Ağlayan Bebeği Sakinleştirme Yolları Bebeğiniz Neden Huzursuz Olur

LaViNYaM

>>>ιкιz αηηєѕι<<<
Ağlayan Bebeği Sakinleştirme Yolları Bebeğiniz Neden Huzursuz Olur
Ağlayan Bebeği Sakinleştirme Yolları- Bebeğiniz çok mu huzursuz, çok mu ağlıyor? Peki bu durumda anneler ne gibi yollar izlemeliler? Özellikle bir ikiz annesi olarak bendeniz sizlerle tecrübelerimi paylaşacağım. Bebek büyütmek zordur hanımlar aslında ne kadar da kadınların içgüdülerinde annelik yatsa da yine de zorlandığınız yardım aradığınız günler de gelir bazı durumlarda benim yaptığım gibi. Özellikle Melekler Mekanı ailesi olarak bir bebek yetiştirme konusunda en güzel tecrübelerimizi yaşadıklarımızı sizlerle paylaşıyoruz ve eğer yardımlarımız da olabiliyorsa ne mutlu bizlere. Evet benim mücadelem bitmiş değil henüz daha 2 yaş olmadık bile belki daha ne tecrübeler yaşayacağız ama güzel günler görmek dileği ile. Hemen asıl konumuza dönecek olursak...

aglayan bebek.jpg

Kadınlar için hamilelik güzel bir evredir. Bebek rahat siz rahat ohh gel keyfim gel modunda hani:) Peki ya doğum sonrası?? Büyüklerimiz, yaşayanlar derlerdi hep iş asıl doğduktan sonra başlıyor hatun..:) Doğruymuş hani diyorum şimdi. Ne kadar da kulak asmasam da şimdi her şeyi tek tek zamanlı olarak görüp yaşıyoruz hem de iki bebekte birden. Çok şükür halimize tabii. Bir bebek neden huzursuz olur dersiniz? Genel olarak baktığımızda ya karnı açtır ya altını kirletmiştir ya uykusu gelmiştir ya da bir sıkıntısı rahatsızlığı vardır işte asıl olan da bu rahatsızlığın huzursuzluğun kaynağını bulmak önemli. Siz tüm bebeğin ihtiyaçlarını karşılayıp hala huzursuz ve sürekli ağlıyor susmuyor ise mutlaka bir sıkıntısı ağrıyan yeri olabilir.

Özellikle bebeğin karnı açsa ağlar, yenidoğanlar özellikle mideleri çok küçük olduğundan sürekli sık sık acıkacaklardır. Yenidoğanların 2-3 saatte bir mutlaka emzirilmelidir. Bebek zaten ilk 6 ay anne sütünden karşılayacaktır tüm besin su ihtiyacını. Özellikle bebek emdikten sonra hala ağlıyorsa gazı olabilir bu sebeple uyumak dahi istemeyebilir. Sıkarak kendini ağlıyorsa gazı olduğunun belirtisi olabilir. Emzirme işleminden sonra gazı çıkarılmalıdır. Ama özel sebeplerle bazı bebeklerde gazdan öte kolik gibi durumlardan sıkıntılar ortaya çıkar. Bunu doktorunuza danışıp öneriler alabilirsiniz. Benim ikizlerden birinde kolik vardı yaklaşık 2.5 ay çektik yani iştahı da pek iyi değildi. Doktorumuz bitkisel bir şurup vermişti iyi gelmişti doğrusu yine ben her beslemeden sonra karnına masaj yapıp ayaklarını ileri geri ittirerek onun sıkıntısını götürmeye çalışırdım. Özellikle kolik olan bebeğime elektrik süpürgesi sesi dinletirdim çok rahatlar ve uykuya dalardı hemen deneyebilirsiniz.

aglayan bebek nasil sakinlestirilir.jpg

Yine bebek altını kirletmiş ise huzursuz olacaktır ki buna pek mahal vermez anneler kokudan mütevellit hemen değişim olacaktır. Tüm ihtiyaçlarını giderdiğinizde hala bebeğiniz ağlıyorsa o zaman hemen ateş kontrolü yapın. Eğer ateşi yoksa onun yanına uzanın ninni şarkı söyleyerek rahatlamasını sağlayın. Bazen sizin teniniz ya da kokunuza da ihtiyaç duyabilir bebeğiniz. Kabız olan bebeğin de huzursuz olduğunu ağladığını görebilirsiniz. Kabız olan bebekler için bazıları popoya uygulama yapıyorlar ama ben buna karşıyım. bu bölgenin uyarılması yararlı olmayacaktır. En güzeli dışarıdan bir şey veremeyenler bebeği çok küçük olanlar meme ucuna zeytinyağı sürebilirler bebek emdikten sonra kakasını yapabilecektir.

Bir bebek ağlıyorsa mutlaka vardır bir sıkıntısı. Bebek ağladığın da annenin aklına bebeğin ya aç olduğu, yada bezini kirlettiği gelir.Fakat bebek altı kuruykende karnı tokken de ağlayabilir.Genelde bebeklerin gaz problemi vardır.Özellikle anne sütü alan bebeklerde bu durum sık görülür.Annein yediği besinler süte karışır bebekte gaz yapabilir. Bu noktada anne adayı sabırla bebeğinin gazını çıkarmalıdır. Gaz yapan , baharatlı ve acı besinlerden bir müddet uzak durmalıdır. Ayrıca anne beslendikten sonra anason çayı içmelidir. Anasonun sütü artırma ,gazı giderme ve sakinleştirme özelliği vardır.Faydalı bilgiler için teşekkür ederiz lavinyam.

Geri