Adetim düzensiz yumurtlama günüm ne zaman ?

Adetim çok düzensiz 8 aylık evliyim yaşım 34 bir an önce hamile kalmak istiyorum yumurtlama günlerimi bilmiyorum yardımcı olurmsunuz?

Merhaba, Hem ileri yaşta hemde düzensiz adete sahip olduğunuz için gebe kalmada problem yaşaya bilirsiniz. Bu nedenle adet düzensizliğiniz için bir kadın doğum uzmanına görünmeniz de fayda var. Ovülasyon günlerinizi belirlemek için ovülasyon kitlerin den kullanabilirsiniz. Yalnız belirttiğim gibi mutlaka düzensizliğiniz için hekime görünün.

Düzensiz dönemler, yumurtlamanın izlenmesinde ve hamile kalmak için en iyi zamanın ne zaman olacağı konusunda şüpheli bırakabilir.İyi haber, düzensiz dönemlerle ovulasyonun takibinin oldukça kolay olmasıdır. Modern tıbbın ilerlemesi sayesinde ovülasyon günlerini saptamak artık çok kolaydır.Döngü düzensiz olsa da, birkaç sebepten dolayı bir takvimde izlemek iyidir.Adet dönemleriniz düzensiz de olsa kaydedin. Menstrüel siklusunuzdan sonraki ilk birkaç gün içinde servikal mukoza kuru olacaktır. Servikal mukus ilerleyen günlerde artmaya başlayacaktır özellikle yumurtlama döneminde . Bu dönemde yumurta akı kıvamında esnek beyaz bir akıntınız olacaktır.Vücudunuzdaki sıcaklık ovulasyonun başlangıcı ile dalgalanır. Bazal vücut sıcaklığınızı takip ediyorsanız, ovülasyon meydana geldiğinde sıcaklıkta bir ani artış bulacaksınız. Adetleriniz düzensizse ve ne zaman yumurtlayacağınızı bilmiyorsanız ovülasyon kitlerini kullana bilrsiniz. İki çeşit ovülasyon testi vardır. Biri idrardan diğeri ise tükürükten yapılan. Her iki testte faydalıdır. Eczaneden bu kitleri temin ederek yumurtlama döneminizi belirleyebilir, gebe kalma şansınızı artırabilirsiniz.

yumurtlama günümü bilmiyordum adetlerim düzensiz bu konu çok işime yaradı teşekkür ederim

yumurtlama belirtisi servikal mukustaki artış yumurtlama,ovülasyun,yumurtlama günü,ovülasyon belirtileri,yumurtlama belirtileri,yumurtladığımı nasıl anlarım

Yumurtlamanın en belirgin belirtisi vajinal akıntıda artıştır. Yumurta beyazı serviks mukusu, doğurganlık döneminde verimli servikal mukusu tanımlar ve bu çiğ yumurta gibi esneyebilir. Yumurta beyazı servikal mukus , yumurtlamadan hemen önce, en üretken olduğunuz zamanlarda üretilen bir servikal sıvı türüdür. Ellerinizi iyice yıkayarak parmaklarınız aracılığıyla vajinanız dan numune alabilirsiniz. Parmaklarınız arasında bir mukus örneği olduğunda, birkaç santim uzayabilir ve çiğ yumurta akı gibi görünümü olacaktır. Servikal mukus serviks tarafından üretilir ve menstrüel döngüsü boyunca yumurtlamayla ilişkili hormonlara dayalı tutarlılığı değiştirir. Menstrüel dönem bittikten kısa süre sonra servikal mukus yumurtlama dönemin de yoğunlaşmaya başlar. Servikal mukus değişiklikleri, kadınların her ay maruz kaldığı doğal adet döngüsü boyunca yaygındır. Cinsi münasebet esnasında aşırı uyarılırsanız miktarı fazla olabilir. Ovülasyondan yaklaşık bir hafta önce östrojen etkisi altında servikal mukus bol, yapışkan ve kalın olur. Servikal mukus ovülasyon zamanınızı belirlemenize ve hamilelik şansınızı artırmanıza yardımcı olabilir.

Hayırlı günler ben 94 gün sonra adet oldum ve benim hamile kalmam için hangi günler önemli nasıl heaplayabilirim

adeti düzensiz olanlar nasıl hamile kalır
düzensiz adet görenlerde hamilelik belirtileri
adet düzensizliğinde hamilelik nasıl anlaşılır
adet düzensizliği olanlar gebelik testini ne zaman yapmalı
adet düzensizliği varken hamile kalınırmı
adet düzensizliği olup hamile kalanlar
32 günde bir adet gören ne zaman yumurtlar
en dogru yumurtlama gunu hesaplama
düzensiz adet gebelik hesaplama
düzensiz adet görenlerde hamilelik belirtileri
adet düzensizliği varken hamile kalınırmı
düzensiz adet ve hamilelik
adet düzensizliği olup hamile kalanlar
adet düzensizliği olanlar gebelik testini ne zaman yapmalı
adet düzensizliğinde hamilelik nasıl anlaşılır
adeti düzensiz olanlar nasıl hamile kalır

Merhaba arkadaşlar benim adetlerim çok düzensizdi 2 yıllık evliyim. Bebek istediğimiz için yumurtlama günleri ile ilgili araştırma yaptım. Malum adet düzensizliği olanlar yumurtlama gününü saptayamıyor ve hamile kalamıyor. Aslında vücudumuz yumurtlama gününde bize bir çok işaret yolluyor. Bu işaretlerden bir kaçını yazıcam. Yumurtlama gününde cinsel istekte artış oluyor,kasıklarda ve belde ağrı,gögüslerde hassasiyet, vajinal akıntı bol esnek ve yoğun . Bu işaretleri takip ederek yumurtlayıp yumurtlamadığınızı anlayabilirsiniz . Ayrıca ezcaneden yumurtlama testleride alabilirsiniz işinizi hiç şansa bırakmayın derim. Şükürler olsun ben yumurtlama günlerimi belirleyerek hamile kaldım inşallah sizlerinde bebişi olur. Bu arada belirtmeden geçmeyeyim benim ilk gebelik belirtim halsizlik oldu ve sürekli uyku halindeydim kasıklarımda sancı oluyordu öyleki adet olacağımı düşünmüştüm adet olmadım hemen gecikmenin 2. günü test yaptım baktımki ikitane çizgi biri silikti. Hemen hastaneye koştum ve kan testi yaptırdım sonucun pozitif olduğunu öğrenince çok ağladım. Allah kimseyi bu mutluluktan mahrum etmesin darısı isteyen herkesin başına olsun.

Geri