1-2-3. Hafta Gebelikte Beta Hcg Değerleri Ne Orandadır

LaViNYaM

LaViNYaM

>>>ιкιz αηηєѕι<<<
1-2-3. Hafta Gebelikte Beta Hcg Değerleri- Gebelik denilen süreç özel durumlar dışında 40 hafta kadar sürmektedir. Bu da 9 ay 10 günlük bir süreç olarak adlandırılabilir. Gebeliğin ilk belirlenme testi beta hcg değerleridir. Bu değerleri şimdi 1-2-3. haftalara göre oranlarını hep birlikte inceleyeceğiz. Aslında gebeliğin ilk başlangıcı son adet tarihinizin ilk günü baz alınır. Hanımlar daha çok hamileliğin ne zaman başladığını bilemezler bunun yerine adet tarihinin başlama gününü bildikleri için bu baza alınır.beta-hcg-degerleri-png.84654 1-2-3. Hafta Gebelikte Beta Hcg Değerleri Ne Orandadır Melekler Mekanı ForumDolayısı ile bu 1. hafta henüz hamile olduğunuzu söyleyemeyiz. Gebeliğin incelenmesi hafta hafta daha uygundur bu tıbbi cihazlara göre de bu şekildedir. Doktorunuz ay şeklinde değil size hafta şeklinde takip yapacaktır. Dediğimiz gibi 1. hafta hamilelik henüz söz konusu olamaz. Hamile kalmak için çalışmalara başladıysanız adet tarihinizi not almanız ve bu arada yumurtlama zamanlarınızı da takip etmeniz gerekiyor. Yumurtlama yani ovulasyon hesabı konusunda bilginiz yoksa bu linki inceleyebilirsiniz.


gebelik-testi-ne-zaman-yapilir-jpg.71061 1-2-3. Hafta Gebelikte Beta Hcg Değerleri Ne Orandadır Melekler Mekanı ForumHamile kalmak isteyen bir anne adayı için dediğim gibi yumurtlama günleri çok önemlidir. Kilit nokta gibidir desem doğru olur. Bu günleri takip etmeli ilişki durumunu yoğunlaştırmalısınız. Özellikle düzenli adet gören kadınların bu yumurtlama zamanını tespit etmeleri daha kolay olacaktır. Örneğin 30 günde adet olan bir kadının 14-15-16. günler yumurtlama olasılığı yüksektir. Zaten belirtilerinden de anlayabilirsiniz. Yine eczanelerde bulunan ovulasyon testleri size bu konuda yardımcı olabilir.

Gebelikte 1. Hafta Beta Hcg Değerleri:

Gebelikte ilk hafta henüz hamile olmadığınızı tekrarlamak istiyorum. Hamile kalmak istiyorsunuz ve adet oldunuz. Adetinizin 14-15-16. günlerine dikkat çekmek istiyorum ki adetinizle olgunlaşan bu yumurtanız çatlayacağı günü iyi belirlemelisiniz. Normal vücut ısınızda artış gözlemlenebilir. Vajinal akıntınız daha sümüksü ve daha yoğun akış sağlayabilir. Bu günlerde ilişkiye girdiniz ve sperm hücreleri de bu aşamada çatlayan yumurtayı döllemeye çalışacaktır. Bu hafta dediğim gibi hamilelik söz konusu olmadığından beta değerleri de pozitif değer göstermez.1-2-3-haftalik-bhcg-degerleri-degerlendirme-jpg.84655 1-2-3. Hafta Gebelikte Beta Hcg Değerleri Ne Orandadır Melekler Mekanı Forum
Gebelikte 2. Hafta Beta Hcg Değerleri:

Gebeliğin ikinci haftası dediğimiz günlerde döllenme denilen olay gerçekleşir. Yine bu haftada henüz dölleme gerçekleşeceği için şu durumda da beta hcg değerlerinden söz edilemez. Yumurtlamanın gerçekleştiği günler içinde 150-200 milyon sperm arasında 1000 tanesi yumurtaya yaklaşabilir ve sadece biri yumurtayı döller.

Gebelikte 3. Hafta Beta Hcg Değerleri:

Bu haftalarda muhtemelen sperm yumurtayı eğer başarabilirse dölleme gerçekleşir. Dölleme gerçekleştikten sonra 8. gün sonrasında beta hcg kanda hızla yükselmeye başlar. Yani henüz bu haftada da gebelikten söz edilemez. Bunun için 1-2 hafta daha beklemeniz gerekebilir. Bu 1 hafta sonrasında zaten adet gününüzün dönümüne giriyorsunuz. Büyük ihtimalle adet olmak yerine hamile olmanın tadını çıkaracaksınız diyeceğim ama henüz bilmiyorsanız sadece şüphelerle yaşıyor olacaksınız. Ama anne adayı bu haftada hamiledir denilebilir. Ama erken gebelik belirtileri yavaş yavaş kendini göstermeye başlar. İlişkiden kaç gün sonra beta hcg yapılır konumuzu da inceleyerek daha ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz. Aşağıda da hafta hafta görebileceğiniz beta hcg değerlerini göreceksiniz. Yine yumurtlamadan sonra görülen değerlerde aşağıda verilmiştir. Bu haftadan sonraki haftalarda hamile iseniz büyük ihtimal beta hcg testinde 0 (sıfır) değil 5-10 arası değerlerle karşılacaksınız. 0 olma durumunda yani 0.1-0.01 olma durumunda hamilelik yok demektir maalesef.

