Adet olamıyorum kan testi yaptırdım sonuç 0,1 hamilemiyim

I

ilknur ilknur

Forum Okuru
Adet olamıyorum kan testi yaptırdım sonuç 0,1 hamilemiyim
17 kasim son adetim ve suan 20 kasim olmadim. 18 inde kan testi yaptirdim 0,15 ve idrar testlerim negatif hamilemiyim sizce ? dokror izinliydi gösteremedim. sogan suyuna baslasammi yeniden kan vercem ? Teşekkürler

Bayanlar ben nerdeyse 1aydir adet olamiyorim her zaman duzenli olurdum ama bu ay olamadim evliyim bitane cocugum var 1.5yasinda . 3tane test aldim negatif cikti kasiklarimda ara ara agrilar oluyo esim yurdisinda sali gunu gelecek ozaman doktora gidicem ama ozamana kadar catlarim ben aktarlardan civanpercemi aldim 3gundur kullaniyorum ama tik yok sizce neden adet olamiyorum hamilelik riski varmidir sari akintimda oluyo bol bol dogumdan sonra akintim hic gitmesi zaten surekli oluyorum cevap verin lutfeeennn cocuk istemiyoruz :(((

Selamlar hayatım. Adet olamama durumu ile ilgili bir çok sebep var bunları saymak isterim. Tabiki Esranın da sorusunu cevaplandırmak isterim. Öncelikle bir kadın neden adet olamaz adet neden gelmez ona bakalım birlikte.

Adet olmamanın birçok nedeni olabilir ve bu nedenler arasında hamilelik sadece bir tanesidir. Adet olmamanın diğer nedenleri arasında aşağıdakiler yer alabilir:

1. Hormonal bozukluklar: Adet olmamanın en sık görülen nedenlerinden biri, hormonal bozukluklar olabilir. Örneğin, östrojen ve progesteron gibi hormonların dengesi bozulmuş olabilir. Bu durum, adet düzensizliğine veya adet olmamanıza neden olabilir.
  2. Stres: Stres, adet düzensizliğine veya adet olmamanıza neden olabilir. Stres, vücutta hormonal değişikliklere neden olabilir ve bu da adet düzensizliğine yol açabilir.
  3. Diyet ve egzersiz: Vücut ağırlığınızın veya egzersiz düzeyinizin değişmesi, adet düzensizliğine veya adet olmamanıza neden olabilir. Örneğin, kilo verirken veya aşırı derecede egzersiz yaparken, adet olmamanız mümkün olabilir.
  4. İlaç kullanımı: Bazı ilaçlar, adet düzensizliğine veya adet olmamanıza neden olabilir. Örneğin, bazı antidepresan ilaçlar, adet düzensizliğine neden olabilir.
  5. Sağlık sorunları: Adet olmamanın diğer nedenleri arasında, sağlık sorunları da yer alabilir. Örneğin, tiroid bezi problemleri, polikistik over sendromu ve diğer hormonal bozukluklar, adet düzensizliğine veya adet olmamanıza neden olabilir.
Eğer adet olmamanız sürekli bir durumsa veya adetleriniz çok sık veya çok az olmaya başlamışsa, bir doktora görünmeli ve nedenini araştırmak için bir fiziksel muayene ve gerekli testler yaptırmalısınız. Doktorunuz, adet düzensizliğinizin nedenini belirleyebilecek ve size doğru tedavi yöntemleri önerebilir.

Sevgli Esra, yukarıda yazılanları incele hayatım. Bilimsel olarak tetkiklerin yapılmalı ve doktorun neden adet düzensizliği yaşadığını, neden adet olamadığını bulması gerekiyor. Kafana göre bitki ya da bitkisel karışım kullanma kendine zarar verirsin hayatım. Hiç bir yöntem ya da bitki, doktor tetkikinin önünde değildir. Sevgiler geçmiş olsun.

Geri