Hamileyim Anneyim Soru Sor

İyiyim canım çok şükür, sende iyisin umarım :) Vücudum iyice ağırlaşmaya başladı. Karnım yavaş yavaş aşağı düşüyor. Heyecan hat safhada :) Tarih yaklaştıkça bi tuhaf oluyorum. Allah kısmet ederse normal doğum yapmak istiyorum. Bir yandan bebeğimi artık kucağıma alabileceğim düşüncesi çok güzel. Bir yandan neredeyse 9 aydır ben nereye bebişim oraya, aynı bedeni paylaştık. Doğduktan sonra onun boşluğu biraz tuhaf gelecek sanırım :) Zaten artık deliksiz uyku diye birşey kalmadı. Gece 10 kere uyanıp tuvalete gidiyorum. Ya da bacaklarımda ağrılar arttı ona uyanıyorum. Bu yüzdende bütün günü yine uykulu geçiriyorum. Yatarken karnımın altınıda mutlaka yastıkla destekliyorum. Çünkü desteklemezsem karın ağrısı yapıyor bu seferde. Sende artık 30'lu rakamlara gelmişsin, gözün aydın :) Hıçkırık olayı enteresan gerçektende :) Bizimkini günde 2-3 kez hıçkırık tutuyor :) Soluk alıp verme egzersizleri yaparlarmış bol bol. E beceremedikleri için tabi böyle bol bol hıçkırık tutarmış :)

Senin için sırt üstü yatma engeli şu an olmaması lazım ablacım. Benim doktorum bana yanlış hatırlamıyorsam 30 lu haftalar başladığında bunu söylemişti. Artık sırt üstü yatmanı istemiyorum demişti. Ama dediğin gibi uyanıkken ne kadar dikkat edersem edeyim, uykudan uyandığımda kendimi sırt üstü yatar halde buluyorum bazen. Ona da yapacak birşey yok yani :) Ben 4. ayımdan itibaren hamile pilatesi yaptım hoca eşliğinde. Bu sırt ve bel ağrıları konusunda çok faydası oldu diyebilirim, bacak ağrılarımı da epey azalttı. Spor hocam benden mümkün olduğunca dik durmamı istedi hep. Yaptırdığı egzersizler sayesinde de normal hayatımda kambur duran ben şu an nasıl dik durduğuma kendim bile şaşıyorum :) Böyle bir şansın yoksa, en azından günde yarım saat yürüyüş yapabilirsen onunda sana ve doğumuna çok faydası olacaktır. Otururken mutlaka ve mutlaka belini bir yastıkla destekle ve umarım sıkıntılar sadece bu kadarla kalır :)

Günlük yürüyüşlerimizi yapıyoruz eşimle birlikte, ama bazen çok bacak ve kalça ağrıları yaşadığımda çok zor oluyor yollarda dinlene dinlene gidip geliyoruz, yarım saatlik yol oluyor bize 1 saat... işyerimde sırtıma koyduğum koca bir yastığım var :D ama işte bazen alışkanlık farkında olmadan kedimi öne eğilmiş buluyorum, gelecek haftayı iple çekiyorum şeker yükleme testimiz var ve inş bebeğim bu sefer cinsiyetini gösterir bize :)

babyangel iii olmana sevndm tatlm RABBİM kurtarsn zorluk vermesn inşallah.Sende ayrıl izne bol bol dinlen ki kuzucğuna bol bol oksijen gitsn kan akımı güzel olsn alsn kiloları:)ya ben sırt üstü yatma konusuna takıldm,dr sölemesede ben sırt üstü yatamıyom zaten nefes alamıyorum sırt üstü yattğmda nasıl yatılır ki diye düşünüyorum:)genelde sol yan yatarm ama duramıyorm pek sağ yana dönüyorum.Aama yataktan kalkmak o kadar zor ki artık yardmla kalkmazsam alt tarafta acaip bişeler batıyo:(bu arada bnm oğlan dönmüş :)28 de ters duruyodu şimdi normale dönmş sıpam:)ama enfeksiyon ve akıntı erken doğum tehdidi olur dedi dr 4 Lt su içerim ama banamısn demiyor geçmedi bi türlü yaaa offff:(:(fitil kullancam artıkın yapcak bişe yok:(