gebelik-haftasina-gore-beta-hcg-degerleri-jpg.71060 1-2-3. Hafta Gebelikte Beta Hcg Değerleri Ne Orandadır Melekler Mekanı ForumYine dediğim gibi gebeliğin kesinlik kazanması için beta hcg testinden sonra mutlaka doktorunuzun çağırdığı günde ultrasona girmeli ve bebeğin kesesini görmelisiniz. Keseden sonra ise kalp atışları için doktorunuz gün verecektir size.
 
K

Kocabaş

Yeni Üye
Üye
Adetim 4 gün gecikti. Kan degeri 10.5 çıktı hamilemiyim
 
E

Eliffffffffff

Forum Okuru
hcG sonucu <1 çıktı ne demek?
 
T

TFV

Forum Okuru
Merhaba.HCG testi 15.3 cikti.Adetim 3 gun gecikti .Hamilemiyim?
 
Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
TFV' Alıntı:
Merhaba.HCG testi 15.3 cikti.Adetim 3 gun gecikti .Hamilemiyim?
Merhaba, hcg değeriniz görünürde gebelik lehine , durumunuzdan emin olmak için hekime görünün..
 
A

Asyafatma

Forum Okuru
Beta HCG 2,76 çıktı adetim bir hafta gecikti.hamile miyim
 
Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Asyafatma' Alıntı:
Beta HCG 2,76 çıktı adetim bir hafta gecikti.hamile miyim
Hcg değerine göre hamile değilsiniz. Adet gecikmesi sadece gebelk kaynaklı değildir bir çok koşul adet gecikmesine neden olabilir. Bu nedenle gecikmenizin nedenini öğrenemk için bir kadın doğum uzmanına görünün.
 
N

Nurçin55

Forum Okuru
Beta hcg 23.3 cikti ama 2 gün sonra tekrar gelin dedi doktor hamile miyim
 
SadmiN

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Nurçin55' Alıntı:
Beta hcg 23.3 cikti ama 2 gün sonra tekrar gelin dedi doktor hamile miyim

Selamlar, ilk bulgulara göre şüphe var bu belirtiye göre hamilesiniz. İki gün sonra testi sizden doktorunuz bir kez daha isteyecek ve sonuca bakacak. Siz testi yaptırdığınızda sonuç 40 ve üstü ise size bir hafta ya da bir zaman daha verecek sonra gelin diye de bize göre hamilesiniz hayırlı olsun :D:D
 
SadmiN

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Tgba' Alıntı:
Adetime 2 gün var .hcg 13.76 çıktı hamile miyim?

Bu sonuca göre hamilelik başlangıcınız var gibi iki gün sonra bu hcg testini yenileyip sonucu bir kez daha yazabilir misiniz ?
 
H

Hasrettsn

Forum Okuru
Merhaba bugün test yaptırdık aşırı kasik ağrısıyla hastaneye gittim test yaptılar ve beta hcg 0.50 cikti adetine daha 10 gün var hamilemiyim acaba?
 
Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Hasrettsn' Alıntı:
Merhaba bugün test yaptırdık aşırı kasik ağrısıyla hastaneye gittim test yaptılar ve beta hcg 0.50 cikti adetine daha 10 gün var hamilemiyim acaba?
Hcg değeriniz gebelik lehine değil, yani hamile değilsiniz. Adetinizde gecikme olursa hcg testini tekrar yapın. Test çok erken bir zamanda yapılmış.
 
A

Araz4141

Yeni Üye
Üye
Merhaba 0-1 referans aralığına göre sonucum 1.87 çıktı durum nedir sizce
 
Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Araz4141' Alıntı:
Merhaba 0-1 referans aralığına göre sonucum 1.87 çıktı durum nedir sizce
Hcg değerine göre gebe değilsiniz . Adetinizde gecikme oluncamı yaptınız testi ?
 
A

Aryaaaaaaa

Forum Okuru
Merhaba son adet tarihim 27 Ocak 2019 8 Mart’ta idrar testi yaptım iki çizgi çıktı daha sonra doktor kese görünmüyor dedi kan testim 133 çıktı bi sıkıntı varmıdır?
 
Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Tek değerle gebeliğinizin seyri hakkında değerlendirme yapılmaz. HCG değeri, son adet tarihiniz ve usg muayenesi birlikte değerlendirilerek durumunuz hakkında bilgi verebilir. HCG değerleri 1500-2000 IU/mL’e ulaştığında gebelik kesesi ultrasonda görülmeye başlar.Karından yapılan ultrason görüntülesinde gebelik kesesi yaklaşık 5. haftadan itibaren görülmektedir. ultrason görüntülemesinin hem karından hem de erken dönemde yapılmış olması halinde kese görülmeye bilir.HCG değeri 5. gebelik haftasında 1500-2000 IU/mL aralığındaysa, fakat kese görünmüyorsa bunun en olası nedeni dış gebeliktir.
 

Üst