Adam nasıl kurtulmuş?

Bilge Gökçen

Yeni Üye
Üye
Adam nasıl kurtulmuş?
Kral bir adamı öldürmek istiyormuş. Onu zindana atmış. Kral bir karar vermiş. Adama iki kağıt vereceğini açıklamış. Kağıtların birinde ölüm diğerinde yaşam yazacakmış. Ölümü seçerse adam ölecekmiş. Yaşamı seçerse yaşayacakmış. Kral ikisine de ölüm yazmış. Vezir bunu duyunca adama söylemiş. Birkaç gün geçmiş. Adamın kağıdı çekeceği gün gelmiş. Adam o günler içinde plan yapmış. Adam ölümü seçmesine rağmen kurtulmuş ve serbest kalmış.

Adamımız nasıl kurtulmuş???

Ce: Adam nasıl kurtulmuş?

adama ölüm yazısı çıkmış ama yaşam yazısı çıktı sizin elinizdeki ölüm yazdığına göre benim elimdeki yaşam demiş ve ölce kurtulmuş

adam kağıdı seçtikten sonra yırtmış veya yutmuş.ve kralada elindeki kağıdı göstermesini istemiş kraldada ölüm yazılı kağıt olduğu için böylelikle yaşamı seçtiği düşünülerek kurtulmuş

Bu kez tamam :)

Yutma olayı doğru ama gizlice değil de bu iş,

'bir şartla, çekeceği kağıdı yutacağını' söyler ve 'yuttuğu kağıdın cevabı olmasını' ister...

Bunu kabul etmek zorunda kalan kral, kalanın 'ölüm' yazılı olacağından, diğerinin (yutulanın) 'yaşam' yazılı olduğu KABUL ETMEK ZORUNDA KALACAKTIR.

tühhh hep böyle kolayları kaçırıyorum:Dyine kaçırdım ya ben bilecekdim banane banane oynamıyom beeenn:(

Geri