Progestan kullananlar Progestan kullananların yorumları

nehir83

Yeni Üye
Üye
Progestan kullananlar Progestan kullananların yorumları

Progestan kullanan kadınlar Progestan kullanan kadınların yorumları yan etkileri burada

progestan yan etkileri progestan kullananlar hamilelikte kullananlar ilacının yan etkileri
arkadaşlar progestan kullanan var mı, ben bu ay adetimin 15. günü başladım bu ilaca ve ciddi yan etkiler yaşamaktayım. Hatta hamilelik belirtilerine benzer etkiler ama bu kadar çabuk olmayacağından hamilelik olduğunu düşünmüyorum. Ama bu kadar fazla yan etki yaşamam normal mi sizce?

gebelik belirtileri.jpg

Melekler Mekanı Progestan Nedir Ne işe yarar

Değerli anne adayları. Kısaca hatta kaba şekilde sizlere anlatmamız gerekiyor ise bu bir hormondur. Bu hormon sizleri olabildiğine sağlıklı şekilde anneliğe hazırlayan bir hormondur. Sizler anne olmak için sürekli olarak hormonlar salgılarsınız hatta bu hormonları sayacak olursak belki ellinin üzerinde hormon bulunmakta ama sizler için sizi hamilelik dönemine hazırlayan en önemli hormondur progesteron hormonu

Progestan Hapı Ne İşe yarıyor ?

Yukarıda sizlere progesteron hormonunu kaba şekilde anlatmıştık. Peki bu hormon bu kadar önemli ve bir kadında eksik ise bu ne anlama geliyor. Progesteron hormonlarınız yeterli düzeyle değil ise bebeğiniz rahim duvarına yapışmayacaktır. Bu hormonu eksik olan kadınlarda rahim duvarında kalınlaşmalar olur ve bebek bu duvara malesef yapışmaz. Bu bakımdan bu hormon son derece önemlidir. Bu tür bir durumda olan bir anne adayına doktoru progestan hapı verdi ise kendisine dediği şekilde kullanılması son derece önemlidir. Progestan hapı kullanan kadınların buna dikkat etmesi gerekiyor.

Progesteron yüksekliği nasıl anlaşılır belirtileri nelerdir ?

1. Sizlerde uyku hali ve uyuşukluk olur.
  2. Gün içinde göğüslerinizde son derece hassasiyet oluşur ve mideniz bulanır.
  3. Ani kilo alım ve veriminde dalgalanmalar yaşar ve deprosyonda olursunuz.
  4. Hafif şekilde ne olduğunu bilmediğiniz şekilde başınız döner ve inanılmaz şişkinlik hissedersiniz.
  5. Ayaklarınızda ve bacaklarınızda adını koyamadığınız ağrılar ve sızlamalar olur.
  6. Vücutlarınızda su miktarı çok fazla tutulur gergin kaygılı olur ve isteksiz olursunuz.
Progesteron hormonu yan etkileri Progestan hapı yan etkileri nelerdir?

1. Baş göğüs ağrısı ve karın ağrısı ile birlikte midede ağrı,
  2. Kusma ishal kabızlık ve yorgunluk kas eklem ağrısı
  3. Aşırı endişeyli sinirli olma öksürük hapşırma
  4. Vajinal faaliyetlerde akıntı bazında fazlalaşma
  5. İdrar yaparken sıkıntı çekme durumu.
  6. Memede yumrunuz var ise.
  7. Şiddetli geçmeyen baş ağrısı üstüne üstlük başda dönme yavaş konuşma,
  8. Denge kaybı kalbin hızlı atması ve nefeste darlık.
  9. Nabızda yükselme batar şekilde göğüs ağrısı,
  10. Nadirde olsa kan tükürme görmede kayıp yaşama çift bulanık görme.
  11. Gözlerde şişkinlik depresyon kaşıntı
  12. yutma zorluğu ve ses kısıklığı yaşıyor iseniz.
Hapı kullanmayı hemen durdurup lütfen doktorunuz ile acilen itribata geçiniz. Konu ile alakalı sorularınız var ise bizlere de yazabilirsiniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
arkadaşlar progestan kullanan var mı, ben bu ay adetimin 15. günü başladım bu ilaca ve ciddi yan etkiler yaşamaktayım. Hatta hamilelik belirtilerine benzer etkiler ama bu kadar çabuk olmayacağından hamilelik olduğunu düşünmüyorum. Ama bu kadar fazla yan etki yaşamam normal mi sizce?
Canim selam.Bende bu ay progesteran a basliyacagim.Sendede sari cisim eksikligi mi var?Benim var ve o hormonu bu yüzden kullanmam gerek.Henüz baslamamama ragmen yan etkileri oldugunu biliyorum canim.Mesela bir arkadasimdan bas dönmesi yaptigini bu yüzden evden yalniz cikmamam gerektigini duymustum.Birde prospektüsündede bahsediliyor zaten yan etkilerinden.Haklisin,hamilelik belirtisi icin daha cok erken.Bas dönmesi disinda baska ne gibi etki oldu sende?

merhaba cnm ben progestan kullanmıştım ama hamileyken kullandım ve bende yan etkilerini yaşadım malesef. yani seninde bunları yaşaman çok normal.

