Diş eti çekilmesi ve Küretaj ile tedavi

sılam_nisa

Hamiş Melek
Diş eti çekilmesi ve Küretaj ile tedavi
diş eti çekilmesi tedavisi küretaj diş tedavisi küretaj
Sevgili melekler diş eti çekilmesi ciddi bir sıkıntı;

bende diş eti çekilmesinden muzdarip olanlardanım ve sitemizdeki dişçimizden yeni bir yöntem duydumbenim gibi sorunu olanlar içinde bu bilgiyi paylaşmak istedim .
diseti_cekilmesi.jpg
Diş eti çekilmesinin tedavisi için KÜRETAJ(derin temizlik) yapılmalı.Küretaj işlemi dişeti ve kök yüzeyindeki diş taşı,iltihaplı doku ve plağın temizlenmesidir.Bu tedavi sabır isteyen meşakatli bir tedavi. İşlem adı gibi bir kazıma işlemi, dr diş etlerinin etrafını komple kazıyarak iltihab çıkartıyor yalnız bu bildiğimiz iltihab gibi değil daha çok kan pıhtıları gibi düşünün. Her seans ortalama 30-45 dk kadar sürüyor.Tedavi sırasında anestezi yapılabiliyor.

Birde sizlere bu tedaviyi olan birkaç kişinin konuşmalarını aktarmak istedim:
*** Merhaba ben 1,5 aydır bu tedaviyi görüyorum. Öncelikle sabır gerektiren bir tedavi olduğunu söylemeliyim. 1 haftalık aralıklarla gidiyorum. ışlem adı gibi bir kazıma işlemi, dr diş etlerinin etrafını komple kazıyarak iltihab çıkartıyor yalnız bu bildiğimiz iltihab gibi değil daha çok kan pıhtıları gibi düşün. Benim her randevum ortalama 30-45 dk kadar sürüyor. Doktorum tedavi sırasında anestezi yapmıyor. Gözünü korkutmak istemem ama biraz canın yanıyor. Tedavim 1 ay kadar daha sürecek şimdilik ciddi şekilde iyileşmeler var örneğin diş etlerim sağlıklı pembe rengini almaya başladı, ağzımın tadı değişti ve şişlikler önemli ölçüde azaldı. Bugün çok iyileşme göstermeyen şişkin bir bölgeye küçük bir cerrahi işlem yapıldı şu an hafif bir sızlama var. Öğrenmek istediğin başka şeyler varsa yarımcı olurum. Hoşçakal.

***benim eşime cumartesi yapılmaya başlanan tedavi.
ağzı 4 e bölüp seans seans yapılıyor. diş etini kesip altından diş taşlarını kazıyıp sonra diş etine dikiş atılıyor tekrar dişe tutunsun diye. benim eşime 5 dişe yapıldı 4 dikiş var ağzında bir hafta kalacak sonra dikişler çıkıp diğer dişler yapılacak bu böyle 1 ay sürecek. ama anestezi yapıldığını biliyorum. antibiyotik tedaviside görüyor. epey iyileşti rahat yemek yiyebiliyor.

***mrb benim eşimdede diş eti sorunu var bu işlemi zaten her doktor yapmıyomuş.gittiği doktor bayan röntgen falan istedi ona göre cerrahi operayon yapıcakmış.eğer kemik erimesi varsa dişlerinde yapılmazmış.allahtan ileri derecede başlamamış.3 seans temilemeden sonra cerrahi operasyon yapılcakmış.diş etleri kesilip iltihaplar temizlencekmiş dikiş atılcakmış.

merhaba bende bu hastalıktan çok kötüyüm piskolojim bozuldu çok doktora gittim ama bir sonuç alamadım şu anda dişlerim çok kötü durumda 4tane diş çektirdim ama iyileşme olmadı lütfen allah rızası için banada yardımcı olun sizin doktorunuzla görüştürün beni lütfen bende bu tedaviyi yaptırmak için size nasıl ulaşabilirim cep telefonumu vereyim 05357650304 lütfen arayın beni allah rızası için yardım bekliyorum

merhaba bende bu hastalıktan çok kötüyüm piskolojim bozuldu çok doktora gittim ama bir sonuç alamadım şu anda dişlerim çok kötü durumda 4tane diş çektirdim ama iyileşme olmadı lütfen allah rızası için banada yardımcı olun sizin doktorunuzla görüştürün beni lütfen bende bu tedaviyi yaptırmak için size nasıl ulaşabilirim cep telefonumu vereyim 05357650304 lütfen arayın beni allah rızası için yardım bekliyorum

siz hangi şehirdesiniz. eğer eskişehirdeyseniz size yardımcı olabilirim. tel.numarası verebilirim yada internetten bulabilirsiniz benim doktorum eskişehirde fahri kavrut google a yazarsanız çıkar bilgileri zaten.ama farklı şehirdeyseniz iyi bir diş eti uzmanına gitmenizi tavsiye ederim.iyi bir ortodontiste gitmeniz lazım.

Canım, eskişehirde fahri kavrut süper bir doktor. Dişeti hastalıkları uzmanı kendisi. Benim dişeti ameliatımı yaptı. Küretajdan bir ileri aşamaymış. Yinede çok rahat geçti. Hem çok ilgili hemde çok tatlı :) randevusuz gitmeyin çok yoğun.

Canım, eskişehirde fahri kavrut süper bir doktor. Dişeti hastalıkları uzmanı kendisi. Benim dişeti ameliatımı yaptı. Küretajdan bir ileri aşamaymış. Yinede çok rahat geçti. Hem çok ilgili hemde çok tatlı :) randevusuz gitmeyin çok yoğun.

yarın için Fahri Beyden randevu aldı çok heyecanlıyım

Bende Fahri beye gittim. Kesinlikle harika biri işini çok iyi yapıyor. Muyenehanesi çok temiz. Yardımcısıda çok şeker

Bende Fahri beye gittim. Kesinlikle harika biri işini çok iyi yapıyor. Muyenehanesi çok temiz. Yardımcısıda çok şeker
Bende tanıyorum Fahri Kavrut'u. Kesinlikle tavsiye ederim. Eskişehirdeki en iyi dişçilerden biri. Hem güler yüzlü hemde eli çok hafif.

Ayni sorunlar bende de var ne yazik ki.Periodontolooji uzmanı kuretaj yapacakmis. Acaba operasyondan sonra dislerimin goruntusu nasil olacak?Dis etlerim duzelir mi ayni operasyonu gecirenler bu konuda ne dersiniz?

Geri