Yeni anneler ve bebekleri hakkında herşey...

canım bende elma suyunu falan hep bıberonla verdım kasıkla çok zor yanı kasıkla ancak püre verebılırsın tatlım bırde bence daha kasık mamalarına baslaman için erken elma suyu vermıssın sımdı pürelere geç 1 hafta öle devam et sonra yogurt ekle öyle devam et acele etme yanı ama sen bılırsın yınede ben daha yenı geçtım kasık mamalarına ve çorbaya düşün yanı meyve suyu dısındakı herseyı kasıkla ver alıssın 6 ay dolunca meyve sularınıda içmek için özel bıberonlar var emzıklı degıl tabıkı onlardan alırsın canım dışlerı kasınabılır bu çok normal benım oglumun 3. aydan berı kasınıyo ama hala diş yok 6. aya basladık ama yakın gıbı gelıyo bana kısmet bakalım 1 tane çıksa rahatlıcaz ama çıkana kadar mahvedıyorlar kızına ıyı bak görüşürüz canım

canım artık ben de meyve sularını biberonla vermeye karar verdim, hatta dün havuç suyu verdim. onu da içti ama elmayı daha çok içiyor. 1 haftadır meyve suyu veriyorum. püreye ne zaman başlamalıyım?
hımm önce püre sonra yoğurt tamam canım. aptamilin pirinçli kaşık mamasını aldım 2 gündür veriyorum ama hiç hoşlanmıyor. kaşıkla almakta zorlanıyor. inşallah düzelir. yoksa nasıl olacak bilmem. çok üzülüyorum ve sinirleniyorum. çünkü kaşık mamasının başından sonuna kadar mızlıyor.
yaaa 3. aydan beri mi??? bizim 1 haftadır daha yoğun ve ağzının suyu da akıyor. hadi hayırlısı bakalım.
sende oğluşuna iyi bak çok öptüm görüşürüz canım

arkadaşlar size acil bi sorum olcak bebeğimin cildinde kızarıklıklar çıkmıştı ben pek öenmsemedim daha doğrusu geçer dedim belki tahriş olmuştur üstümüze değip falan die ama bugün doktora gittik kontrol için ve egzama dedi başındakileride sordum konak değilmiş oda aynısıymış bi ilaç verdi damla momecon die ve kortizonlu dedi 5günden fazla kullanmaman gerekiyomuş uff ben korktum yaa hiç kullanmasam ggeçmezmi dedim bari 3 gün sür dedi baktın azalıyo bırakırsın ama kızarıklık çok fazla kullanman gerek dedi nasıl vericem şimdi burda bi arkadaş daha yazmıştı geçmişi bulamadım ama o kullandımı acaba ya lütfen kullanan varsa cevap bekliyorum kızlar

canım artık ben de meyve sularını biberonla vermeye karar verdim, hatta dün havuç suyu verdim. onu da içti ama elmayı daha çok içiyor. 1 haftadır meyve suyu veriyorum. püreye ne zaman başlamalıyım?
hımm önce püre sonra yoğurt tamam canım. aptamilin pirinçli kaşık mamasını aldım 2 gündür veriyorum ama hiç hoşlanmıyor. kaşıkla almakta zorlanıyor. inşallah düzelir. yoksa nasıl olacak bilmem. çok üzülüyorum ve sinirleniyorum. çünkü kaşık mamasının başından sonuna kadar mızlıyor.
yaaa 3. aydan beri mi??? bizim 1 haftadır daha yoğun ve ağzının suyu da akıyor. hadi hayırlısı bakalım.
sende oğluşuna iyi bak çok öptüm görüşürüz canım

canım elma suyunu daha çok sever bebekler havuçu pek sevmıyorlar ama ver yınede daha sonra ıkını karıstırda ver böyle 1 hafta devam et önce elma suyu sonra havuç sonra ıkısınıde karıstır bunları haftalara yay hepsını bır haftada yapma sakın alerjı yapacakmı dıye takıp et sırayla 1 hafta 1 hafta ver sonra pürelere geç tatlım acele etme kasık mamasına ben yenı basladım daha 2gün oldu bence sımdılık kasık maması verme ama yınede sen bılırsın canım kasıkla almak ıstemıyorsa daha ek gıdaya hazır degıldır bence yavas yavas yol al çok zor oluyor bu dönem ıyı bılıyorum benım oglumda devam sütü içmek ıstemıyor delırıyorum resmen çok üzülüyorum üzüntüden hasta olucam korkuyorum sanada çok hak verıyorum yemeyınce ınsan çok üzülüyo ve sınırlenıyor ben terör estırıyorum evde oglum devam sütü az içiyor benım iştahta gıttı ıyıce sorma halımı ek gıdaları ıyı yıyıor masallah ama devam sütünü bıarakacak sanırım napıcam bılmıyorum Allah yardımcımız olsun diş konusu baya zorluyor benım oglum bu aralar ıyıce fena oldu huysuz uyumuyo sorma sanırım dişler yakın çok zor annelık ve sabır işi tabıkı bızde sabır sabır dıye dıye ne olacak bılmıyorum tatlım sen benım dedıklerımı uygula pek zorlama alısacaktır zamanla sabret tatlım öptğm görüşürüz canım

