Ekonomik sıkıntı içinde nasıl geçim sağlıyorsunuz ?

• Konbuyu başlatan gecimnasilyapilir
  • Başlangıç tarihi
G

gecimnasilyapilir

Forum Okuru
Ekonomik sıkıntı içinde nasıl geçim sağlıyorsunuz ?
Geçim sıkıntısı çekenler nasıl ekonomi yapıyorsunuz ? İstanbul Ankara İzmir Adana Bursa gibi büyük şehirlerde nasıl geçim sağlıyorsunuz ?

Selamlar arkadaşlarım ekonomi televizyonlarda söylendiği gibi mi ? Sizce gerçekten de geçim sıkıntısı var mı diye sormuyorum bile hiç söylenildiği gibi değil çocuklar okula başladı aldığımız defter kitap dünya parası olmuş okula zam gelmiş servis zam yapmış yani ekmek aynı ekmek gibi görünse de onunda gramajı düşmüş. Sizlere şunu sormak istiyorum ben geçim sağlayamıyorum kızlar sizler nasıl geçim sağlıyorsunuz ?
evde ekonomi nasıl yapılır.jpg

Artık çocuklara yaptırdığım kahvaltıda kullandığım her şey den kısmaya başladım kızlar içecekleri kıstım elektrik lambalarını bile artık gözler oldum. Şimdi kış ta geldi ve doğal gaz için de yapacak şey kullanılmayan bazı odaları kapatayım diyorum sizler ne diyorsunuz. Nasıl geçim sağlıyorsunuz allaşkına bir akıl verin nereden başlayacağım ve nasıl geçim yapacağım ?

Sadece kadınların değil malesef erkeklerin de geçim ile ilgili bir çok sıkıntılarının olduğunu eşlerle olan ya da komşular ile olan konuşmalardan anlıyoruz. Durum gerçekten çok fena. Daha önce böyle bir durum yaşamadığımı söyleyebilirim. Her yerden daralmalar mevcut. Pazara gittiğimizde 100 tl yeter iken şimdi üç poşet 100 tl tutuyor.

EVDE NASIL EKONOMİ TASARRUF YAPILIR İÇİN TAVSİYEM

Ben naçizane şunları yapıyorum tavsiye edebilirim. Kombi için dediğiniz gibi kullanılmayan bir oda yok bende ama en azından çok fazla kullanılmayan salonun peteklerini kapatmış durumdayım. Salon biraz daha soğuk ama olsun. Kombi için bir uzaktan kumandalı sıcaklık ölçer ayarlayan bir alet almıştım 500 tl verdim en sıcak olmasını istediğim odaya koyuyor ona göre ayarlıyorum.

Peki sizin ekonomi için nasıl tavsiyeleriniz var kızlar ? Yorum yapar mısınız lütfen ?

Sadece kadınların değil malesef erkeklerin de geçim ile ilgili bir çok sıkıntılarının olduğunu eşlerle olan ya da komşular ile olan konuşmalardan anlıyoruz. Durum gerçekten çok fena. Daha önce böyle bir durum yaşamadığımı söyleyebilirim. Her yerden daralmalar mevcut. Pazara gittiğimizde 100 tl yeter iken şimdi üç poşet 100 tl tutuyor.

EVDE NASIL EKONOMİ TASARRUF YAPILIR İÇİN TAVSİYEM

Ben naçizane şunları yapıyorum tavsiye edebilirim. Kombi için dediğiniz gibi kullanılmayan bir oda yok bende ama en azından çok fazla kullanılmayan salonun peteklerini kapatmış durumdayım. Salon biraz daha soğuk ama olsun. Kombi için bir uzaktan kumandalı sıcaklık ölçer ayarlayan bir alet almıştım 500 tl verdim en sıcak olmasını istediğim odaya koyuyor ona göre ayarlıyorum.

Peki sizin ekonomi için nasıl tavsiyeleriniz var kızlar ? Yorum yapar mısınız lütfen ?
Bende kombiyi kısıyorum çamaşır bulaşık makinasını gece 12 den sonra açıyorum pazara yada markete her hafta değilde 15 te bir gidiyorum evde olanlarla idare ediyorum

@Likapam Soruyu sana sordum bi araştırayım dedim google üzerinden baktım ki haberim olmayan bir şey var Gece tarifesi varmış elektriklerde :D:D

Gece tarifesi saat kaçta başlar ? Üç zamanlı tarifede, gündüz, puant ve gece zaman dilimleri için üç farklı birim fiyat vardır. Tüm Türkiye'de gece tarifesi 22.00'den sabah 06.00'ya kadar sürer. Bu süre zarfında elektrik birim fiyatı gündüze göre %62 daha ucuzdur.

Ben de ekenomi için bunu kullanacağım teşekkür ediyorum :A

@Likapam Soruyu sana sordum bi araştırayım dedim google üzerinden baktım ki haberim olmayan bir şey var Gece tarifesi varmış elektriklerde :D:D

Gece tarifesi saat kaçta başlar ? Üç zamanlı tarifede, gündüz, puant ve gece zaman dilimleri için üç farklı birim fiyat vardır. Tüm Türkiye'de gece tarifesi 22.00'den sabah 06.00'ya kadar sürer. Bu süre zarfında elektrik birim fiyatı gündüze göre %62 daha ucuzdur.

Ben de ekenomi için bunu kullanacağım teşekkür ediyorum :A
Doğru biliyormuşum ama bu kadar fark olduğundan benim bile haberim yoktu

Geri