Şekerim ben şu anda sırt üstü çok rahat ediyorum ama sürekli yinede yatamıyorum çünkü dediğim gibi bel çukurum birazcık fazla olduğu için fazlası da bel ağrısına neden oluyor, dönüp duruyorum işte bütün gece uykusuz geceler bende erken başladı sanırım :) tuvalet olayı bende hiç azalmadı en başından beri gecede en az 7-8 kere bazen daha fazla wc gidiyorum birde dönerken uyanıyorum, öyle saçma sapan uyku işte :(
28. haftadan sonra mı dönüyorlarmış baş aşağı şekerim, sanırım benimki şu an dik durumda ve ayakları aşağıda en çok kıpırtıları orda hissediyorum çünkü :)

Dönmüş olmasına sevindim canım, gözün aydın :) Enfeksiyon olmasına üzüldüm ama :( Malum bağışıklık sistemimiz baskılandığı için zaten enfeksiyona açık haldeyiz. İlerlemeden doktorunun verdiği ilaçları kullanman en iyisi. Ben bazen oturduğum yerden kalkarken bile yardım almak zorunda kalıyorum :) Bahsettiğin ağrı bende de oluyor. Sanki böyle sağlam bi tekme yemişim gibi ağrıyor bazen. Ne hikmettir anlamadım. Doktoruma bu ağrıyı danışmadım henüz gerçi. Unutmazsam (ki bu unutkanlık işide iyice canımı sıkıyor artık) bi dahaki kontrolde sorarım :) Zaten bu kontrolde NST çekilecekmiş :)

Bağışıklık sistemimi baskalımak için zaman zaman kortizon alıyordum ben, gözlerimde üveit denen bir hastalık var, ama şükür bebeğim geldiğinden bu yana bir sorun yaşamadım, sanırım bebeğim ilaçların görevini üstlendi annesini koruyor :)

babyangel cnm hep sorucam unutuyorum yaw:)babyangel anlamı ne ??neleri birleştirdn de babyangel oldu valla merak ettm he:)

Okuldan arkadaşların taktığı bi isimdi angel canım, angel melek demek, sonra biri başına bi baby ekledi, baby de bebek demek. (bebek melek ya da melek bebek, hangisini seversen :)) Ve öyle kaldı. Benimde hoşuma gittiği için kullanıyorum böyle :)

Son düzenleme:
ayyy sen bnm saflığıma ver valla anacm ben bütün olarak baktm.Biliyom kıs angel melek baby melek :):) sen şimdi sölediğinde salak gibi hissettm kendimi bunumu çözemedm dyehahaha hahaha kuzum sen daha nst'ye girmedin mi?

Cnm 3 ay'ında heps geçicek ve 4.ayda rahatlarsn inşallah.Benmde çok sıkıntılı geçti 3 ay'ım bişe yiyemedm hep bulandm ve sürekli uyumak istiyodm .ilk aylar ve son 2 ay acaip bi ağırlık oluyo şuan bizde inşallah son iki ay'ımzdayz bel ağrıları,yne baştaki gibi uykuya düşknlük ve dahası.Ama insanın düşündğü tek şey bunları yaşarken bile bebeği...O iyi olsn dye başlıyosn devam ediyosn işte..ALLAHIM herkese kolay hamilelikler kolay doğumlar nasip etsin inşallah:)
Hiçbir şey yiyemedim diyemem bu üç ayda ama yemeği iş gibi gördüm, yapmaya çalıştım. Haz alarak yemedim ve bazen hiç yiyemedim.
Evet o iyi olsun diyorsun ve dayanıyorsun. Yüzün, siman değişti diyorlar bana. Gerçekten aynada kendimi hiç iyi görmüyorum. Sapsarı geliyor yüzüm. Göz kapaklarım şişiyor, dudaklarım-ellerim kuruyor. Hepinize sağlıklı doğumlar diliyorum şimdiden. Ne güzel mutlu sona yaklaştınız. Bizim epey yolumuz var daha. Sayılı gün çabuk geçsin... :)

