L

Lahutii

Yeni Üye
Üye
Merhabalar benimde bir sorum var.
6 temmuzda regli oldum 13ünde bitti.14ünde eşimle ilişki yaşadım içime boşaldı ama gebelik düşünmediğimden ertesi gün hapı içtim.Ondan sonra daha regli olmadim.Kan testi ve normal test yaptırdım ama sonuç negatif çıktı.Ellanın yan etkisi ve o arada şehir değişikliğinden gecikme olabileceğini söyledi doktor.Hala regli olmadım ve bundan 3 gün önce eşim ilişki sırasında içime boşaldi hamile kalma ihtimalim var mı?

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, adetiniz gecikmiş ve gerekenleri yapmışsınız. Test sonuçlarınız negatif. Hekim de gebe olmadığınızı ve gecikmenizin nedenini belirtmiş. Sonraki korunmasız birliktelik için gebelik söz konusu olabilir tabi yumurtlama gerçekleşmiş ise..

S

Sevdemmm

Forum Okuru
Meraba ben eşimle adet günümden bir gün önce korunmasız ilişkiye girdim boşalma olmadı ama ertesi gün de adet oldum mide bulantısı oluyor bazen ama çok değil bu ayda adetim gecikti acaba hamilemiyim?

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, verdiğiniz bilgilere göre ,şüpheli birliktelik sonrası beklenen mensiniz gerçekleşmiş, bu durum da gebe olmadığınızı belirtelim. Kuşkunuzu gidermek adına gebelik testi yapabilirsiniz.. Sorunuza dair detaylı bilgiler için aşağıdaki linkimizi ziyaret ediniz..

Adet dönemine bir kaç gün kala hamile kalınırmı ?

Ş

Şngll

Forum Okuru
Ben bu ay ameliyat oldum narkoz ve kullandığım ilaçlar sebebiyle adetimin geciktiğini düşündüm ayın sonlarında olmam gerekiyodu ve bugün aralığın 6 sı.adet ağrılarımın başladığını anladım olucam diye düşündüm ve aynı zamanda eşimle ilişkiye girdik.istemeden içime boşaldı ve az zaman sonra biraz kanamam oldu ve devam ediyor azar azar.sizce adet mi oldum yoksa hamilelik mi?

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, adet gecikmesinin bir çok nedeni var. Tıbbi koşullar, kullanılan ilaçlar,stres vs gecikmeye neden olabilir. Verdiğiniz bilgilere göre gecikmenizin normal olduğunu düşünüyorum. İlerleyen saatlerde mens olup olmadığınızı kanamanın yoğunluğuyla anlarsınız. Kanama yoğun olmamakla birlikte bir kaç damladan ibaret lekelenme şeklinde olursa gebelik testi yapın.

D

Dilmori35

Forum Okuru
Merhaba bizde çocuk isteyen bir çiftiz. Düzenli bir adet döngüm var bu sebeple yumurtlama dönemini hesaplayıp o haftada 4 kere birliktelik yaşadık. Şimdide adetime 8 gün var. Acaba bu haftada denemeli miyiz ? Yoksa olmuşmudur ? Teşekkür ederim ilginiz için.

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, günümüzde ovülasyonun tespiti, otomatik hasaplayıcılar,takvim yöntemi,ovülasyon kitleri,ateş ölçme , vajinal akıntının incelenmesi gibi bir çok yöntemle tespit ediliyor. Yalnız şunu unutmamak gerekir ki ovülasyon gününü en net belirleyen usg incelemesidir. Siz ovülasyon gününüzü hesaplayarak belirlemeye çalışıyorsunuz . Bu şekilde kesin olarak ovülasyon gününü saptamak mümkün değil. Ayrıca ovülasyon her zaman iki adet dönemi arasında gerçekleşmez. Farklı zamanlarda da olabilir. Bu nedenle mens dönemine kadar birlikteği sağlayın. Beklenen döneminizde gecikme olursa test yapın.

B

Brk

Forum Okuru
Bundan 4 ay once ilişki yaşadık adetim bu ay 10 gun gecikti hamile olabilirmiyim

B

Brl

Forum Okuru
4 ay once birliktelik yaşadık adetlerim hep düzenli geldi bu ay 10 gun bi gecikme oldu hamile olabilirmiyim

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
4 ay düzenli adetiniz gerçekleşmiş gebelik söz konusu değil. Adet gecikmesi sadece gebelik kaynaklı olmaz başka tıbbi koşularda gecikmeye neden olabilir. Gecikmeniz için hekime görünüp muayene olun.

I

Işık1425

Forum Okuru
Merhaba ben 1 aylık evliyim bebek çok istiyoruz, birgün arayla ilişkiye girmiştik, 2.girmemizde ilişkiye girdiğimizin diğer gecesi girdik, hamile kalma olasılığı var mı?

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba her cinsi münasebet gebelikle sonuçlanmaz. Gebeliğin oluşabilmesi için kaliteli yumurtaya , sağlıklı sperme ve uygun dönemde birlikteliğe ihtiyaç vardır. Üreme ile ilgili probleminiz yoksa koşullarda uygunsa gebelik söz konusu olabilir.

I

Işık13443

Forum Okuru
Doktorum yumurtalıkların iyi olduğunu söyledi ama 2 gün üst üste ilişkiye girince acaba olmaz mı dedik, en son dün değil ondan önceki gün girdik bekliyoruz bakalım, üstelik vitamin hapıda kullanıyorum doktorum gebeliği hızlandırır diye

P

pirallai

Forum Okuru
salı günü adetim gelmeyince test yaptım 010 bugünde 022 hamilelik varmıdır?

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, her iki hcg değeriniz de gebelik lehine değil. Bir kadın doğum uzmanına görünerek muayene olun. Her adet gecikmesi gebelik kaynaklı değilidir. Bir takım koşullar gecikmeye neden olabilir.

N

nilsah

Forum Okuru
Merhabalar ;adet öncesi kiz adet sonrası erkek bebek olur diye duyuyoruz.bunun doğruluk payı varmıdır acaba?

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, kesinlikle alakası yok. Bebeğin cinsiyetini erkek belirler. Bir bebeğin cinsiyeti, her iki genetik aileden ( kadın ve erkekten ) gelen iki cinsiyet kromozomu tarafından belirlenir. Bir kadının iki X kromozomu vardır . Erkeğin ise X Y. Dolayısıyla bir bebeğin cinsiyeti babadan gelen sperm hücresinin X veya Y kromozomu tarafından belirlenir XX kombinasyonun da bebek kız XY kombinasyonun da bebek erkek olur..

B

busraagnc

Forum Okuru
adete 4 gün kala ilişkiye girdik sonra gününde adet oldum bu ay adetim 3 gün sürdü ama yoğun oldu hamilemiyim

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, adetin 2-3 gün sürmesi normaldir. Gebe olduğunuzu düşünmüyorum. Kuşkunuzu gidermek adına test yapabilirsiniz.

R

realdeal16

Forum Okuru
Merhaba biz adetime üç gün kala ilişkiye girdik ama içe boşalma durumu olmadığını biliyoruz ama 3 gün geciktim ayrıca psikolojik mi bilmiyorum ama sanki çoğu belirti varmış gibi hissediyorum