İftara/Sahura Ne Pişiriyorsunuz Melekler 2013

benim bugün ki iftar mönümm : buğday çorbası ( soğuk ) yoğurtlu maydonozlu, karnı yarık, pilav, salata, kavun, hazır kalbura bastı :D:D sahurada dünden yaptığım sulu çıtır böreklerim ve kahvaltılıklarım olcek inşallah hadi şimdiden herkese hayırlı iftarlar :D:D

bugun yayla corbası
tavuk hafif sulu
yanına sehriyeli pilav
yesil salata bol limonlu aksama kaymaklı ekmek kadayıfı bizdende bu kadar bızde dun kızartma yaptık bızdede kaldı bugun bızde yıycez allahım ızın verırse
ALLAHIM KABUL EYLESIN....

benim dünden kalanaklr yemekelrim var onalrı yeriz yemek yapma derdim yok bu gün fırında patlıcan oturtma prinç pilavı salata dereotlu ayran bide tatlı olarak dondurma

benim bugün ki iftar mönümm : buğday çorbası ( soğuk ) yoğurtlu maydonozlu, karnı yarık, pilav, salata, kavun, hazır kalbura bastı :D:D sahurada dünden yaptığım sulu çıtır böreklerim ve kahvaltılıklarım olcek inşallah hadi şimdiden herkese hayırlı iftarlar :D:D

Şu sulu çıtır börekler nasıl oluyormuş, de bakalım :D:D

bende bugün tavuk çorbası diğer adıyla yalancı işkembe çorbası,semizotu,kavak mantarı kavurdum biraz,buldur pilavı bide ıspanak böreği yaptım çıtır çıtır pekde güzel olmuş hahaha arada tatil yapmakta iyi oluyo be :D:D

bugün eşimin kuzenleri gliyor. kaynanamdayıuz yani. spesyal çorbasını yaptı. küçük tarif vereyim. yağ un salça kavur tencerenin yarısına et suyu gerisi normal su ekle kaynasın iyice. sonra haşlanıpdidilmiş dana eti at. tuz karabiber pul biber. patatesleri soğan gibi kçüçk doğra at. haşlanmış yeşil mercimek at. kurutulmuş kesme hamur at. hamur pişince kapat . muhteşem bi çorba yemek gibi. yanına tavuk ızgara çoban salata köz patlıcan salatası. pilav kola. zeytinyağlı taze fasulye. fırın sütlaç.

Geri