Afrika’da yeni açlık krizi

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Afrika’da yeni açlık krizi
afrikada aç insanlar afrikadaki aç insanlar afrikalı afrika afrika
Üç doğu Afrika ülkesi bu yıl kurak mevsim koşulları sebebiyle açlık krizi yaşayacak. Etiyopya, Somali ve Kenya’da can kayıplarından endişe ediliyor.İHH’nın da yoğun biçimde insani yardım çalışmaları yürüttüğü Afrika ülkeleri yeni bir açlık krizi ile karşı karşıya.Bu yıl mevsimlerin beklenenden daha kurak geçmesi sebebiyle Kenya, Somali ve Etiyopya’da açlık yaşanacağı bildirildi. Bölgedeki kaynaklar, yağışların ürün miktarını etkilediğini bu sebeple yağış olmamasının doğrudan tarımsal üretimi vurduğunu hatırlatıyorlar. Afrika’da ortalama 40 milyon insan kronik açlık yaşıyor. Yine çoğunluğu Afrika ülkelerinde olmak üzere her gün ortalama 20 bini aşkın insan açlık ve buna bağlı hastalıklar sebebiyle yaşamını kaybediyor.

afrika-sahel-bolgesi.JPG

bizler yemek seçerken,onlar bir lokma ekmeğe hasrettttt

açlık.JPG

kuresel-1.JPG

Son düzenleme:
Ce: Afrika’da yeni açlık krizi

Konu beni yaraladı helede resimler içim parçalandı desem yeridir...

ALLAH kimseyi açlıkla terbiye etmesin...

Emeğine sağlık Çitom

bittim ya resmen resimlere bakarken ne olacak bu insanların hali ya hele o zavallı çocukların bari çocuk doğurmasalar Allah yardım etsin ya çok şükür halimize çok şükür emeğine sağlık canım

hele son resim beni mahvetti kötü oldum Allah yardımcıları olsun...yazık o insanlara yazıkk o küçük meleklere ya..dünya resmen uyuyor.hala ikditarlık savaşındalar ...halbuki dünyanın bir ucunda heleki 21.yy da şu olanlara bak çok yazık...

ben bu tur resımlere bakıp haberlerını okuyamıyorum inanın ağladığım oluyor bazen onlarda ınsan onlarun sucu ney.hayvan dışkısıyla nasıl beslenıyor yaaaaa

ecelının sozlerınede katılıyorum ve bızler hıç bırşey yapmıyoruz onlar ıçın .bu bızlerın ayıbı bence.yardım kampanyası gıbı şey olsa ve keşke yardım etsek.
emeğine sağlık çitos

aç çocuklar

inanın bu resimlere bakarken ağlıyorum nasıl bişiy ya bu biz nasıl insanmışızda haberimiz yoq allahım bizi böyle sınama yarabbim aminn allah onlara da yardım etsinn :(((

Şubat/ 2011 de Kuzey Afrikaya gittim iş için, gittiğimde hava istanbulda çok soğuk iken orda 37 dereceydi ve henüz sonbaharı yaşıyorlarmış,sen birde yazı görmelisin dediler bana.. hava da farklı bir nem ve rutubet kokusu vardı, kükürt gibi ve döndüğümde üzerimdeki kıyafetler, tenim ve bavulum bu kokuyla kaplıydı..
giderken 2 aşı oldum, çünkü afrika'ya giden herkesin olması gerekliymiş.. sarı humma ve kolera,sıtmanın da ilacını verdiler
gelelim afrikaya ; hayat görüşüm değişti ve her saniyesinde allahıma şükrettim istanbulda yaşadığım için ve bu ekonomik şartlara sahip olduğum için
açlık sefalet ve hastalık inanılmaz ..ananas ve muz yiyerek geçti 10 günüm ,çünkü çoğunlukla domuz eti çıkıyor heryerde karşınıza ,döndüğümde 4 kilo vermiştim (inanılmaz bir nemli hava vardı ve sürekli terliyorsunuz birde açlık eklenince, siz düşünün) o sefaletim, hayata bakışımı düzenimi ve beni çok değiştirdi..
öyle yerlerde yaşıyorlarki, dehşete kaplıyorsunuz..biz orada iyi bir otelde kaldık ama gideceğimiz yer şehir merkezine çok uzaktı
dolayısıylada yol boyunca bir çok şeye şahit olabiliyorsunuz..ve yapacak bir şeyiniz yok sadece üzülüyorsunuz..gittiğimiz yerde herkes musluklardan akan suyu içiyorlarken televizyonalrda kolera salgınını anlatıyorlar.. dolayısı ile marketler olmadığı için bir şişe su da çok kıymetli..altın değerinde..bulunmuyor çünkü..
Fransızlar sömürgesinde olan bir çok afrika ülkesinde,Fransızlar insanları çok kötü sömürüyorlar (küçücük yaşta çocuk işçiler vardı açok ğır koşullarda çalışan)
Aslında çok zengin madenleri ve tropikal ikliminden dolayı inanılmaz güzel meyveleri var ve dünyanın en iyi kahveleri burda yetişiyormuş ama Fransa tüm bunları ucuz işçilikle kendine mal ediyor..
çıkan sonuç; Atatürke çok ama çok şey borçluyuz ..inanın bana ... bizi birilerinin sömürgesi olmaktan kurtardığı için
sömürülmek anlatılmaz belki,yada anlatılırsa da anlaşılmaz ama yaşanınca da bu çok acı ..inanın bana
Allah hepsinin yardımcı olsun...

Benzer Diğer Konularımız !

M
Cevaplar
2
Görüntüleme
1K
M
Cevaplar
0
Görüntüleme
1K