Abajur Seçimi ve Şık Abajur Modelleri 2012

Abajur Seçimi ve Şık Abajur Modelleri 2012
abajur seçimi
abajur modelleri 2012Ev dekorasyonunda aydınlatma materyalleri büyük önem taşır melekler :) Bu materyallerin hem yeterli aydınlatmayı sağlaması hem de bulunduğu ortamın dekorasyonuna uyum sağlaması gerekir. Elbette ki bir salon aydınlatması ile yatak odası aydınlatması bir olmaz. Bu yazımızda abajur modelleri 2012 örneklerinden bazılarını sizlerle paylaşırken, abajur seçimi konusunda nelere dikkat etmemiz gerektiğini sizlere anlatmaya çalışacağız :)


Abajurlar da özellikle yatak odalarımızın olmazsa olmazları arasında yerlerini alıyor. Seçiminiz yatak odası için olacaksa başucu lambası olarak hantal ve dayanıksız modeller tercih etmeyin. Çünkü komodinde saat, gözlük ve kitaplar için de yer bırakmanız gerektiğini unutmayın. Abajuru kanepe veya koltuk yanında kullanacaksanız öncelikle oturarak uygun yüksekliğin hangisi olduğunu gözden geçirmelisiniz. Abajur şapkasının alt çizgisi göz hizasından daha yüksek olmalı.

Yeni tasarım ürünlerinin satıldığı mağazalar dışında antika dükkanlarında da faklı tarzda abajur modelleri bulabilir ve çalışmıyorsa bile yeniden kablolayarak çalışır hale getirebiliriz.
Abajur seçiminde dekorasyonun yanı sıra kullanım kolaylığına da dikkat etmemiz gerekiyor. Işıklandırma görevini gördüğünden dolayı gözümüzü yormayacak ve bize en fazla kolaylık sağlayan renk tonunu, ampul çeşidini seçmeliyiz. Abajur gövdesinin formuna ve materyalin kalitesine dikkat edilmelidir. Satın almadan önce mutlaka abajur başlığını ışığa tutun, çünkü bazı materyaller ışıkta bambaşka görünür. Abajur başlığınızın formuna karar verirken, gövdeyi baz almanız gerekir. Yuvarlak hatlı gövdeler için yuvarlak hatlı abajur başlıkları uygundur. Kare veya köşeli gövdelere ise en iyi panelli abajur başlıkları uyum sağlar. 
Üst