Adetliyken hamile kalmak mümkünmü?

Uzman SühaN

Administrator
Adetliyken hamile kalmak mümkünmü?

Adetliyken hamile kalmak mümkünmü? Regl iken hamile kalınır mı ? Hamile kalabilir miyim ?

Adet döneminde hamile kalmamasınız diyen insanalara kesinlikle inanmayın. tıb dünyasında ve özellikle yüce Allahın imkânsız diye bir şey olamaz. Evet, genel olarak elbette kadınlar regl iken gebe kama şansınız çok azdır yani bazen regl kalan kadınlardada gebelik söz konusu olmaktadır.

Bilindigi gibi ve uzman doktorların uzun süre araştırmaları sperm yaşayan bir canlılardır. Eger siz regl ken ilişkiye giriyorsanız ve bu regl tariginiz ilişkiye girdiginiz gün de bitmiş olabilir. Vücut değerlerinizin farklılık göstermesi ile birlikte gebe kalma şansınız olmaktadır ve buda bu tür durumların aslında çok sık yaşandığını gösterir
Kadınlar için regl dönemi gebelik kontrolü olarak asla kullanılmalıdır. Aslında bazi insanlar kadının adetli olmasına ragmen ilişkiye giriyorlar bu ilşki sonrası rahim agzı çok hassas bir bir organdır mikropları rahatlıkla kabul etmektedir adet bittikten sonra ilişkide bir tehlike görünmez. Bu nedenle elinizden geldigi kadar adet döneminde asla ilişkiye girmeyin. Girseniz dahi korunmalısınız yoksa istenmeyen gebilikler olabilir ve sonradan pişman olacagınız duruma gelmeyin. İlişkide unutkanlık yapmayın ve ilişkiye girmeden gereken önlemleri alın ve sonradan üzüleceginiz ve istemediginiz gebelik oluşabilir. Adet döneminde gebe kalmamak için bu konuda uzman doktorlar çeşitli araştırmalar yaparak her zaman kadınları uyarmaktadır. Ve tekrar hatırlatmak gerekirse adet döneminde asla ilişkiye girmeyin. Adetliyken hamile kalmak mümkünmü?

GEBELİKLE İLGİLİ TÜM KONULARIMIZ AŞAĞIDAKİ LİNKTE
https://www.meleklermekani.com/forums/gebelik.59/

9.jpg

Adet dönemi kadının en hassas olduğu dönemlerinden bir tanesidir. Çoğu kadın bu dönemde yapılan cinsel ilişkiden rahatsız olur ve acı duyar. Erkeğin bu konuda anlayışlı olması hem erkek hem de kadın sağlığı açısından önemli bir avantajdır.

Kadının doğurgan olduğu dönemi anlamak için adet döngüsü dönemini bilmek gerekir. Bir ayda kanamanın ilk başladığı günden diğer aya kanamanın ilk gününe kadar geçen zaman adet döngüsü zamanıdır. Genel olarak 28 dir, ama 25 te olabilir 35 te olabilir. 28 günde adet olan bir kadında yumurtlama kanamasının ilk damlasını gördüğünüz andan itibaren 14. gün yumurtlama oluyor.Doğurganlığın en fazla olduğu dönem yumurtlamadan 4-5 gün önceki dönemle yumurtlamadan 1-2 gün sonraki dönemdir. Çünkü bu dönemde yumurta, spermle buluşabileceği ve bebeğin oluşumuna zemin hazırlanan Fallop tüpüne (döllenme borusu) ulaşır. Kadın üreme organında bunun dışında başka bir yerde döllenme gerçekleşmez. Yumurtlama olduktan sonra yaklaşık 14 gün sonra ve sonraki bir hafta yumurta döllenme borusu adı verilen döllenmenin gerçekleştiği yere gelir.Adetliyken hamile kalmak mümkünmü?

Adetliyken ilişkiye girilirse hamile kalınmaz çünkü yumurtlama çoktan geçmiş bir sonraki yumurtlamaya da daha var demektir. Fakat buna güvenerek yola çıkmak son derece yanlıştır ve günümüzde böyle gebelik vakalarına birçok örnek bulunmaktadır. Her kadında adet süresi ve yumurtlama dönemi farklılık göstermektedir. Adet dönemindeki ilişki ile gebeliğin oluşmasında yumurtlama gününün yanısıra kadın cinsel organında spermlerin yaşam süreleri (48-72 saat) de önemli rol oynamaktadır.
Adeti 7 gün süren kadında, ilişkiye girilmiş ve eğer spermleri 7. günde bırakmış olursa, ihtimal dahilinde vajinada içeride de spermler 7 gün sperm yaşamış bulunursa – bu da 14.güne denk geliyor- ve hamile kalması ihtimali oluşuyor. Adetliyken hamile kalmak mümkünmü?
Bazen de adet döneminin sonuna doğru lekelenmeler olabilir ve bu süre 7., 8. yada 9. güne sarkabilir. Bu lekelenmelerin devam etmesi, adetinizin devam ettiği yada yumurtlamanın olmayacağı anlamına gelmez. Yumurtlama oluşabilir. Adetli iken içerideki spermlerin yaşayabilme olasılığı dikkate alınırsa yine gebelik söz konusu olabilir.

Pratik olarak söylenirse adet döngüsünün hiçbir günü %100 gebelikten korunmak demek değildir. Gebelikten korunmada asla gün sayma metodu, geri çekme veya adetliyken ilişkiye girme gibi yöntemleri kullamamak lazım. Adetliyken hamile kalmak mümkünmü?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Selamlar arkadaşlarım, adetimin 4. günü ilişkiye girdim korunmadık tam içime boşalma yaşadı acaba benim hamile kalmam mümkün mü bu şekilde biraz korkuyorum da bilgi verir misiniz ?

Selamlar adetin 4. günü hamilelik içen tehlikesiz dönemlerden birisidir hamile kalma ihtimaliniz çok ama çok çok düşük hamile kalacağınızı düşünmüyorum. Sevgiler.

daha önce de buraya yazmıştım. haziran başı erkek arkadaşımla sürtünerek ilişki yaşadık. boşalma falan olmadı ama zevk suyundan korktum daha sonra öğrendiğimde. o günden beri ilişki yaşamadık ve her ay adetimi gördüm. ama adetken hamile olanlar varmış onu duyunca da çok korktum. bundan 10 gün önce doktora kistim olabilir mi kontrol ettirmek istiyorum dedim, o da karından ultrasonla baktı. rahim temiz, sağ sol temiz dedi. sorum şu; hamile olsaydım görürdü değil mi karından baktı ultrasona? ve bir şey daha soracağım dış gebelik olabilir mi sonuçta bir şey görmedi dış gebelikse nasıl anlayacağım?

Hayatım gebelik var ise bunu ancak hamilelik testleri ile anlamak mümkün. Yani bakılmış ultrasondan bir şey olmadığı ortaya çıkmış. Zaten önce kan testi ile bakılıyor var ise dış gebelikte olsa oradan da görünürdü.

Dolayısı ile siz hamile değilsiniz.

Geri