1200 Kalorilik Diyet :-))

Defne-Keskin

Yeni Üye
Üye
1200 Kalorilik Diyet :-))
Selam Melekler,araniza yeni katildim.Kisaca kendimden bahsedeyim.adim Defne 26 yas bir kizim var 3 yasinda.Gebeligimde 35 kilo alarak 95 kiloya cikmistim,hamile kaldigim kilo 60 :sinir::sinir: gecen hafta 86 kilo oldugumu ögrendim veee kendime kizarak diyete basladim suan 82 kiloyum.Benimle birlikte bu diyeti yapicak Melekler ariyorum yanima,yalniz olunca daha bi zor oluyo........önümde upuzun bi yol var ama ben kararliyim ve kararimdan vazgecmicem.Kalori sayarak 1200 Kcal yiyorum.Spor varsa 1500 e kadar cikiyor.Almanyadan yaziyorum burda kullandigim bi site var yediklerimi giriyorum kendi hesapliyo sagolsun :D Insalah yanima bi kac arkadas bulabilirim diyerek sözü kapatiyorum
Hepinizin Bayramini Kutlarim Hayirlara vesile olur insallah........................BeKliyorum sizlerii :asigim::asigim:

ay bende çok istiyorum diyete girmek ramazanda kilo aldım yinee:( nasıl bir diyet biraz anlatsana canım yaa valla nefret ediyorum şu kilolardan...

Selam Canim valla diyet demek gelmiyo icimden aslinda 1200 kaloriye o kadar cok gida sigiyor ki...
1200 kaloriyi gecmiyor yediklerim.Yatmadan onceki yemegimi aksam 6 veya en gec 7 de yiyorum.Hareket mutlaka var.Bütün Gün calisiyorum zaten ama yeterli gormezsem bir saat kosu bandina cikiyorum yüzmeye gidiyorum vs...aslinda cok kolay ve rahat uygulaniyor dedigim gibi site kalorimi hesaplayip daha ne kadar yiyebilecegimi gösteriyor.Türkiyede de var aldigimiz paketlerin üzerinde bir kalori cetveli.Olmazsa googleden arattir türkce siteler de cok.Mesele 1200 kcal gecmemek,vücüt ihtiyaci olan enerjiyi alamayinca hali hazirda bekleyen yaglarimiza saldiriyor inceliyoruz :))))
Türkiyede sebze meyve bol cok daha rahat uygularsin.Bir etdöner yiyerek 800 kalori de alirsin doyarsin.Sebze yemegi yiyerek 200 kalori de alir yine doyarsin.Mesele Saglikli doyurucu ve kalorisi az olani yemek.Umarim aciklayici olmustur,sende bana katilirsan cok sevinirim insallah bi kac tane arkadas daha buluruz.3 gün öncesine göre tartim 400 gr az gösterdi cok mutluyum :))))))))))))))) Öpüyorum seni

Hadi bakalım Defne seni destekliyoruz. İstersen yediklerini ve kalori değerlerini de buradan paylaşırsan arkadaşlara daha ayrıntılı bilgi vermiş olursun ve onlar da sana katılabilirler :tik:

Hatta daha önce sitemizde açmış bulunduğumuz 1200 kalorilik diyet konularını da inceleyebilir, 1 haftalık örnek menüyü uygulayabilirsiniz :tik:

https://www.meleklermekani.com/diyet-ozel-menu/167289-1200-kalorilik-diyet.html

https://www.meleklermekani.com/diyet-saglikli-beslenme/164071-yeni-1200-kalorilik-diyet.html

https://www.meleklermekani.com/diyet-saglikli-beslenme/84370-1200-kalorilik-diyet.html

Iyi Aksamlar Titan,Tesekkür ederim destegin icin :)
Mesela bugünkü menüm yediklerim ictiklerim vs...
Sabah bir esmek Ekmek-Almanyada adi Brötchen oluyo 65 gr agirliginda 180 kcal
Krem Peynir 0,6 Yag orani 30 gr 25 Kcal
Bir fincan sekersiz sütlü Nescafe 19 Kcal
bir haslanmis yumurta 100 kcal

Kahvalti toplam 235 kcal etti

öglen yemegi

100 gr haslanmis makarna 145 kcal
200 gr Haslanmis Sebze (yagsiz sadece baharatli ) 65 kcal
100 gr Izgara TAvuk gögsü 84 kcal
bir kinder cikolata 114 kcal

öglen toplam 400 kcal küsüratsiz :)))

Bir Elma 71 kcal
Meyveli tam yagli yogurt 210 kcal

Aksam yemegim

ton balikli salata 200 gr 280 kcal

Iste bu kadar toplamda 1125 kcal etti kalan 80 kcal bi seftali yedimmi tamamdir yada yemesemde olur :))
istedigimiz gibi bi plan yapabiliriz yeterki cizgiyi gecmeyelim...Bu 1200 yicem diye tikabasa doluyorum cünkü önceden sebze tavuk meyve vs.yiyecegime hep fastfood yerdim orda iki hamburger bi cola ictinmi zaten 1500 geciyo :)))

Bakalim günlük gibi buraya yazicam degisiklik oldukca...Öptüm canim allaha emanet olun hayirli aksamlar

masallah defne.bende hamilelik doneminde sana yakin bir kilo aldim.60 kiloda hamile kaldim dogumdan sonra kendimi 89 gorunce tartida beynimden vurulmusa donmustum.oyle boyle bir sekilde 67 ye kadar dustum ama yeniden aldim 74 oldum ve bir turlu veremiyorum. en az on cesit zayiflama urunu denemisimdir inan.kasimda bir ay oruc tutmak istiyorum insallah bakalim.ben senden daha az tuketiyorum kalori olarak ama bir turlu kilolar gitmiyor.evdeyim pek hareket de yok aslinda.doktora gittim kan verdim.tiroid bezlerimi sordum gayet iyisin dedi hayilrisi bakalim.

Geri