5000 yıllık iyileştirme sanatı HACAMAT

Uzman SühaN

Administrator
5000 yıllık iyileştirme sanatı HACAMAT
bu konu;hacamat nedir,hacamat nasıl yapılır hakkında bilgiler vermektedir

Sevgili hanımlar hepimiz çocukken ninelerimizin ,evde hastamız olduğunda ,bardağı ateşle ısıtıp ,bele yapıştırdığını görmüşüzdür.Hacamat ta peygamber döneminden gelen şifalı bir işlemdir.Aynı zamanda peygamberimizin tavsiye ettiği bir işlemdir.Özellikle grip olduğumuzda,bel kaymalarında,soğuk algınlıklarında yapılan bu işlem, adeta şifa dağıtıyor.

Bardağın içine yanan kağıt,pamuk atılır bardak sırtın ağrıyan yerine vakkumlanır.Tabi bu biraz riskli hanımlar,bardağın içine pamuk,kağıt atmaktansa ,yemek çatalına pamuğu iyice sarın,pamuğu kolonyayla ıslatın elinizle iyice sıkın,sonrada kibritle ıslanan pamuğu yakarak bardağı ısıtın.Yalnız dikkat edin kolonya yanıcı bir madde olduğundan ,elinize bulaşan kolonyayı temizleyin.Aksi taktirde tutuşabilirsiniz.
Vücuda faydası olan Hacamatla ilgili ayrıntılı yazımızı sizlerle paylaşıyorum

h-339.jpg

Ortodoks tıbbının insan sağılığı üzerine oynadığı oyunlara biz hala seyirci iken İngiltereKraliyet Ailesinin Kupa Terapisine (Hacamat) verdiği önem neden acaba? 5000 yıllık tarihesahip en köklü, saygın ve İslam Tıbbında bu kadar önemli olan bu tedaviyi unutmak sağlığımızadına çok şey kaybettiğimizin göstergesidir. Kendi değerlerimize sahip çıkamamanınfaturasını kim bilir kaç kişi daha vücut bütünlüğünü bozarak ödeyecek. Hastalanmadanyapılan hacamat en kıymetli hacamattır diyen Hz.Peygamber (a.s.) koruyucu hekimliğinönemini yıllar önce bizlere tavsiye etmesinin hikmetini günümüzde kaç hekim bilmekte?Felsefe olarak önce zarar verme diyen Ortodoks tıbbının insana verdiği zararları gözlerönünde. Gerçek tıp hangisi acaba? Yüz yıllarca tüm dünyada uygulanan İslam tıbbı yerinigünümüzde tüm dünyaya hükmeden dev ilaç şirketlerine bırakalı insan nesli hastalıklardanbir türlü şifa bulamaz oldu. Bundan olmalıdır ki tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de KupaTerapisine (Hacamat) ilgi bu kadar yoğun.‘Tedavi olduğunuz şeylerin en hayırlısı hacamattır…’Hadis’i Şerif‘Bir kimse ayın 17,19 ve 21. günlerinde hacamat olursa her dertten şifa bulur…’Kupa Terapisi (Hacamat) Nedir?5000 yıldan fazla süredir birçok rahatsızlığın tedavisinde kullanılan bir yöntemdir. Hastalıktankurtulma veya sağlığı koruma amacıyla kılcal damarlarda birikmiş toksin maddelerin vakumyöntemiyle dışarı alma işlemidir. Arapçada Kupa Terapisi El-Hicame olarak adlandırılır. İslamTıbbı’nda özellikle miraç hadisesine kadar sahabeler bu eski tıp usulünü terk etmişlerdi.Fakat Miraç’ta Resullulah Muhammed (s.a.v)’e melek topluluğunun hacamatı ümmetetavsiye edişi, zehirlenme ve büyü vakalarında Cebrail (a.s)’in ısrarla hacamatı tavsiye etmesi,mübarek ayağı burkulduğunda ilk olarak hacamata başvurulmuş olması, mukaddes başı vebeli ağrıdığında hemen hacamat yapmaları bu tedavinin en kuvvetli İslam Tıbbı uygulamasıolmasını sağlamıştır. Enes (r.a) dan rivayet edilir ki Peygamber Efendimiz (s.a.v): ‘Kendisi iletedavi olduklarınızın en mükemmeli hacamat ve zencefildir.’ Buyurmuştur.Günümüzde Kupa Terapisi (Hacamat) Türkiye’de doktorlar tarafından gelenek olarakbilinmiyorsa da dünyanın birçok ülkesinde tıbbi tedavideki olarak uygulanmaktadır.Almanya’da 1987-1992 yılları arasında kronik poliatrit hastalıklarında Kupa Terapisi(Hacamat) uygulanmıştır. ABD deki tıp fakültelerinin %60’ında Tamamlayıcı Tıbbın bir parçasıolarak Kupa Terapisi (Hacamat) eğitimi verilmeye başlandı. Kan alarak yapılan Kupa Terapisi(Hacamat) modern tıbbın dünyada en saygın iki merkezi olan Harvard Tıp Fakültesinde veJohn Hopkins Tıp Merkezinde uygulanmaktadır. 1860 sonlarında birçok hastalık için Avrupalıve Amerikalı doktor ve cerrahlar Kupa Terapisi uygulamak üzere işe alınıyorlardı. 18. ve 19.Yüzyıllarda İngiliz halkı ilkbahar ve sonbahar aylarında hastanelere Kupa Terapisi yaptırmakiçin gidiyorlardı.7Kupa Terapisinin Faydaları;• Kupa Terapisi kılcal damarlardaki tıkanıklıkları açar.• Kan ve dokulardaki gaz ve toksinlerin atılmasını sağlar.• Kupa Terapisi yapılan bölgeye bağlı damarlardaki kan akımını canlandırır,dolayısıyla besin ve oksijen dokulara daha rahat ulaşır.• Kaslardaki sertliği ve ödemleri çözer.• Kan üretiminden sorumlu organları (kemik iliği, karaciğer, dalak) uyarır.• Bağışıklık sistemi kuvvetlenir, vücuda direnç kazandırır.• Ağrıları giderir, hastalıkları önler.• Kan üretimini düzeltir, iç kanamaları durdurur.• Bel tutulması, eklem ağrısı, baş ağrısı, bel-boyun fıtığı ve kireçlemeye bağlıağrıları giderir.• Dalak-karaciğer hastalıkları ve sinirsel-psikolojik hastalıklar gibi her türlühastalığın tedavisinde yardımcı olur.Kupa Terapisinin Bazı Araştırmalardaki Başarı Oranları;Ağrılar- %97.12Bel soğukluğu- %84Kireçlenme- %94.06Kas Fibrosisi- %97.06 ve %91.01Spondiloz- %97Şizofreni- %96
kaynak:kadincakararinca.com

