Klomenle Hamile Kalan Var mı? / Klomen Kullananlar

sende aramıza hoşgeldin nurdan ozgun ben de klomen kullandım fakat faydasını göremediğim için bıraktım inş sizler görürsünüz allah hepimize hayırlısından bebişler nasip eder inş

merhaba arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım benim pkos rahatsızlığım var adetleim düzensiz ve hamile kalamıyorum hatta çok zor regl oluyorum bu ayki reglimde soğan kürü uygulayarak oldum (bu ayda soğan kürü uygulayacağım) bu ayki reglimde doktorum klomen vereceğini söyledi ama ben yan etkilerinden korkuyorum ne yapmalıyım kafam karışık biraz daha beklemelimiyim sizce benim durumumda olan arkadaşlar cvp verirlerse sevinirim
aramıza hoşgeldin pretty woman geçmiş olsun canım sana da klomenin yan etkilerinden korkmana gerek yok bence çünkü fazla bir yan etkisi yok sadece biraz kilo aldırıyo kasıklarda ağrı yapıyo ve sinir yapıyo bu kadarına da çocuk içi,n katlanabilirsin sanırım çünkü hiçbirşey kolay değil bende iki ay kullandım fakat bi faydasını göremedim inş sizler görürsünüz bu arada bende pkos hastalığı yok benim ki hormon yetersizliğinden olmuyormuş pkos hastalığı neymiş biraz bilgilendirirsen sevinirim

merhaba ayseel cvp yazdığın için teşekkürler polikistik over sendromu denilen bu rahatsızlık yumurtalıklarda çok sayıda patolojik olmayan kist bulunması durumu bu rahatsızlık sonucunda adet düzensiliği, kilo artışı, erkek tipi tüylenme problemleri, bütün bunların sonucunda yumurtlama bozukluğu ve gebe kalamama gibi sıkıntılar oluşturuyor.

Çok kısa bir şekilde özetlenecek olursa PKO, yumurtalıklarda çeşitli nedenlerle oluşan bir hormonal ortam dengesizliği sonucu yumurtlamanın bozulması ve yumurtalıklardan aşırı miktarlarda androjen (erkeklik hormonu) salgılanması durumudur. Olayda genel olarak kan şekerinin normal sınırlar içerisinde kalmasını sağlayan insülin hormonu metabolizmasında bozukluk da söz konusu olabildiğinden dışarıdan görünen yüzü çoğu durumda yalnızca bir adet düzensizliği ve tüylenme olan PKO, olaya insülin hormonunun da katılmasıyla aslında tüm vücudu etkileyebilen bir metabolizma hastalığıdır
polikistik over nedir?, poli kistik over tanımı- Jinekolog (jinekolok) Dr. Kağan Kocatepe adresinde alınyıdır detaylı bilgiye bu adresten ulaşabilirsiniz

japonica canım öncelikle geçmiş olsun bende klomen kullandım ama bende kist oluşmadı inş en kısa zamanda kaybolur bu arada doğum kontrol hapını neden kullanmaya başladın onu anlamadım

kistin küçülmesi için doktor verdi, eğer kullanmazsam doğum kontrol hapı yumurtalık oluşurken kistin büyüme ihtimali varmış, o yüzden de ilaç tedavisiyle kisti küçültmeye çalışıyoruz şimdi, inşallah bir an önce kurtulurum. Kistin oluşma sebebide klomenle yumurta normalden fazla büyümüş ve çatlayamamış kiste dönüşmüş.

merhaba tulin maalesef bu ikinci deneyişimde de hamile kalamadım şimdi ara verdim beklemedeyim bir ayda öyle ilaçsız ilişkiye gireceğim olmazsa rahim filmi çektirecem sen adet gününü geçtin mi ne kadar oldu klomeni kullanalı

evet ben adet günümü geçtim eylülün25 adet olmuştum şimdi hala bekliyorum adet olmadım ama dedim gibi adetlerim he geç oluyor ayle napcam ben yaaa

Geri