10 adımda ayrılık acısını unutmak

• Konbuyu başlatan Misafir
  • Başlangıç tarihi
M

Misafir

Forum Okuru
10 adımda ayrılık acısını unutmak
Elbette ki ayrılığın acısı çok büyüktür. Kimi zaman yürek yakar, kimi zaman hayatı kabusa çevirir. Fakat her acının da bir sonu vardır. Size kalan acıyı layıkı ile yaşamak ve daha fazla o acıya saplı kalmamaktır.

Sevgili Melek'ler, bu yazımızda ayrılık acısına dair 10 önerimiz var.

84d8ae94034705.jpg

Onu aramayın

Elin hep telefona gitse de bundan vazgeç. Özellikle de terk edilen taraf sensen. Bu ilişkinizi gereksiz yere uzatmaktan ve ikinizin de daha çok üzülmesinden başka bir işe yaramaz. Kendine hakim ol ve ne olursa olsun onu aramamaya çalış. Zamanla bu duruma alışacaksın.

Eğlenmene bakın

Sanki sadece sevgilinle birlikteyken eğlenebilirmişsin düşüncesinden vazgeç. En yakın arkadaşlarınla dışarı çık, sinemaya git, bowling oyna, kırda piknik yap... Emin ol, bundan da çok zevk alacak ve sevgilin olmadan da keyifli vakit geçirebileceğinin farkına varacaksın.

Ona ait olan eşyaları ortadan kaldırın

Fotoğraf, mektup, ya da sana aldığı bir hediye... Ondan geriye kalan her şeyi ortadan kaldır. Böylece onunla ilgili anılarının depreşmesini önlemiş olursun. Ama sakın hiçbirini imha etme. İleride onlara baktığın zaman acı çekmeyeceğin günler de gelecek.

Zamana bırakın

Zaman her şeyin ilacıdır? derler. Ayrılığın ilk günlerinde çok acı çeksen de, zamanla aklına bile gelmeyeceğinden emin olabilirsin. Bunun için üzülmene ve kendini yıpratmaya değmez.

Hobilerinizi geliştirin

Onu kafandan uzaklaştırman için en iyi yollardan biri de yeni hobiler edinmen ve kendine bol bol zaman ayırman. Böylece onu düşünme fırsatını bulamayacaksın. Özellikle arkadaşlarınla birlikte yapacağın spor aktiviteleri çok işine yarayabilir.

Olumsuz yönlerini düşünün

İlişkiniz boyunca mutlaka hoşuna gitmeyen davranışları olmuştur. Onu özlediğin zamanlarda birlikte geçirdiğiniz güzel anlar yerine, olumsuz yönlerini düşünürsen onu daha kolay unutabilir, hatta nefret bile edebilirsin.

Arkadaşlarınla konuşun

Unutma ilk ayrılık acısını yaşayan sen değilsin. Arkadaşların, aile fertlerin ve daha çevrendeki bir çok kişi, en az bir kez yaşamıştır bu olayı! O halde neden onlardan yardım almıyorsun? Konuştukça açılacak ve duygularını daha iyi tahlil etme fırsatı bulacaksın.

Gerçek duygularınızı test edin

Yaşadığın gerçek bir aşk mıydı, yoksa sadece fiziksel bir çekim mi? Bunu test etmek için biraz geç olabilir ama eğer hissettiklerin sadece bir çekimse bunun zaten geçici bir şey olduğu bilmelisin. Onu görmediğin zaman giderek azalacağından ve bir gün son bulacağından emin ol.

Görmemeye çalışın

Ne demişler? Gözden uzak olan gönülden ırak olur.? Her ne kadar ayrılığın ilk günlerinde aklından kolay kolay çıkmayacak olsa da, onu uzun zaman görmediğinde unutacağını bilmelisin. Bu nedenle onun olması muhtemel yerlere gitmemeye çalış. Hatta mümkünse, aynı arkadaş grubundakilerle bir süreliğine ilişkilerini askıya al.

Ailenize zaman ayırın

Sevgilin varken, ailen yüzünü görmeye hasretti. Şimdi onlara bir güzellik yap ve sevgiline ayırdığın zamanı onlara ayırmaya çalış. Dinginlik, huzur, güven hepsi bir arada! İlk zamanlar biraz sıkılır gibi olsan da, zamanla çok hoşuna gideceğinden emin olabilirsin.

Öncelikle merhaba. Ben 16 yaşındayım. Sevgilimle 212 günlük bir ilişkimiz vardı. Bu süre içerisinde çok defa ayrılıp-barismistik. Birbirimizi cok seviyorduk. Benim ona yaşadığım bir olayı anlatmamam üzere benden ayrildi. Kisa bir sure sonra tekrar baristik.2 ay sonra tekrar benzer bir olay oldu. Bana hala aşık olduğunu ama birdaha olmayacagimizi söyledi. Bana artik güvenmiyordu. Isin kötü yanı onun hiç kötü bir yanı olmamıştı. Yani nerdeyse kusursuz bir insandi. Ve herşey benim yüzümden bitmişti. Ve onu unutamıyorum. Bana yardım edin...

Ben 19 yasindayim ve 2 senelik bir iliskim var üstelik nisanliyiz ev alip evlenicektik ev alma aşamasina gelince dubleks alıp ailemi de yanima alicam dedi tabi ben asla kabul etmem dedim bu konuyu aileme danistim onu arayip olmicagini söylediler oda beni yalanci duruma düsürüp ben öyle demedim zaten bende oturmam ailemle dedi gelip annemle yüz yüze konusacaklardi biz ailesini de arayip ayni evde olmaz dedik annesi cok sinirlendi sanirsam aksamin da oglunu doldurdu ve konusmaya gelmedi beni de aramadi bende aramiyorum biz böyle hep küsüp aramayiz ama bu sefer aileler girdi işin icine ne yapicagimi bilmiyorum.

Ben 19 yasindayim ve 2 senelik bir iliskim var üstelik nisanliyiz ev alip evlenicektik ev alma aşamasina gelince dubleks alıp ailemi de yanima alicam dedi tabi ben asla kabul etmem dedim bu konuyu aileme danistim onu arayip olmicagini söylediler oda beni yalanci duruma düsürüp ben öyle demedim zaten bende oturmam ailemle dedi gelip annemle yüz yüze konusacaklardi biz ailesini de arayip ayni evde olmaz dedik annesi cok sinirlendi sanirsam aksamin da oglunu doldurdu ve konusmaya gelmedi beni de aramadi bende aramiyorum biz böyle hep küsüp aramayiz ama bu sefer aileler girdi işin icine ne yapicagimi bilmiyorum.
canım bence başbaşa bir konuşmanızlazım sizin böyle olmaz çünkü iki yıl olmuş emeğinize yazık

canım bence başbaşa bir konuşmanızlazım sizin böyle olmaz çünkü iki yıl olmuş emeğinize yazık

Geri