Yeni anneler ve bebekleri hakkında herşey...

tecrübeli anneler bilgilerinize ihtiyacım var:( kızım yarın 20 günlük oluyo ama son 1 haftadır iyice huysuzlaşmaya başladı. herhangi bir sıkıntısı olmamasına rağmen sırf memeye yapışmak için yırtıyo kendini. tabii ki sadece ben kucağıma aldığımda ve emmeye başladığında susuyo. aç tok hesaplayamaz oldum artık. öyle ki kusmaya bile başladı artık aşırı süt yüklemesinden:) ne yapıcam bilemedim. saat başı uyanıyoruz zaten gecemiz gündüzümüz yok, uykusuzluktan düşüp bayılıcam artık. yardımlarınızı bekliyor, miniklerinizi öpüyorum...

tecrübeli anneler bilgilerinize ihtiyacım var:( kızım yarın 20 günlük oluyo ama son 1 haftadır iyice huysuzlaşmaya başladı. herhangi bir sıkıntısı olmamasına rağmen sırf memeye yapışmak için yırtıyo kendini. tabii ki sadece ben kucağıma aldığımda ve emmeye başladığında susuyo. aç tok hesaplayamaz oldum artık. öyle ki kusmaya bile başladı artık aşırı süt yüklemesinden:) ne yapıcam bilemedim. saat başı uyanıyoruz zaten gecemiz gündüzümüz yok, uykusuzluktan düşüp bayılıcam artık. yardımlarınızı bekliyor, miniklerinizi öpüyorum...
ah canım ahhh aynı sorun bızdede var.....yapısık ıkız olduk resmen....uyku duzenı ve emme duzenı yerıne oturursa oh dıcez aslında ama nasıl olcak bende şaştım sorma gunlerdır kuru kafa oldum bende:)

bi soruda benden pek cay icmem arada bi iki cup peki kahve nasil oluyo canim istiyo ama emziriyorum ya bebis rahatsiz olur diye korkuyorum siz ne düsünüyosunuz bu konu hakkinda

canım hepimiz yaşadık onları bir süre sonra değişiyorlar 40 çıknca değişir derler ya bekliyeceksin artık sende meleği koklaya koklaya öp

selam kızlar.biz kötü bir hafta geçiriyoruz.önce geçen gün karyolasından düştü bebişim.dünde kabız oldu ateşide yükselince hastaneye götürdük.ateş 39,5 olmuş nasıl oldu anlamadım.serum takıcaklaqrdı damar bulamadılar.mahvettiler çocuğumu.en son sinirlerim bozuldu aldım ellerinden.çocuk bağarmak er gölü olmuş onlar hala damar bulcaz diye orasını burasını sıkıyor.çok sinirlerim bozuldu.sonra fitil verdiler.biraz ateşi düştü ama.doktorda baktı kan alcak damar bulamayınca iğne verdi 6 tane bunları yaptırın kötü olursa getirirsin gene dedi.:(yavrumcum inşallah iyileşir de bir daha serum yemek zorunda kalmaz:(

ahhh canımmm çok üzüldüm çok geçmiş olsun. allah kuzucuğunun şifasını versin inşallah. ya sorma o kan olayını kızıma da yapmışlardı. ilk doğduğu hafta sarılığı tespit etmek içindi ama yavrumun eli 10 gün mor görünümdeydi. nasıl zalimlerrrrr.... ya da bizim ciğerimiz yanıyor ya öyle hissediyoruz. bugün nasıl canım ateşi düştü mü?

