2019 yılında neler değişti işte cevabı melekler

• Konbuyu başlatan SadmiN
SadmiN

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Selamlar Meleklerim 2019 yılında değişen kanunlar nelerin olacağı ile ilgili 2019 yılına sayılı günler kala bilgiler vermek istiyorum sizlere. Sizler de değişecek olan bu kanunları internet kotalarını poşet paralarını adil kullanım kotasını çeyiz hesabını vs bilin istedim işte karşınızda 2019 yılından önce geleceği kesinleşen şeyler.

2019 YILINDA DEĞİŞECEĞİ KESİNLEŞEN MADDELER ŞU ŞEKİLDE MELEKLERİM

1- Öncelikle Bakü-Tiflis ve Kars ile ilgili demir yolu yolcu taşımacılığına 2019 yılında start verilecek.
2- Esnafa büyük yük getiren bu işsizlik maaşlarının prim ödemeleri devlet desteğine alınacak ve ödenecekti hemen ocak birden itibaren başlayacak.
3- İnternet kullanıcıları içen Adil Kullanım Kotası zamazingosu tarihe karışıyor artık kullanılmayacak. Ama emin olun internet servislerinin tamamı fiyatlarına zam olarak bunu bizlere döndererek bizden çıkartacaklar.
4- 2019 yılı için asgari ücretin neti 2020 tl paraya çıkartıldı bu da kesin. Fakat yeterli mi tabiki hayır. Agi yardımlarını da yazalım evli ve eşi çalışmayana 230 bir çocukluyo 259 iki çocukluya 287 3 çocukluya ise 326 tl ödeme yapılacak.
2019da-neler-degisiyor-gif.84334 2019 yılında neler değişti işte cevabı melekler Melekler Mekanı Forum

5- Ramazan ve kurban bayramında emeklilere bir maaş ikramiye devam edecek. Yani ne kadar maaş alıyor iseniz o kadar para daha bu bayramlarda sizlere ödenecek.
6- Marketlerin tamamından plastik poşet kullananlar için " efendim kaç poşet" diyecek ve her bi poşet için sizlerden 25 kuruş para alınacak. Bence bu uygulama vatandaşa yükten başka bir şey değil.
7- Yeni evlenenlere güzellik için devlet destekli çeyiz hesapları için ilk ödemeyi de sizler 2019 yılında alacaksınız.
8- Artık taşıma yapan araçların tamamına alınan kararlar gereği sağ sol kapılara ve tavana plaka yazılma zorunluluğu geliyor.
9- Sigara içenlerin tamamı artık tek tip renk paketle karşılaşacak ve logolara yer verilmeyecek. Artık sigaraları nasıl ve nereden tanıyacak isek :)
10- Bu randevu sistemi devreye girecek ve kimlik ve sürücü için beklenilen süre 10 güne kadar çekilecek
11- E tebligat uygulaması bu yıl başlayacak.

Şimdilik 2019 da bizleri bekleyecek olanlar bunlar arkadaşlarım. Konumu beğendi iseniz, sizler için araştırarak yazdım. Sosyal Medyada paylaşırsanız iyi olur. Sevgiler ve şimdi den herkese kazasız belasız sağlık dolu bir yıl diliyorum.

Sevimli cadı

Sevimli cadı

Daimi Üye
Üye
Bak sen demek eşi çalışmayana devlet para veriyormuş ha . Benim bundan haberim yoktu . Akşam eve gelsinde hesabını sorayım . Bu arada sigara paketlerinin tek tip olması hakkaten kafamızı karıştıracak gibi. Ben winston light içiyorum satın alırken ya elime samsun sigara verseler :/ Birde şu poşetlerin kaldırılması marketleri kâra sokacak hem poşet giderinden kurtulacaklar hemde parayla uygun poşet torba vs satacaklar. Çok saçma . O zaman bunu da marketler versin. Ne güzel poşetleri çöp torbası niyetine kullanıyorduk artık parayla alacaz. Yaz herif bu ay giderler arasında poşette var

SadmiN

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Yahu sigortalı olanların eşi çalışmıyor ise diyor :) Eşe kimsenin para verdiği yok yani :p