polikistik over olup zahmetsizce hamile kalabilen var mı?

Bende pikos hastasıyım 7 aylık evliyim. Heryerde okudum doktorumda dedi kilo alımı olur diye ama ben çok zayifim kilo alamıyorum yumurtaliklarimda kistler varmış normal bi kadında 4 5 olurken bende 10dan fazlaymıs ne yapmam lazım. Bu durumda olan varmı.

Bende pikos hastasıyım 7 aylık evliyim. Heryerde okudum doktorumda dedi kilo alımı olur diye ama ben çok zayifim kilo alamıyorum yumurtaliklarimda kistler varmış normal bi kadında 4 5 olurken bende 10dan fazlaymıs ne yapmam lazım. Bu durumda olan varmı.

Pko sabır gerektiren bir tedavi..Kendiliğinden geçme durumu yok.Tedavisi uzun süren ama sonuç alınan bir rahatsızlık..

Üzülmeyin arkadaşlar yaşım 26 7 ay önce anne oldum 11-12 Yıldır Polikistik overliyim ve çikolata kistim vardı..eşimle evlenmeden önce çocuk olmama olayını konuşmamıza rağmen evlendikten 1 hafta sonra hamile kalmışım Tesadüfen 6 haftalıkken öğrendim hamileliğim boyunca yattım düşük riskim vardı ve rahim ağzı yetmezliği vardı 5 aylıkken Dikiş atıldı zorlu bir süreçti çok şükür 39+2 de Dünya'ya sağlıkla geldi ... Çok kFanıza takmayın önmsemeyin elbette onunda geleceği gün vardır demesi kolay değil yazmasıda yaşamasıda biliyorum ... Allah herkese sağlıklı sıhhatli hayırlı evlatlar nasip etsin dualarım sizlerle... Birde SOĞAN kürü duydum Arkadaşımın ablası 2 çocuğuna öle hamile kalmış tüm kistleri temizliyormuş bi bakın internetten başka bir sağlık sorununuz yoksa deneyin derim polikistiğin tedavisi yok tek Çözümü buymuş temizliyormuş herseyi

Merhaba kızlar yalvarırım bana yardım edin ben evleneli 1 yıl oldu artık arkamdan laf yapmaya başladılar çocuğum olmuyor diye ben ana okulu öğretmenliği okuyorum çocukları çok seviyorum etrafındaki herkesin oldu bi ben kaldım bende polikistik over sendromu var kafayı yemek üzereyim 19 yaşındayım elinde bende çok istiyoruz bi çocuğumuzun olmasını ama yok olmuyor ben doktora gidiyorum bana zayıflamam gerektiğini söylüyolar ve glifor ile doğum kontrol hapı veriyorlar gönderiyorlar takip felan yok doğru düzgün doktor bulamadım ben acil hamile kalmak istiyorum bunun bi aşılaması iğnesi felan yokmu nolur yardım edin kızlar

Merhaba kızlar yalvarırım bana yardım edin ben evleneli 1 yıl oldu artık arkamdan laf yapmaya başladılar çocuğum olmuyor diye ben ana okulu öğretmenliği okuyorum çocukları çok seviyorum etrafındaki herkesin oldu bi ben kaldım bende polikistik over sendromu var kafayı yemek üzereyim 19 yaşındayım elinde bende çok istiyoruz bi çocuğumuzun olmasını ama yok olmuyor ben doktora gidiyorum bana zayıflamam gerektiğini söylüyolar ve glifor ile doğum kontrol hapı veriyorlar gönderiyorlar takip felan yok doğru düzgün doktor bulamadım ben acil hamile kalmak istiyorum bunun bi aşılaması iğnesi felan yokmu nolur yardım edin kızlar
Merhaba adasim ins. Hamis kalirsin bnim adimda kubra bu arada bnde ayni sorundan muzdaribim tup bebek bile dnedim olmadi ins senin olur 5. Seneme geliyorum simdi bir dr gittim artik oda olur kizim ama iltahap vat dedi fitil versi krem feln onu kullancam olur dedi ve zayiglican kizim dedi yami en azindan bu sefer azim edip kilo verip zayiflicam sana tavsiyem milleti takma dusunmuyruz daha yasim kucuk de bn ilk zamanlari oyle dedim evliligimi yasicam de yani zor kolay dedil rabbim ins. Nasip eder sanada ama zayifla yasin gercektn kucuk bn dekizoyordum yasim yerinde kalmiyr ama die ama sen en azinsan yani 20dende kucikaun ilk bir sene disini sık kilo vermeye bak

