gebelik söz konusu değildir boş yere endişelenmeyin.

Merhaba. Bende adet gecikmesi vardı. 7 günlük bir gecikme olmuştu. Kadın doğuma gittim yumurtalıklarımın ve rahmimin normal olduğunu söyledi. Tarlusal diye bir ilaç verdi. İlacı kullanırken 5.gün adet oldum ve hormon testi yapıldı. Prolaktin hormonu 46 çıktı diğer hormonlar da normal dedi. İlaç verdi bunu düşürmek gerekiyor dedi. Tarlusal kullandığım için böyle bir şey olmuş olabilir mi? Bir de her adet dönemimde göğüslerimde katlanılmayacak derece de bir ağrı oluyor bunun sebebi bu hormonun yüksekliği olabilir mi?

Merhaba. Bende adet gecikmesi vardı. 7 günlük bir gecikme olmuştu. Kadın doğuma gittim yumurtalıklarımın ve rahmimin normal olduğunu söyledi. Tarlusal diye bir ilaç verdi. İlacı kullanırken 5.gün adet oldum ve hormon testi yapıldı. Prolaktin hormonu 46 çıktı diğer hormonlar da normal dedi. İlaç verdi bunu düşürmek gerekiyor dedi. Tarlusal kullandığım için böyle bir şey olmuş olabilir mi? Bir de her adet dönemimde göğüslerimde katlanılmayacak derece de bir ağrı oluyor bunun sebebi bu hormonun yüksekliği olabilir mi?
prolaktik süt hormonudur normal değerler 15-25 aralığındadır. Sizin biraz yüksek çıkmış
tarlusal etkisi olabilir. Adet döneminde hormonlarınız yükselişe geçtiği için göğüs ağrıları yaşamanız normal

Merhaba erkek arkadaşımın üzerinde kıyafet yoktu benim ise iç çamaşırı ve pijamalarım vardı. Kıyafetler üzerimdeyken sürtünme gerçekleşti ancak erkek arkadaşım boşalmadı. Bu ay adetim 6 gün kadar gecikti ve tarlusal kullanırken 3 gün leke geldi ve bitince adet oldum 5 gün de öyle sürdü. Gebelik oluşma ihtimali var mı bu durumda?

Merhaba erkek arkadaşımın üzerinde kıyafet yoktu benim ise iç çamaşırı ve pijamalarım vardı. Kıyafetler üzerimdeyken sürtünme gerçekleşti ancak erkek arkadaşım boşalmadı. Bu ay adetim 6 gün kadar gecikti ve tarlusal kullanırken 3 gün leke geldi ve bitince adet oldum 5 gün de öyle sürdü. Gebelik oluşma ihtimali var mı bu durumda?
Gebe kalabilmek için sperm in vajina içinden geçmesi gerekir dolayısı ile sizin durumunuzun hamilelik ile ilgisi yoktur

Adet olmuşsun zaten ne hamileliği

Daha önce adetiniz gerçekleşmiş , bu durumda gebelik söz konusu değildir. Pembe lekelenme yumurtlama döneminde, rahimde kist, yara,vs durumlarında olabilir. Gebelik testi sonucunuzda negatif gebe olmadığınıza ikna olmaya çalışın. İkna olamıyorsanız hcg testi yapın.
Merhabalar bn geçen ay iki kere adet oldum ağustos ayında daha olmadım 2 gün günüm gecikti bugün adet söktürücü ilaç içtimhemen gelir mi acaba yada hamile olma ihtimalim varsa birşey olur mu

Selamlar hayatım adet söktürücü kullanmadan önce lütfen test yapın hamilelik yok ise söktürücü kullanabilirsiniz ama öncelikle hamilemisiniz değilmisiniz onu bi netleyiniz.

Geri