arkadaşlar size acil bi sorum olcak bebeğimin cildinde kızarıklıklar çıkmıştı ben pek öenmsemedim daha doğrusu geçer dedim belki tahriş olmuştur üstümüze değip falan die ama bugün doktora gittik kontrol için ve egzama dedi başındakileride sordum konak değilmiş oda aynısıymış bi ilaç verdi damla momecon die ve kortizonlu dedi 5günden fazla kullanmaman gerekiyomuş uff ben korktum yaa hiç kullanmasam ggeçmezmi dedim bari 3 gün sür dedi baktın azalıyo bırakırsın ama kızarıklık çok fazla kullanman gerek dedi nasıl vericem şimdi burda bi arkadaş daha yazmıştı geçmişi bulamadım ama o kullandımı acaba ya lütfen kullanan varsa cevap bekliyorum kızlar

canım benım geçmıs olsun üzülme geçecek o ılaca gelıncede 2-3 gün kullan bişi olmaz ben ogluma kullandım korkma okadar içerıklerınıde okuma yoksa bişi kullanmazsın ogluna haberın olsun sen ılacını sür geçecek korkma kımseye öptürme zeytınyaglı sabun kullan ve kortızonlu krem kullanmayı bırakınca hametan sür günde 3 defa ıyılecek ınsallah tatlım öptüm çok aeolun canım

Merhaba nasılsınız arkadaşlar

kızım 4. ayını doldurdu. tam 4 ay 5 günlük olduuu. yaklaşık 2 haftadır elma ve havuç suyunu ayrı ayrı veriyorum. sanırım artık püre yapabilirim. elma ve havuç püresini nasıl yapıyorsunuz? bu arada kaşık mamaya iyice alıştı artık çok mızlamadan yiyor. fakat 2 gündür iştahsızlık var dün biraz ateşi deyüksekti. biz de bunu dişe bağladık. herhalde erken diş çıkartacak. biraz da huysuz kızım. bu aralar ne yapmalıyım? biliyorsunuz hiç emmedi, hep sağdım ama artık süt gelmiyor ancak 1 tatlı kaşığı kadar geliyor. böyle olunca iştahsızlığına daha da üzülüyorum.

bu ayına göre bana beslenme programı önerir misiniz?

ben devam sütü veriyorum. günde 1 kez pirinçli kaşık mama ve 1 kez de meyve suyu veriyorum. ekstra bir şey eklemeli miyim?

selam kızlar sıze bır sorum olacak....
2 ay 1 hafta oldu dogum yapalı ve merakla ılk reglımı beklıyorum özellıkle sezeryanla dogum yapanlara sormak ıstıyorum ılk reglınız dogumdan nekadar sonra geldı....sımdı bırde gelmezzse ben panık yaparım baska bısey mı var dıye......

selam kızlar sıze bır sorum olacak....
2 ay 1 hafta oldu dogum yapalı ve merakla ılk reglımı beklıyorum özellıkle sezeryanla dogum yapanlara sormak ıstıyorum ılk reglınız dogumdan nekadar sonra geldı....sımdı bırde gelmezzse ben panık yaparım baska bısey mı var dıye......

:) heheheee nolduuuu yoksa şüphen mi var :)
canım herkesin biyolojik yapısına göre değişiyormuş. yani bunun bir ortası yok. kiminin 9. ayda kiminin 6. ayda regli gelmiş.
benim 2. ayda gelmişti. hatta ben 3. reglimi yaşadım bu hafta :)
bekleme gelir bir ara, ama panik de yapma canımcımmm tedbirini al yeter :)

:) heheheee nolduuuu yoksa şüphen mi var :)
canım herkesin biyolojik yapısına göre değişiyormuş. yani bunun bir ortası yok. kiminin 9. ayda kiminin 6. ayda regli gelmiş.
benim 2. ayda gelmişti. hatta ben 3. reglimi yaşadım bu hafta :)
bekleme gelir bir ara, ama panik de yapma canımcımmm tedbirini al yeter :)
yok kıssssssssss suphe degılde alısık degılım boyle korunmaya da oyuzden panık yapıyorum:)ınsallah cok gecıkmez canım ya bende cok sabırsızım napayım.....

Selam kızlarrrr.ilk dişimiz çıktı sonunda yaşına 4 gün kala:)doğum günümüze az kaldı şaka gibi bir yılımız doluyor.düşe kalka yürümeyede başladık.yemek işlerimiz de çok şükür baya rayına girdi.şu yaşında olan aşıyıda kazasız belasız atlatırsak çok sevinicem.kaç kilo bilmiyorum daha. Aşıya gittiğimizde öğrenicez.

Selam kızlarrrr.ilk dişimiz çıktı sonunda yaşına 4 gün kala:)doğum günümüze az kaldı şaka gibi bir yılımız doluyor.düşe kalka yürümeyede başladık.yemek işlerimiz de çok şükür baya rayına girdi.şu yaşında olan aşıyıda kazasız belasız atlatırsak çok sevinicem.kaç kilo bilmiyorum daha. Aşıya gittiğimizde öğrenicez.

ooooo çok sevindim, hayırlı olsunnnnn.... darısı kızımın başına ama inşallah çok erken çıkmaz dişi. çünkü çok huzursuzluğu olurmuş.
maşallah oğluna... bu arada ilk yaşı şimdiden kutlu olsunnnnnn allah daha nicelerini sağlıkla göstersin inşallahhhhhh

Geri