2 kere adet oldum hala hamilelik riski var mı hamile olabilir miyim

sudan

Yeni Üye
Üye
2 kere adet oldum hala hamilelik riski var mı hamile olabilir miyim
Erkek arkadaşım da boxer vardı bende hiçbirşey yokken surtunme yolu ile ilişki oldu sonrasında beklenen adet tarihinde 3 4 gün kanamam oldu diğer ay aynı şekilde 2 3 gün kanamam oldu.(yalnız adet tarihi 3 aydır falan 32 günde bir oluyor normalde 30 günde olurdu ilişkiden bir ay öncesi 32.gununde olmuştu) risk var midir korkuyorum lütfen yardımcı olur musunuz

Selamlar, hayır sudan, Sudan sebep üretmeyin :D:D iki kere üst üste adet olmuşsunuz ve düzenli sayılacak bir adet döngüsüne sahipsiniz böyle hamilelik olmaz korkulacak bir şey kesinlikle yok. Hamile değilsiniz bu şekilde hamile kalmış olma ihtimaliniz de zaten yok. Olsa idi iki ay geçmiş aradan ortaya çıkardı. Korkuyorum rüyalarıma giriyor hamilemiyim diye düşünüyorum diyor iseniz beta hcg testi ya da gebelik testi yaptırın kafanız rahat etsin. Ama hamile değilsiniz...

Merhabalar, erkek arkadaşımla sürtünme şeklinde ilişkim oldu. Sonrasında 7 gün gecikmeli olarak regl oldum fakat diğer aylara göre daha az geldi 2-3 ped anca doldu. Bu ay tam 10 gün gecikti. Neden böyle düzensizlik yaşamış olabilirim? Yoksa yaşadığım kanama regl kanaması değil miydi? Gebelik riski var mıdır psikolojik olarak korkuyorum imkansız olduğunu bilsem de :(

Merhabalar, erkek arkadaşımla sürtünme şeklinde ilişkim oldu. Sonrasında 7 gün gecikmeli olarak regl oldum fakat diğer aylara göre daha az geldi 2-3 ped anca doldu. Bu ay tam 10 gün gecikti. Neden böyle düzensizlik yaşamış olabilirim? Yoksa yaşadığım kanama regl kanaması değil miydi? Gebelik riski var mıdır psikolojik olarak korkuyorum imkansız olduğunu bilsem de :(
stres hava koşulları ilaç kullanımı adet düzenini bozabilir yaşadığınız üst üste kanamalar regl kanamasıdır hamile değilsiniz

Adet gecikmesinin bir çok nedeni var tatlım. Yaşam tarzın, tükettiğin besinler, stres, kullanılan ilaçlar, rahim kaynaklı sorunlar,hormonal problemler vs vs.. Durumunun gebelikle alakası yok ama yinede tedbiren gebelik tetsi yaptır birde mutlaka bir kadın doğum uzmanına görünün.

Sürtünmeli ilşki den 10 11 gün sonra normal 7 günlük bi adet oldum ardından 2 ay daha bu şekil adet oldum 7 günlük... hamilelik riski varmıdır korkuyoruz... Lütfen yardımcı olun.. Teşekkürler

Selamlar Sıkıntılı, iki kere zaten adet olmuşsun ve 7 günlük normal period ta olmuşsunuz rist yok korkulacak bir durum da söz konusu değil. Hamile değilsiniz zaten adet te olmuşsunuz takıntı haline getirmeyin hamilelik yok :)

Hiç önemi yok tabiki kafanızda yer alan soruları bizlere ileteceksiniz sıkıntı yok.
Merhaba sorulara yanıtlarınızı gördüm bu konuda bilginiz var sanırım.Aynı durumu bende yaşıyorum. Kasım ayında sadece el ile dokunma ve sürtünme ile ilişki yaşadım.Sürtünürken iç çamaşırımı çıkarmadım ama tedirgin olduğum için ertesi gün hapı aldım.Ardından beklenen günden 2 gün sonra adetimi oldum.Kasım ayında yeniden bir ilişkim oldu yine aynı şekilde ama bu kez daha temkinli davrandım sürtünürken pijamamı dahi çıkarmadım.İlaç vs kullanmadım bu kez.Bir hafta sonra adetime 4-5 gün kala kahverengi leke geldi normalde bu lekelenme adetimin bitiminde oluyordu bazen.2 gün bu şekilde leke geldi ikinci günün akşamı adet şeklinde söküldü.Pıhtılı ve oldukça yoğundu.Bu üstüne görme olamaz değil mi, yoğun ve kırmızıydı adet uzunluğunda sürdü çünkü? Bazı forum sitelerinde hamile kadınların aylarca adet olabildiğini okudum bu doğru mudur bende böyle bir risk var mı sizce?

Geri