Adetten önce Adetten hemen sonra hamile kalınırmı?

N

nslhn236

Forum Okuru
eşimle adete 2 gün kala ilişkiye girmiştim sonra adet oldum ama bu ay adetim gelmedi 2 test yaptık negatif çıktı acaba yinede hamile olabilirmiyim
 

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Adet gecikmesi sonrası gebelik testi yapmışsınız sonuç negatif bu durumda hamile değilsiniz. Adet gecikmesi stres, mevsim dönüşleri, yaşam şekli, beslenme, hormonal problemler, rahim kaynaklı rahatsızlıklardan dolayı olabilir. Pazartesi adetiniz gerçekleşmez ise bir kadın doğum uzmanına görünün.
 
A

Aynurfidan

Forum Okuru
Merhaba hocam ben her ay 25 veya 28 inde adet oluyordum adetime 1 hafta kala iliski yasadim adetime 2 gun kala bulanti istahsizligim var ve durmadan sıvı su sari kahve gibi akintim var su anda adet günümü 2 gun gecti bidaha adet olmucakmiyim sizce test yapmalimiyim hamile olabilirmiyim
 

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Adete bir hafta kala gebelik oluşsada kısa sürede belirtileri yaşamazsınız. Adet gecikmesi gebelik dışında bir çok nedenden kaynaklanabilir dolaysıyla adet olup olmayacağınızı biz bilemeyiz. Gebelik testi yaparak hamile olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz.
 
S

srbaynş

Forum Okuru
adet döneminden bir gün önce ilişkiye girmiştim sonra adet oldum aradan 15 gün geçti test yaptım negatif çıktı acaba yinede hamilelik olabilirmi
 
H

hamileden bilgi

Forum Okuru
adetten hemen sonra hamile kaldım
adet bitiminden 1 gün sonra hamile kalınır mı
adetten hemen sonra hamile kalınır mı uzmantv
adet bitiminden hemen sonra hamile kalanlar
adetten hemen sonra hamile kalanlar cinsiyet
adetten kaç gün sonra hamile kalınır hesaplama
adetten önce hamile kalınır mı
adet bitiminden 2 gün sonra hamile kalınır mı


İyi günler. Adete 2 gün kala hamile kalınırmı ? Bu sorunun cevabı evet. Nedeni ise geç gerçekleşen düzensiz yumurtlama. Yumurtlama iki adet ortasında normalde gerçekleşsede başka zamanlarda da gerçekleşebilir. Bunu doktorum söyledi. Ben adete 2 gün kala hamile kaldım. Adet günümde sadece bir günlük pembe bir lekelenme oldu . Lekelenmeden 15 gün sonra hamile olduğumu öğrendim. Açıkçası hamile kalmak bazıları için kolay bazıları için zor görülsede korunmadan ilişkiye girmek her dönem gebe kalmayı sağlayabiliyor. Bu nedenle hamile kalmak istemeyenlerin uygun bir doğum kontrol yöntemi ile korunmaları gerekir. Gebe kalmak isteyenler ise adet olana kadar her bir günü mutlaka değerlendirmeli. Ayrıca şunuda belirtmek isterim korunmasız ilişkiye girdiyseniz ve adetiniz bir gün sürdüyse gebelikten şüphelenebilirsiniz. Adet oldum diye ikna olmayın mutlaka gebelik testi yapın.
 
N

norvntos

Forum Okuru
adete 6 gün kala ilişki oldu sonra adet oldum ama bu ay adetim gecikti test yaptım negatif çıktı hamile olabilirmiyim
 

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
adete 6 gün kala ilişki oldu sonra adet oldum ama bu ay adetim gecikti test yaptım negatif çıktı hamile olabilirmiyim
Adet gecikmesi sadece gebelik kaynaklı değildir , Bir çok koşul adet gecikmesine neden olabilir. Şüpheli ilişki sonrası adetiniz gerçekleşmiş gebe değilsiniz. Son dönem gecikmesinin nedenini öğrenmek için bir kadın doğum uzmanına görünün. Yapılacak muayene ve hormon tetkitleri ile gecikmenizin nedeni anlaşılır.
 
E

esrabalk

Forum Okuru
geçen ay adet bitimine bir gün kala ilişkim oldu vajinama içine boşalma oldu bu ay adetim gecikti test yaptım negatif çıktı 3 günlük gecikme sonrası adet oldm ama 4 gün sürdü ve karnım şiş gibi hamile olma ihtimalim varmı acaba
 

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Şüpheli ilişki sonrası adetiniz gerçekleşmiş bu durumda gebelik söz konusu değildir. Adetin 4 gün sürmesi normaldir her ay aynı miktar ve yoğunlukta olmayabilir. Kuşkunuzu gidermek adına gebelik testi yapabilirsiniz.
 
D

dmnyasn

Forum Okuru
adetime 8 gün kala ilişkiye girdim beklediğim tarihten 3 gün önce adet oldum 6 gün sürdü adet olmama rağmen hamile kalmış olabilirmiyim
 

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Adet dönemi 3-4 gün geri gelir bu normaldir Şüpheli birliktelikten sonra adetiniz gerçekleşmiş bu durumda gebelik söz konusu değildir. Kuşkunuzu gidermek adına gebelik testi yapabilirsiniz.
 
P

pınardilge

Forum Okuru
Adetimin 11. günü ilişkiye girdim korunmadım ve boşalma oldu . İlişkiden hemen sonra vajinamı yıkadım idrarımı yaptım hamile kalma olasılığım varmı sonuçta yumurtlama günümde değildim
 

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Sperm rahimde 3-5 gün yaşayabilme kabiliyetine sahiptir. Yani ovülasyondan bir kaç gün öncesi ilişkide bulunmak gebe kalmayı sağlayabilir. İlişki sonrası idrarınızı yapmanız vajinanızı yıkamanız gebe kalmanızı engellemez. Adetinizde gecikme olursa gebelik testi yaparak hamile olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz.
 
D

deryablr

Forum Okuru
Adet bitiminden 3 gün sonra ilişkiye girdim hiç bir korunma yöntemi olmadı bu ay adet olmadım 2 gün geçti mide bulantısı kabızlık ve uykusuzluk var hamile olabilirmiyim?
 

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Yumurtlama dönemi düzenli periyoda sahip olanlarda iki adet döneminin ortasında gerçekleşir , farklı zamanlarda da olabilir. Doğum kontrol yöntemi uygulanmadan sağlanan ilişkiler her dönem gebe kalma riski taşır. Septomlarınız gebelik lehine görünsede gecikmenizin başka nednei olabilir. BUgün gebelik testi yaparak hamile olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz.
 
Üst