Ağırlık kaldırma egzersizi nasıl yapılmalı

M

Misafir

Forum Okuru
ağırlık kaldırma egzersizleri ağırlık kaldırma programı hareketleri agırlık

* Yaşlanma sürecini tersine çevirmek için sadece haftada üçer kereden 10'ar dakikalık ağırlık kaldırma egzersizleri yeterli olur. Vücudunuzu çok zorlayacak hareketler değil, sadece bir dirence karşı vücudunuzu ittiğiniz ya da çektiğiniz aletler veya dumble'lar ile yaptığınız egzersizlerden bahsediyoruz.

Ağırlık egzersizleri erkeklerinde kadınlarında çok dikkat etmeleri gereken bir konudur. Hatta bence beslenmeden sonra dikkat edilmesi gereken ikinci konudur. Özellikle bu konuda yaşanan sorunlar genellikle erkekler üzerinde görülür. Geçici ve hafif sakatlıklar yaşanabildiği gibi ağır ve kalıcı sakatlıklar da yaşanabilir. Vücut geliştirme sürecinde ağırlık arttırarak antrenmanları devam ettirmek çok önemli bir süreçtir ama her zaman kaldırabileceğimiz ağırlıkların altına girmeliyiz. Örneğin bench pres yaparken kaldıramayacağımız ağırlıklarda arkadaşlarımızdan yardım isterken yardım isteyene kollarını geliştirmesi için yardım etmiş oluruz. Yapacağımız harekete konsantre olmak ile birlikte egzersizleri yavaş yapmakta çok önemli bir konu.

İşin özüne gelirsek eğer güçlendiğimizi hissettiğimiz zaman ağırlıkları arttırmalıyız sonuçta ağırlıktan çok hareketi doğru yapmak daha önemlidir.

Geri