Adetim 12 gün gecikti..Adet öncesi tüm belirtilerm var ama haladır olamadım sizce sebebi ne olabilir ?

Adetim 12 gün gecikti..Adet öncesi tüm belirtilerm var ama haladır olamadım sizce sebebi ne olabilir ?

20161112_203909-1.jpg

Nedeni bu olabilirmi ? Birden fazla üyelik banlandınız.Tekrarı halinde kukuki yaptırım uygulanacaktır..

Kızlar selam evli bir bayanım. Şua çocuk düşünmüyorum. Bu ay ilk kez âdetimde gecikme oldu. 7 gün geçti hala adet olmadım fakat tıpkı adet olacakmışım gibi belirtiler var. Yeni evli olduğumdan ötürü birkaç yıl daha çocuk yapmak istemiyorum. Panik oldum eczaneden test alıp yaptım bu sabah. Negatif çıktı. Sevinir gibi oldum ama öğrendiğim kadarıyla, idrarda negatif çıktığı halde hamilelik olabiliyormuş.

Bu konularda çok cahilim. Paylaşımları okudukça içime iyice kurt düştü. Göğüslerimin şişmesi, karnımın kasılması, kasıklarıma iğne batıyormuş gibi olması adet belirtileri değil mi? Kaç gündür aynı stres içerisindeyim. 7 gün geçmiş olmasına rağmen kan testi sonuç verir mi yardımcı olursanız çok sevinirim.

Merhaba,

Belirtilere dayanarak gebelik teşhisi yapmanın yanlış ve yanıltıcı olduğunu her zaman belirtiyorum. Belirtiler mens belirtisi olabileceği gibi gebelikle ilgili de olabiliyor.. Bu yüzden gebelik şüphesin de yapılması gereken tek şey test yapmak.. İdrar kitleri hatalı sonuç verebileceğin den HCG testinin yapılmasını tavsiye ediyorum. Bugün , yarın HCG testi yaptırabilirsiniz. Yeterli gecikme var..

Selin merhaba arkadaşım. İçine kurt düşmesi normal; adet döngün normalde düzenliyse ve bu ay 7 gün gecikme yaşamışsan büyük ihtimal hamilesin. İdrar testi negatif sonuç verebilir bu olası bir durum. Ama sana kesin sonucu kan testi verecektir. Kan testinden sonuç alabilirsin. Ben de aynı durumları yaşamış biri olarak yazıyorum.

Hissettiklerin adet belirtileri olabilir fakat birçoğumuz adet belirtisi sanıp sonunda hamile olduğumuzu öğreniyoruz. Zaman kaybetmeden kan testi yaptır. Stres yaparak yaşama. İstenmeyen gebelik can sıkıcı bir durum biliyorum ama eğer hamileysen emin ol zamanla mutlu olmaya başlayacaksın. Hakkında hayırlısı olsun canım sıkma canını. Hamiş olmak çok güzel bir duygu.;)

Benim de ilk hamileliğim de idrar testi yapmıştım negatif çıkmıştı ve dolayısıyla hamile değilim diye düşündüm. O zamanlar daha yeni evliydim tecrübesizdim. Yeni evli olduğumdan dolayı adet günlerimde oynamalar olabilir dedim. Adet belirtilerinin hepsini yaşadım. Göğüslerim şişti ağrı yaptı. Karnım şişti kasıldı. Kabız oldum ve birkaç gün içerisinde hepsi yok oldu kendiliğinden.

İkinci ay adet yine adet olmadığımda bir tuhaflık olduğunu anladım fakat yine hamile olabileceğimi aklıma bile getirmedim. Ultrasona girdim. Ben bambaşka bir durum beklerken hamile olduğumu öğrendim. Bir süre şoktan çıkamadım fakat kısa sürede hamileliğimi benimsedim. İdrar testi yerine direkt kan testi yaptırmak daha mantıklı. Bilenden söylemesi:D

Kızlar geçen ay tam yumurtlama günlerimde yanlışlıkla eşim içime boşaldı. Bir saat içerisinde ertesi gün hapı içtim. Hapı içtikten sonra midem bulanmaya başladı ve maalesef 3-4 saat sonra istifra ettim. Tekrar eczaneden alıp içmeye korktum. Bugün adet günümdü az miktarda kan geldi ve kesildi. Şuan da kesik kesik akıntı şeklinde kahverengi lekeler oluyor.

İlacı tekrar içmem mi gerekiyordu bilemedim o panikle korkuyla. Şuan bu gelen şey adet mi değil mi hiç bilmiyorum. Karnım taş gibi, göğüslerimde batmalar var. Psikolojik mi bilemiyorum sanki midem bulanıyor. Her geçen saat stres yaşıyorum, valla uykularım kaçtı düşünmekten. Test yapsam sonuç alır mıyım sizce

Merhaba Peri. Belirttiğin durumlara bakılırsa bence hamilesin. Adet gününde kahverengi lekelenmeler olması şüpheli durum. Kan testi yaptırırsan kesin sonuç alırsın. Ben de bir arkadaşımdan biliyorum. Senin başına gelen durumun aynısını yaşamıştı ve hamile olduğunu öğrenmişti. İlacı kustuktan sonra keşke eczacıya ya da bir doktora danışsaydın.

İlacın etkisinden ötürü âdetinde sorun yaşıyor olduğunu sanmıyorum çünkü ilacı kusmuşsun. Mide bulantın bence de psikolojik. Yaşadığın stresle alakalı olabilir. İlk aylardaki hamilelik belirtileri adet belirtilerinden farksız zaten; bu yüzden göğüslerinin şişmesini, karnının ağrımasını adet olmana bağlama. Yaşadığın stresi ve belirsizliği anlayabiliyorum. Çok zor gerçekten; kan testi yaptır ve içini rahatlat derim.

Merhabalar.. bişey sormak istiyorum..eşimle ayrılmak üzereyiz.. hatta şuan ayrıyız..24 kasımdan bu yana..ailemin yanımdayım..en son adet tarihim 5 kasımdı..hala adet olmadım ama..kan testi yaptırmıştım ayın 2sinde ama sonuc hüsran..ama şu an kaç seferdir adet olacakmışım gibi agrılar var belim falan çok agrıyo..ama yok olmuyo korkuyla bakıyorum olmasını istemiyorum..çünkü bu bebek olursa evliliğim kurtulacak..acaba olabilir mi şuan baya gecikti çünkü hatta agrım bile var..

Geri