akord etme programı

akord etme programı
akort etme programı klasik gitar akort etme gitar akord programı indir indir
Evet arkadaşlar şimdi size anlatacağım program sayesinde gitar akord aletlerine tonlarca para vermekten kurtulacaksınız...

Ben bu programı yaklaşık 2 senedir kullanıyorum ve bu programı bilmeyen birçok arkadaşımız olduğunu düşündüğüm için sizlerle paylaşıyorum.

Öncelikle gerekli olan malzemelerimizin listesi:

1 Bilgisayar

1 Mikrofon

1 Akordu bozuk enstruman
smile.gif

Malzemelerimiz hazır ise Buraya basarak programımızı bilgisayarımıza indiriyoruz ve install diyerek kuruyoruz.

Programımızı kurdukdan sonra, Başlat > Programlar > APtuner a gelerek programımızı açıyoruz.

aptuner_giris.jpg

Evet arkadaşlar karşımıza üstteki gibi bir pencere geldi, buradan yeşil ile belirttiğim "Use Tunet without registering" butonuna basarak geçiyoruz.

aptuner.jpg

Şimdi arkadaşlar karşımıza üsteki resimdeki pencere geliyor gördüğünüz gibi sağ tarafta 6 tane çizgi verilmiş ve bu çizgiler gitarımızın tellerini temsil ediyor.

En üstteki çizgi gitarımızın en alttaki boş teli olan Mi dir.

Sol taraftaki mavi çubuk ise mikrofondan sesi nekadar kuvettli aldığını gösteriyor sesin şiddetine göre yukarı çıkıp iniyor. Eğer soldaki mavi çubuk hareket etmiyor ise program mikrofonunuzu görmüyordur. Mikrofon ayalarınızı kontrol edin.

Üstteki yeşil ile taradığım alan ise programın en güzel özelliklerinden birisi bastığımız notayı gösteriyor..

Unutmayınki program ingilizce olduğu için notalarıda ingilizce göstermektedir ingilizce notalar aşağıdaki şemada verdiğim gibidir.

ingilizce_notalar.jpg

Evet arkadaşlar buraya kadar sorunsuz geldiysek artık gitarımızı akord etmemiz için hiçbir engel kalmamış demektir..

Mikrofonumuzu gitarımıza dayıyoruz ve akord edeceğimiz tele vuruyoruz, tele vurduğumuz anda sağ tarafta telleri temsil eden çubuğun orada mavi bir çizgi oluşacaktır.

Hangi telimizi akord edeceksek mavi çizgiyi burguları çevirerek o telin çizgisine getiriyoruz.

Örnek olarak en alttaki mi telini akord edeceksek tele vurup sağ tarafta çıkan çizgiyi burguları çevirerek en üstteki çizgiye yani mi çizgisine getireceğiz..

Ve böyle böyle bütün telleri akord ediyoruz...

Bu programı kullanmaya başladıktan sonra emin olun birdaha akord aleti kullanmayacaksınız.

Gitar telleri ve notaları:
Alt telden başlayarak

1.TEL =Mİ
2.TEL =Sİ
3.TEL =SOL
4.TEL =RE
5.TEL =LA
6.TEL =Mİ

Program ile ilgili görüşlerinizi yada sorunlarınızı yorum olarak sitemize yazabilirsiniz, mutlaka yardım edeceğimdir..

indirme linki

AP Guitar Tuner 3.06 indir - AP Guitar Tuner 3.06 download - indirmax.com

AP Tuner 3.08 indir

kuramıyorum

ben kuruyoorum karşıma bir küçük pencere açılıyor we orada bir boşluk war ingilizce olarak kayıt kodunuzu girin diyor ben kayıt mı olucam? nereden ollucam? yoksa onun bir yerde kodu mu war, onumu yazıcam? merak ederek cewaplarınızı bekliyorum <3

Geri