Adetliyken ilişkiye girdim hamile kalırmıyım?

Uzman SühaN

Administrator
Adetliyken ilişkiye girdim hamile kalırmıyım?
adetliyken hamile kalınırmı,adetliyken gebe kalınırmı,adetliyken hamile kalmak mümkünmü,adetliyken gebe kalan varmı,adet dneminde gebe kalma hakkında bilgiler

19 yaşındayım, adet dönemindeydim ve birlikteliğim oldu. Bu dönemde hamile kalınabilir mi?

Cevap:

Normal koşullarda adet görürken hamile kalmak hemen hemen mümkün değil. Fakat literatürde yumurtlamanın bu tarihte olduğu veya bu tarihte ikinci bir yumurtlama olması nedeniyle gebeliğin görüldüğü yazılıdır. Uzman doktorların yıllar boyunca binlerce hasta üzerinde yapılmış muayeneler sonucu adetliyken de gebe kalma ihtimalıda oldugunu testlerde görünmüştür. Peki adetliylen hamile kalmamak için neler yapmalıyız eger hamile kalmak istemiyorsanız gereken önlemleri alarak istenmeyen gebelikleri önlemiş olursunuz.

g.jpg

Özellikle hormonları ortak seyreden ve adetleri düzenli olan kişilerin adetliyken pek gebe kaldığı görünmüyor, oysa kadının ne zaman yumurtladığı da tam olarak anlaşılan bir durum değildir. Bu nedenle kadınların mutlaka önlemlerinizi almalısınız ve gebe kalmamak için adet tarihinize bakıp eger hamile kalmak istiyorsanız yapmanız hiçbirşey yoktur eger istenmeyen gebelik olmaması için gereken önlemleri almanız yeterli olacaktır.

adetliyken hamile kalma

genelde genetik olarak ailede bu tarz durumları yalayanlar varsa, kişi de daha fazla bir risk taşıyor olabilir. Adetliyken gebe kalınmaz diye bilindiği için birçok kişi ilişkiye giriyor ve neticesinde de istenemeyen gebelikler oluşuyor. Bu sebeple adetliyken mutlaka önlemlerinizi almayı unutmayınız. Bu konuda eşinizi de mutlaka uyarmalı ve gerekenleri anlatmalısınız. hamilelik için en doğrusu bilinçli olarak karar verilmesidir. Bu şekilde hem bebek hem de kadın daha mutlu bir gebelik dönemi yaşayacaktır. Kulaktan kulaga yayılan adetliyken hamile kalınmaz söylentilere kulak vermemek ve eger adetliyseniz ve istemediginiz gebelik olmaması için size düşen görev korunmaktır. Gereken ilaçları alıp sıkıntı çekmeden sorununuza son verebilirsiniz.

Geri