Afgan İşi Örgü Modelleri Motiflerine Bayılacaksınız

LaViNYaM

>>>ιкιz αηηєѕι<<<
Afgan İşi Örgü Modelleri Motiflerine Bayılacaksınız
Afgan işi örgü modelleri yazımızda sizlere çok değişik afgan işi modeller sunacağım. Motifli rengarenk örgülere bayılıyorsanız bence doğru yerdesiniz. Motifli otantik örgülere bayılıyorum bende evde koltuk üzerinde yatak örtüsü olarak halı niyetine yerde süper görünüm katıyor. Afgan işine dair bilginiz yoksa yazımızdan ayrıntılı bilgi edinecek en güzel örnekleri inceleyebileceksiniz. Bu afgan işi nasıl oluşmuş bilemiyorum ama isminden de geliyor olabilir modelin ismi. Afgan işi örgü ile çok şey yapabilirsiniz. Motiflerin tam anlamıyla net görünmesi açısından daha büyük örgüler tercih ediliyor sanıyorum. Battaniye örtüler şallar gibi. Rengarenk iplerin böylesine motiflere dönüşmesine hayranlıkla bakıyorum inanın. Sizlerin beğenisine sunmak için birkaç model derledim. Beğeneceğinizi düşünüyorum eğer ki otantik örgüleri seviyorsanız bayılacağınızdan eminim.

rengarenk ipten orulmus afgan isi koltuk ortusu.jpg

afgan isi koltuk ortusu modeli.jpg

Siz de evde yarım kalmış değişik renkteki iplerinizi birleştirerek afgan işi modeller yapabilirsiniz. Afgan işi tüm dünyada bilinen yaygın bir örgü biçimidir aslında. Kendine has çizgi ve motifleri vardır. Bu sayede farklı bir örgü biçimi olarak karşımıza çıkmaktadır. Aşağıdaki model de gördüğünüz gibi hoş ve otantik. Afgan işini neden başka örgülerde değil de battaniye örtü gibi örgülerde yapılıyor diye soracak olursanız. Afgan işinin bu örgülerin büyüklüğüne orantılı olarak daha kendini gösterebilmesinden kaynaklanmasıdır. Yani bu motifler sanıyorum farklı örgülerde kendini gösterebilme ve bu kadar gösterişli görünmesi beklenemez.

delikli afgan isi orgu ortu modeli.jpg

Üstteki ve alttaki modelde de zikzak desenler gösterilmiş. Ama aşağıdakinde bir fark var. Zikzak dalgaları uzun uzadıya oturtulmuş aynı zamanda görüyorsunuzdur ki üç boyutlu havası vermekte. Afgan işine benzer tunus işi de yine çok sevilerek yapılan tercih edilen bir örgü şekli dilerseniz tunus işinden bebek örgü modellerini yazımızdan inceleyebilirsiniz. Afgan işi örgü modelleri ile evinizin dekorasyonunda eskitme eskilere dönme yapabilirsiniz. Koltuklarınızın üzerine yerlere kilim tarzında afgan işi örgüler değişik dekorasyonlar oluşturmanıza da yardımcı olacaktır.

zikzak dalgali uc boyutlu gorunen afgan orgu.jpg

afgan orguden battaniye modeli.jpg

Geri