bir de karyolasından düşmesine de çok üzüldüm. sırf bu nedenle ya düşerse diye ben park yatak aldım. sonra da odasına bebek karyolası değil ranza alıcam. park yatak alırken satıcı önermişti. çünkü kendi çocuğu da beşikten düşmüş :(((
allah yardımcın olsun canım

tesekkur ederimm canimm..gunluk menulerimiz hemen hemen aynii ceviz ve kabak cekirdegi haricinde onuda denicem en kisa zamanda..canim benim israrci olmmaama hic gerek yok masallah oglusum ne verirsem yer vermezsem bi dunyaaa aglar:)
bizde bugun;
bir yumurta sarisi peynir tahin pekmez meyve cayi 1 dilim ekmek
uyudu uyandiktan sonra 2 kivi ve 1muzu pure yaptim yedi
oglen yogurt ve makarna yedi
180ml mamasini icti uyudu
uyandiktan sonrada kasik mamasi yicek
aksamda tarhana corbasi
boylee yanii neyse cnm tekrar saol...
Maşallah canım senin bebişde baya iştahlı.Kilo konusunu takma bence doktorda iyi demiş.İşte biz anneler ne kadar iyide olsa hep acabamı ki diyoruz.Hakikaten bu 11. ay aşısı ne?Bize en yakın 6 aydan sonra 1 yaş aşıları var demişlerdi.

selam kızlar.biz kötü bir hafta geçiriyoruz.önce geçen gün karyolasından düştü bebişim.dünde kabız oldu ateşide yükselince hastaneye götürdük.ateş 39,5 olmuş nasıl oldu anlamadım.serum takıcaklaqrdı damar bulamadılar.mahvettiler çocuğumu.en son sinirlerim bozuldu aldım ellerinden.çocuk bağarmak er gölü olmuş onlar hala damar bulcaz diye orasını burasını sıkıyor.çok sinirlerim bozuldu.sonra fitil verdiler.biraz ateşi düştü ama.doktorda baktı kan alcak damar bulamayınca iğne verdi 6 tane bunları yaptırın kötü olursa getirirsin gene dedi.:(yavrumcum inşallah iyileşir de bir daha serum yemek zorunda kalmaz:(
Canım benim çok geçmiş olsun,bu kış baya zor geçirdiniz siz.hastalıklar bebişin yakasını bırakmadı ah şu yaz gelsede bi rahatlasak.Bu bebişlerden damar bulma olayı çok tırstığım bir konudur.Ama bende çok duydum Allahtan bizde problem olmamıştı.Şu an nasıl bebişin iyi oldu mu?

yoncax bizde boy var ama kilo almıyor doğru dürüst hasta oluyorum sıkıntıdan.dün doktor kilosuna baktı hala 8,5 gelde stres yapma.bir severek yediği çorbalar .brde başını sallıyor istemediği zaman .kırk takla atsamda yemiyor sonra.gelde strese girme
Biliyorum söylemesi kolay ama bence kiloyu dert etme.Sen sadece bir severek yediği çorbaları varsa onlara bağışıklık sistemi kuvvetlensin diye soğan sarımsak koy.ayrıca bol bol portakal mandalina suyu içir.Eğer yoğurt seviyorsa sarımsağı az rendeleyip çaktırmadan ver bari.Çiğ vereceksen 1 küçük sarımsak yarısı verebilirsin.Ama çorbalara 1-2 tane atabilirsin.Kilo almasada bari hasta olmadan şu kışı geçirsin.Ben bizimki bir ara ateşlenip hasta gibi olduğu gün çörekotunu blendırdan geçirip ve havanda dövüp(yarım çay kaşığı) dövülmüş sarımsakla(yarım diş) karıştırıp az yoğurtla vermeye çalışmıştım.Sevmedi tadını tabi ama kandırarak 3 çay kaşığı verebilmiştim.çok şükür hastalık sadece ogünle sınırlı kaldı.Yani bagışıklık sistemini kuvvetlendirici şeyleri ne yap et kandırıp vermeye bak.

Canım bu durumda yapabileceğin tekşey biraz sabretmek.Bebişlerin emmesi uyuması zamanla normale dönüyor.Çok zor zamanlar geçiriyorsun biliyorum hepimiz yaşadık ama malesef bu bebişler böyle en az 3 aydan sonra biraz düzeliyor herşey ama tabiki istikrarlı degil.Biz 10 aylığız bebişin bir günü birgününü tutmuyor.Ama tabi geriye bakınca çok çok iyiyiyiz.

Geri