Hiçbir şey yiyemedim diyemem bu üç ayda ama yemeği iş gibi gördüm, yapmaya çalıştım. Haz alarak yemedim ve bazen hiç yiyemedim.
Evet o iyi olsun diyorsun ve dayanıyorsun. Yüzün, siman değişti diyorlar bana. Gerçekten aynada kendimi hiç iyi görmüyorum. Sapsarı geliyor yüzüm. Göz kapaklarım şişiyor, dudaklarım-ellerim kuruyor. Hepinize sağlıklı doğumlar diliyorum şimdiden. Ne güzel mutlu sona yaklaştınız. Bizim epey yolumuz var daha. Sayılı gün çabuk geçsin... :)
Merak etme tatlm bende senn gibi yemek yemeyi mecburiyet olarak görürdüm.Anneciğim ne yapacağını şaşırdı,eşim çok üzülüyodu bişe yiyemiyorum dye.3.ay bitimnde hamd olsn acıkmya başladm snraki zamanlarda gece bile uyanabiliyodm yemek yemek için.Sabahları kazıntıyla uyandğmı bilirim:)sende böle olucaksn habire acıkıcaksn herşeyden canın istiycek snra da bnm gibi kilo alıcaksn kuzun da büyüycek sende:)iii dileklerin için teşekkürler cnm merak etme zaman geçer bizim gibi sende 30 lara gelir doğumn yaklaştğını görürsn.Bende geçmez sanardm ama hamd olsn 7. ay da bitti:)

Laloşm valla bebişlerin işi belli olmuyo ama bnm oğlan 28 de ters idi.Son ana kadar dönmeyen bebekler varmş ne zaman döneceği hakknda kesin bişe yok anlıycağn:)ayakları aşağıdayken alt tarafa çok vuruyo,döndğünde topuklarını göbeğinn üstünde,poposunu da göbeğinn yan tarafını yaslamş bi şekilde görüyosn bazen.Poposunu yasldağnda göbeğinn şekli değişiyo gerçi büyüdkçe göbekte şekilkalmıyo hareket ettkçe:)

Laloşm valla bebişlerin işi belli olmuyo ama bnm oğlan 28 de ters idi.Son ana kadar dönmeyen bebekler varmş ne zaman döneceği hakknda kesin bişe yok anlıycağn:)ayakları aşağıdayken alt tarafa çok vuruyo,döndğünde topuklarını göbeğinn üstünde,poposunu da göbeğinn yan tarafını yaslamş bi şekilde görüyosn bazen.Poposunu yasldağnda göbeğinn şekli değişiyo gerçi büyüdkçe göbekte şekilkalmıyo hareket ettkçe:)

28 de kesin dönmüş olması lazım ama değil mi? benimkinin ayakları kesin aşağıda tam göbüşümün altına küt küt vuruyo kerata :) bazen baya hızlıda vuruyo yaaaa :D daha bizim 4 haftamız var hadi bakalım inş normal zamanında dönerde sorun çıkartmaz kuzucum :)

Son düzenleme:
Olmaz bir şey inşallah Lalezarcım. Benim teyze kızımın 9. ayda haftasını hatırlamıyorum. Baş aşağıdayken ters dönmüş. Eyvah ben sezeryan mi yapacam ki derken. Bir dahaki kontrolde tekrar ters dönmüş yani olması gereektiği gibi... Allahın işi. Sonra nitekim normal yaptı. O yer kıtlığında o bebek döndü ya oradan şaştık kaldık... :)

Geri