Merhaba ;
Öncelikle yazdıklarımı yanlış anlamamanızı umuyorum.Henüz daha genç ve yeni evlisiniz.Bu kadar kafaya takmayın diye klasik bir cümle kullanıcam .Bırakın kafaya takmayı insanları hayatınıza dahil etmeyin.Hiç kimse sizin kadar çocuğunuzun olmasını istemez.İnsanlar neyiniz eksik ise o yönünüzden vurmaya çalışır.Ki çocuğunuzun olmaması bir eksiklik değil.Bakın * 1 yıldır evliyim herkesin çocuğu oldu ,benim olmadı *diyorsunuz.5,6 ,8 ,10 ,20 yıl çocuk sahibi olamayan çiftler var.Başkalarının etkisin de kalıp kendinizi hırpalamayın.Stres ,sinir gebeliğe engel durumlardan biri.+ Siz hekimlere görünmüş muayene olmuşsunuz size kilo vermeniz için öneride bulunmuşlar.Kilo rahmi yumurtalıkları yağlandırıp üreme üzerin de olumsuz etki yaratır.Siz acil hamile kalmak istiyorsanız hekiminize kulak vericek,başkalarınada kulağınızı çektirmeyeceksiniz.Öyle direk aşılama gibi suni tedavi yöntemlerine gerekmedikçe giremezsiniz.Önce bir doğal yollardan hamile kalmaya çalışın.Hamile kalmak için yapmanız gerekenler ;Fazla kilolarınızdan kurtulun,stresten uzak durun,düzenli beslenin,ovülasyon günlerinizde birlikteliğe özen gösterin.Sevgiler..

slm arkadaşlar bende polikistık over var doktora gittim sen kolayca hamile kalırsın dedi endişelenme dedi yumurta catlmasına bakcaz dedi 16.gununde yumurtam çatlamış doktora gittim ama çok az adet kanı gördum peçetede ama adet gibide değil adet olcam dıe korkuyorum...:(doktor bu yumurta çatlmasında olur dedi ... çok güzel bişi dedi yumurtanın catlaması inaşşah adetle sonuçlanmaz RABBIM tüm isteyenlere ewlt sahibi etsın ...Kucaklarımızı boş bırakmasın ...:(

Merhabalar arkadaşlar bende pko hastasıydım. Ve forumda yazılanları okuyunca çok moralim bozuluyordu. 3 ay önce Bebek çalışmalarına başladık. İlk ay yumurtlama tarihim geçmişti ikinci ay yumurtamın yeterli büyüklüğe gelmediğini söyledi doktorum, 3. Ay çatlatma iğnesi yaptı ve çok şükür şimdi hamileyim. Kısacası moralinizi çok yüksek tutun. Kilo vermeye çalışın kilonuzun yüzde 5 İ kadar. Allah isteyen herkese sağlıkla evlatlarını kucaklarına almayı nasip etsin .

Arkadslar nolur çok kafam karışık ben bir senedir evliyim çocuk olmuyrdu dr. Gittim pko oldugumu öğrendim klomen verdi 3 yumurtam oldu biri 18mm 20mm 22mm sizce hamile kalma olasılgım varmı doktorun cook mutlu konuştu kosylern az sende hemen tedaviye cvp verdim dedi ama 8 yumurtayla hamile kalamayan da olmuş yardmcı ölüm bukadar büyümeyle olmazmı

Geri