Sadece bunlar değil Varikosel,migren ve onlarca hastalık üzerinde yüksek başarı ile uyguluyorlar araştırmalarıma göre çinde prof. hocalarca uygulanıyor türkiyede ise yeni yeni gerçeği ile tanışılıyor bazı Terapisyenler tarafından uygulanan klinikler var terapisyen Arif bey var mesela varikosel ve migrende çok başarılı çalışmaları var.

Allah Allah varikosel için hacamatmı?İlkkez duydum vallahi :D:D Bilgi için teşekkürler

Önemli değil, benim kardeşim varikosel sebebli çocuk sahibi olamıyordu bu klinik le tevafuken rasladığında ameliyatsız cupping therapy ile tedavi ediyoruz dediler ve 5 seans sonrasında tekrar spermegrom testi yaptırdı sonuç bayağı yüksek çıktı 1 ml'de en az olması gereken 20 milyonu çok çok geçmişti Hamdolsun. şimdi eşi hamile ve kardeşim ameliyatsız bu durumdan kurtulduğu ve çocuk sahibi olduğu için çok mutlu oldu. ilk başta inanmak zor ama insan görünce ve şahit olunca şaşırıyor ama tedavi olan en yakını olunca artık faydasına inanıyor. İlk bilgi için gidildiğinde bu kliniğin uzmanı Arif bey kardeşimin semen tahliline bakıp 4-6 seans sonucu tekrar test yaptıracaksınız ve sonucu göreceksiniz diye rahat rahat anlatırken bunu bilimsel bir şekilde uyguladıklarını söylerken bu kadar etki olmadı ama hamdolsun dedikleri gibi 5 seans sonucunda tedavi oldu kardeşim.Tabi inanmak gerek insan başta şüpheci yaklaşıyor ama sonuç alınca şüpheleri gidiyor. Ben bu kliniğin ve arif beyin telini vereyim fayda gören yada en azından araştırma bilgi edinme imkanları olur.

NOT:Canım telefon numarası ,msn adresi yayımlamak sitemizde yasak.O yüzden bilgi sahibi olmak isteyen arkadaşlar sana ulaşsın sen yardımcı olursun.Paylaşım için teşekkürler BEYZA

önemli değil canım :)kasti yaptığını düşünmüyorum..Tekrar teşekkürler ;)

Dediğin gibi pat diye konuya atlamışım ,canım Hacamat kupa terapisi konusunda sizin astığınız yazıyı görünce kendi kardeşimin bu tedaviyle iyileştiğine şahit olduğum için sizin yazınıza ek yapmak ve başka faydaları olduğu ve bu dertten muzdarip olanların kısa zamanda inş. bu tedavi ve bu işin uzmanları ile tanışşın diye yazmak istedim.Tabi bundan sonra özelden bilgi verebilirim inş.

hacamatı daha yeni duydum bende bir bilene sorayım diyorumdumkii konuyu gördüm:D:D biraz araştırdım gerçekten çok hastalığa faydalıymış ve peygamberimiz hasta olanlar için hacamatı önermiş vucutta biriken pis kanın alınması yöntemi gerçekten ilginç ayrıca 50 yıllık büyüyü bozarmış çocuk sahibi olamayanlar içinde uygunmuş bence zararı olmaz denenmeli ama hacamatında günleri varmış sanırım çarşamba cuma yapılmamalıymış
en kısa zamanda denemeyi düşünüyorum

Son düzenleme:
Geri