Ağız ve diş sağlığı ile ilgili tüm sorularınız ..

Diş dokusunda çok büyük bir kayıp var anladığım kadarı ile ileride dahada çok kırılması dişin kaybedilmesine yol açabilir porselen kaplama yaptırmanızda fayda vardır dişinizin ömrünü uzatabailirsiniz

merhabalar ..dişlerimde hassasiyet var ,genel kontrolde bişey çıkmadı ,doktorum da bişey söylemedi , neden kaynaklanıyor olabilir ? kesin çözümü var mıdır ? bütün dişlerim aşırı sıcak ve soğuğa karşı duyarlı ...

Diş hassasiyeninin çok sebebi olabilir
diş eti kaynaklı olabilir, diş gıcırdatması sorununuz var ise o olabilir, kullandığınız beyazlatıcı özellikli macun var ise onlar minede tahribata yol açtığından zamanla hassasiyet yapabilir, flor tedavisi uygulaması ve doğru macun ile şikayetleriniz yok olacaktır.

merhaba murat bey benimde dişlerim çok kanıyo üstelik her gün 2 kere fırçalıyorum ama normal zamanlarda yani fırçalamadığım anlarda da çok kanıyor durup dururken.neden kaynaklandığını bimiyorum doktora gitmeli miyim sizce??? şimdiden teşekkürler :)

merhaba murat bey benimde dişlerimde kanama oluyor üstelik durup dururken oluyor :( yani nedenini bilmiyorum oysa ki düzenli olarak fırçalıyorumda acaba doktora gitmeme gerek varmı dediğim gibi fırçalarken de kanıyor normal zamanlarda da kanıyor.şimdiden teşekkür ederim yardımınız için :)

Evet doktora gitmeniz gerekli zannediyorumki periodontal (diş eti) bir sorununuz var sadece diş taşı birikimide olabilir
bazı kişilerde dişler çok iyi fırçalansa dahi yapısal olarak fırçalayarak önüne geçilemeyen bir diş taşı oluşumu oluşmaktadır.
Ve bunu sadece diş hekimleri temizlemelidir. Bunun öncesinde verilen ilaç gargara vs. Tedaviler , sebep ortadan kaldırılmadıkça işe yaramaz.
Diş taşı temizliğinden sonra diş etleriniz hızla kendini toparlayacaktır
geçmiş olsun..

merhaba murat bey benimde dişlerimde kanama oluyor üstelik durup dururken oluyor :( yani nedenini bilmiyorum oysa ki düzenli olarak fırçalıyorumda acaba doktora gitmeme gerek varmı dediğim gibi fırçalarken de kanıyor normal zamanlarda da kanıyor.şimdiden teşekkür ederim yardımınız için :)

S.a!
Benim annem geceleri dislerini cok gicirdatiyor.. Bana burda doktor demisti, özel birsey yaptirilmasi lazimmis, geceleri takmak icin. Bunu sizde yapiyormusunuz?

Bide.. fiyatlar hakkinda bilgi verseniz cok sevinirim ya :)

Simdiden tesekkürler..

merhaba :) bende alt çenede arkadan bir diş çektirmiştim sanırım 4-5 yıl oldu. dişlerim düzgündü gayet ama şimdi ön dişlerde hafif yamulmalar olmaya başladı sanırım dişdeki o boşluk yüzünden. Benim sorum şu bu yamulmalar tel taktırmadan düzeltilerbilir mi? bu yaşdan sonra tel takmak istemem çünkü.

Geri