2012 Haziran Anneleri

Selam herkese... Ben de Haziranda anne olucam kısmetse. 18. haftadayız. :hamileyim:
2 hafta sonra ayrıntılı ultrason yapılacak ve ilk aşımızı olacakmışız. :) Şimdilik yolunda her şey. İnşallah hep öyle gider hepimizin.
Bebişin hareketlerini ben bayağıdır hissediyordum ama artık daha sıklaştı. Genelde akşam, gece... hissediyorum. Ben hiç kelebeğin kanat çırpışı gibi tanımlayamadım. Ben böyle kıpır kıpır oynayan bir şey ya da balık gibi kayan bir şey gibi tarif edebiliyorum.

Kızlar gece gaz sancısı oluyor mu sizde de? Karnıma ağrılar giriyor. Rahimin büyümesine bağlamıştım ama gaz sancısı da oluyor anladım.
Bir de bel ağrısı, elimde uyuşma oluyor benim. Magnezyum eksikliğinden oluyormuş. Takviye de alıyorum ama yine de oluyor ara sıra. Aranızda bunu yaşayan var mı?

hoşgeldinnn :)
ben daha yenı yenı hissediyorum bebişimin hareketlerini
ama sadece bi kere vuruyo ve kacıyo gibi bişey bende hç kelebek falan gibi hissetmedim
gecelerı uyanmıyorum pek ama uyanırsam karnım cok şiş falan oluyo kasıklarım falan agrıyor hatta benımde
uyuşma olayıda ıkı kere oldu bende bu aralar yok cok sukur doktorada sormayı unuttum cok korkmustum ıkı kere sol elim uyuştu demek magnezyumdan kaynaklıymıs bende bunu sorsam iyi olur cunkı fena bişey

Sağ ol denizin kızı. Evet vurup vurup kaçıyor keratalar. :) Hoş buldum.
Evet canım magnezyum eksikliğinden oluyormuş. Magvital diye suda eriyen bir ilaç verdi doktorum o rahatlatıyor. İyi geliyor. Ya uyuşma korkutuyor işte ilk hamilelik acemilik olunca. Gece uykudan tuvalete kalktığımda oluyor. Birinde böyle felç geçiriyorum sandım acayip bir şey. Elimi hzılıca salladım geçmez. Eşim de üstüne yatmışsındır dedi önceleri. Ne üstüne yatması ne bir şey. Önce niye olmuyordu... Yani. Senin bebeğin kız mı erkek mi? Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin. Artık yarıladık hamileliği ha. Ben de 19. haftadayım. 20. haftada aşım olacak. Bir de iki düzey usg yapılacak.

hoss geldinnn :) saglıkla kucagına al inşallah :) cinsiyyet ne?? :)

hoş buldum ülker Allah nasip ederse kızmız olacak .. Doktorum %99,99.. kız dedi ama bizim tüm ev ahalisi rüyalarında erkek olacağını görüyor.. Bakalım kısmet . izinkinin cinsiyeti nedir? .. kaç haftalık? .. herşey yolundadır inş.

Hoşbulduk ülker.. Allah nasip ederse kızımız olacak inş.. doktorumun %99,9 kız demesine rağmen bizim tüm aile fertleri rüyalarında erkek görüyolar .. :) hayırlısı artık kısmetimizde ne varsa onu yaşıycaz.. sağlıklı olsunda başka bişey istemiyorum .. bu aralar acayip taktım ' nasıl olacak, sağlıklı mı, iyi mi, herşeyi normal mi die.' bilmiyorum sizerde öylemisiniz. bu arada senin bebişin cinsiyeti nedir?

Sağ ol denizin kızı. Evet vurup vurup kaçıyor keratalar. :) Hoş buldum.
Evet canım magnezyum eksikliğinden oluyormuş. Magvital diye suda eriyen bir ilaç verdi doktorum o rahatlatıyor. İyi geliyor. Ya uyuşma korkutuyor işte ilk hamilelik acemilik olunca. Gece uykudan tuvalete kalktığımda oluyor. Birinde böyle felç geçiriyorum sandım acayip bir şey. Elimi hzılıca salladım geçmez. Eşim de üstüne yatmışsındır dedi önceleri. Ne üstüne yatması ne bir şey. Önce niye olmuyordu... Yani. Senin bebeğin kız mı erkek mi? Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin. Artık yarıladık hamileliği ha. Ben de 19. haftadayım. 20. haftada aşım olacak. Bir de iki düzey usg yapılacak.

benımkı bı kac gundur tekmelemedi korktum doktora gittim sırtını donmus sanırım o yuzden gayet hareketlıydı cunkı
uyusma bendede ıkı kere oldu dedıgın gıbı felc sandım bende yuzume dogruu geldı hatta
doktora sordum tekrar olursa nörolojiye git dedi yüzede geldiyse falan dedı
hiç magnezyum falan demedı ama kendı doktoruma sorucam bıde
benımkı kız canım ya seninki ?
bu arada ultrasona gırdım asıyıda yaptırdım ben
sende yaptırmısındır gercı belkı sımdıye :)

Yok canım henüz gitmedim. Önümüzdeki hafta içi inşallah.
Aslında magnezyumdan deniyor ama bilmiyorum. Hamilelikte denge bozuluyor işte birtakım sıkıntılar oluyor. Çoğu kişi magnezyum nedir bilmeden geçiriyordur. Ama bu ilacın rahatlattığı bir gerçek.
Bir de bende karnımda kasılma göründü ultrasonda. Bu kasılmalar artarsa erken doğum riski oluyormuş. Benim ağrı çekmem bir yana bunun olması ürkütücü. Kullanmaya çalışıyorum.
Doktor kız diyor. 12. haftada da demişti. 16 da da %99 dedi. Bu gitmemden sonra artık hazırlığa başlıycaz inşallah.
Ben 8. haftadan beri bu kız dedim ama herkese. İnsanın içine doğuyor ya çoğu zaman.
Artık kız fikrine alıştık aksi ters gelir. :) Bebeğimiz sağlıklı olsun da ne olursa olsun...

şüür siteyi çözebildim.. cahilliğin gözü kör olsun aynı msj kaç kere göndermşimmm.. neyse artık arkadaşr uyuşmalar çok normal magnezyum ve calsiyum eksikliğinden el ve ayaklarda özellikle başlayıp vucua yayılan uyuşma olabiliyor. sakın endişe etmeyin. eksiklikleri takviye edersek uyuşuluk kalmıyor ama uyuşmalar olduğnda masaj ve ılık duşu tavsiye ederim.birde düz bir zeminde uzanıp ayakları ayakların altına yastık koyup15 dk yatmakta iyi gelir.. sağlıcaklaa kalınnn :)

Geri