2017 Haziran Anneleri

Meleğim hoş geldin .Bebeklerin iyi olduğuna sevindim . Bebekler de gaz başlı başına sorun. Benimde yeğenim dünyaya geldi. Daha 5 günlükken doktora götürdük gaz problemi varmış.Ayrıca anne sütü yetersizmiş. Doktor gaz için damla , anneye de rezene çayı bebek için de mama önerdi. Bunları kulandık .Bebeğin karnına zeytinyağı ile masaj yapmaya başladık .Gaz sıkıntısı kesilmedi. Annesi dikişli doğum yaptı. Kullandığın ilaç varmı dedim ? Antibiyotik kullanıyormuş.Dikişlerin enfeksiyon kapmaması için. Prospektüsü okudum. İlaç anne sütüne geçiyormuş. İlaç kullanımını yasakladım . Ertesi gün bebeğin ani ağlamaları kesildi. Tabi ara ara yumurcak yine viyaklıyor. Bizde durum bu . Şimdi meleğim gelelim sana vereceğim önerilere. Anason çayı tüket. Bebeğine emzirme sonrası mutlaka gazını çıkarması için sırtını sıvazla.Bebeğin bacaklarını küçük ve yavaş hareketler le karnına doğru götür. Karnına ara ara zeytinyağıyla masaj yap. Kuru fasulye , mercimek , kurusoğan,nohut bunlar acayip gaz yapıyor uzak dur. Yemekler den sonra acı elma yağı bir tatlı kaşığı iç. Bu sütüne geçerek gazı önler .Çok etkili bir bitki var onu da aktardan temin edebilirsniz alın. Bitkinin ismi meryemhort. Yine yemeklerden sonra sen tüketiceksin. Tadı acayip acı fakat gaz sancısına çok iyi geliyor. Meleklerini öp yerime. Sağlıklı sıhhatli büyürler inşallah.

beyza hanım gözünüz aydın bebeğiniz olmuş çok sevindim .Allah uzun ömürler versin

Geri