Adet gecikmesi yaşayanlar yardım edebilir mi ?

Deryaukala7

Yeni Üye
Üye
Adet gecikmesi yaşayanlar yardım edebilir mi ?
Arkadaslar bu ay adet olmadim bakire degilim ama 5 aydir cinsel birlesme olmadi acaba niye adet olmadim

Selamlar Derya, Bunun çok fazla sebebi olabilir buraya bir kaçını sıralamak istiyorum. Birincisi ilaç kullanımı adetinizi geciktirir. Haricen mevsimsel değişiklikler, psikolojik olarak üzülme ani sevinç sıkıntı gibi durumlar da adetini sarkıtır. Bunun haricinde zaten hamile olduğun udüşünmüyorum. Biraz bekle olursun muhtemelen. Aramıza hoş geldin.

Hamile oldugumu bende dusunmuyorum biotin sac hapi kullaniuorum hergun imu yapiyo ve cok sıkıntili donemdeyim su aralar insallah olurum

Bence olursun dediğim gibi her türlü ilaç kullanımı vs adetinin gecikmesine neden olur bilgin olsun. Tekrar hoş geldin.

Merhaba, mens gecikmesi sadece gebelik kaynaklı olmaz. Çevresel faktörler, stres, kullanılan ilaçlar ,rahim kaynaklı bir sorun , hormonal problemler gecikmeye neden olabilir. 5 ay birlikteliğinizin olmadığını belirtmişsiniz bu durumda gebelik kuşkunuzun yersiz olduğunu belirtelim. Kullandığınız destek ürünün prospektüsünü okuyun gecikmeye bu neden olmuş olabilir. Bir kaç gün içinde mensiniz gerçekleşmez ise hekime görünüp muayene olun. Yapılacak muayene + tetkitlerle gecikmenizin nedeni anlaşılır.

Geri