Ağrı kesiciler antibiyotikler adeti geciktirirmi ?

Merhaba iyi günler benim adet duznsızlım var dıe Dr gttım ve bana bir ılac verdi kullan dıe dıenomet diye bir ılac kullanırken adet oldum ve bun 10 gun adetimın son iki gundur adet rengi degıslıgım var acık kırmızı penbe si bir renk neden olur acaba bırde bu ılac dogum konturolmu

Selamlar,

DIENOMET nedir ve ne için kullanılır?​

Öncelikle verdiğiniz ilaç kesinlikle doğum kontrol ilacı değil bunu belirtelim. Bu ilaç bir hormon ilacı aslında rahimle ilgili sıkıntıların tedavisinde kullanılıyor. Kadın rahmi her ay adet döngüsünü tamamlamak adına tam da regl dönemine yakın kalınlaşır ve adet olunca da kanama ile birlikte bu kalınlaşma azalır. Özellikle adet olamayan kadınlarda söktürücü dediğimiz şekilde kullanılarak adet olmanızı kolaylaştırır. Dienomet bunun için kullanılıyor.

Selamlar,

Öncelikle verdiğiniz ilaç kesinlikle doğum kontrol ilacı değil bunu belirtelim. Bu ilaç bir hormon ilacı aslında rahimle ilgili sıkıntıların tedavisinde kullanılıyor. Kadın rahmi her ay adet döngüsünü tamamlamak adına tam da regl dönemine yakın kalınlaşır ve adet olunca da kanama ile birlikte bu kalınlaşma azalır. Özellikle adet olamayan kadınlarda söktürücü dediğimiz şekilde kullanılarak adet olmanızı kolaylaştırır. Dienomet bunun için kullanılıyor.
Ben bir Dr danıstımda instegramda o bana bu ilacın dogum kontrol oldugunu dedi evliyim ben bu ilacı bullanıyorum hala cocuk istiyorum bu ilacı kullanırken gebelik olur mu

Selamlar,

Bir de bir sey daha sorucak tım size folık asit gebelıge hazırlarım bunyenı bırde folık asiti nasıl kullanmalıyım bir iki kisi bena folık asit kullan gebelıge hazırlıyor vücüdu dedi dw

Selamlar hayatım. bu tür soruları hayatım doktoruna sorman gerekiyor. Gebeliğe tabiki folik asit hazırlar bir kadını ama cevap aradığın yer doğru yer değil hayatım. Buna doktorun karar verecek bizler sana burdan ancak bunu söyleyebiliriz. Sana iyi gelecek bana gelmeyecek belki de ihtiyacın yok sorun eşinde bilemezsin ki doktor karar verecek buna lütfen kendi kafandan ilaç kullanma. Yazık etme kendine. İlaç son çare ve buna karar verecek merci de doktor hayatım biz değiliz.

Geri