Merhabalar bende 5 haftalık hamileyim ilk hamileligimden bebegimin kalbi durmuştu doktorum bu ilacı bu yüzden veri yan etkilerini bende yaşıyorum ilacı içtikten 2,5 saat sonra müthiş bir sarhoşluk hissi ve baş dönmesi oluyor ama bunlara karlanmak beni mutlu ediyor çünkü bebegim hala var

Kızlar selam bende progestan 200 mg.Kapsül kullanıyorum ağızdan..Benim ara kanamalrım oluyodu onun için verdi doktor ve hamilelik öncesi hazırlık..Bende bu ilacı içtikten 1-2 saat sonra sersem gibi oluyorum resmen elim tutmuyo başım dönüyo..çok acaip bir uyku hali oluyo bu ilacın yan etkileri bunlar katlanıcaz artık..Yapılcak başka birşey yok ...

kanamam oluyo

Kızlar selam bende progestan 200 mg.Kapsül kullanıyorum ağızdan..Benim ara kanamalrım oluyodu onun için verdi doktor ve hamilelik öncesi hazırlık..Bende bu ilacı içtikten 1-2 saat sonra sersem gibi oluyorum resmen elim tutmuyo başım dönüyo..çok acaip bir uyku hali oluyo bu ilacın yan etkileri bunlar katlanıcaz artık..Yapılcak başka birşey yok ...

pekı kanamayı nekadar surede kesıyo benım 10gundur kanam oluyo 8haftalık hamıleyım bebgımın kalp atısını da duyduk ama kanam kesılmeı daha

mutluluk uzakmı?

kızlar bende 6 haftalık hamileyim geçen hafta doktorum progestan + folic plus + bebe aspirini + ferrevit (vitamin) + clexane (kan pıhtılaşmasını engelleyici iğne) verdi. 10 gündür kullanıyorum ilaçları. 4 yıllık hasret ve 1 düşükten sonra korkuyorum herşeyden. 3 gündür kahverengi akıntım olmaya başladı. Doktorumu aradım çoğalırsa gel dedi ama çoğalmıyorda azalmıyorda.Havalar çok sıcak iş yerinde çok yoruluyorum sürekli ayaktayım sürekli dikkat etmeye çalışıyorum Bu kanama nedendir başınıza geldimi bana akıl verirseniz sevinirim. Meleğimi bu sefer kaybetmek istemiyorum.

kızlar bende 6 haftalık hamileyim geçen hafta doktorum progestan + folic plus + bebe aspirini + ferrevit (vitamin) + clexane (kan pıhtılaşmasını engelleyici iğne) verdi. 10 gündür kullanıyorum ilaçları. 4 yıllık hasret ve 1 düşükten sonra korkuyorum herşeyden. 3 gündür kahverengi akıntım olmaya başladı. Doktorumu aradım çoğalırsa gel dedi ama çoğalmıyorda azalmıyorda.Havalar çok sıcak iş yerinde çok yoruluyorum sürekli ayaktayım sürekli dikkat etmeye çalışıyorum Bu kanama nedendir başınıza geldimi bana akıl verirseniz sevinirim. Meleğimi bu sefer kaybetmek istemiyorum.

Kahverengi akıntı bende de olmuştu. Yaklaşık 2 ay boyunca progestan kullandım. Arada bi bu kahverengi akıntıda artış ve azalmalarım oldu. Artışlarda doktoruma gittim. 2 kez serum verdiler. Bu akıntı bi kesildi sonra yine başladı, kesildi yine başladı. Yanlış hatırlamıyorsam 12 haftayı doldurduğumda tamamen kesildi ve şu an 20 haftalık hamileyim, çok şükür tekrar bi kanama veya koyu renkli akıntı geçirmedim. Doktorumun bana tek önerisi 'ağır iş yapmaktan ve kendini yormaktan uzak duracaksın' olmuştu. Mümkün olduğu kadar istirahat etmeye çalışmanı öneririm. Umarım herşey yolunda gider ve bebişine kavuşursun :)

Geri