Alabalık yağı kremi faydaları ve kullanımı

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Alabalık yağı kremi faydaları ve kullanımı
alabalık yağı kremi faydaları, alabalık kremi nedir, alabalık kremi kullananlar, alabalık kremi masaj

Son yıllar da alternatif tıpa olan ilgi oldukça artış gösteriyor. Birçok hastalığın ve hatta güzelliğin sırrı şifalı bitkilerden elde edildiği için insanlar soluğu özellikle aktarcılar da alıyorlar.

İşte şifa dağıtan bir doğal tedavi uygulayan kremlerden biri de alabalık kremi oluyor. Adından anlaşılacağı gibi alabalık kremi alabalık balığından elde ediliyor. Balığın zaten tek başına bile ne kadar faydalı bir besin olduğunu zaten bilmeyeniniz yoktur. Alabalıktan elde edilen bu kremin faydaları ise saymakla bitmiyor;

alabalik-yagi.gif

Alabalık yağı (alabalık yağı kremi) isminden de anlaşılabileceği üzere alabalıktan elde edilen vücut ağrılarının giderilmesinde harici olarak kullanılan hayvansal bir yağdır. Alabalık diğer balıklara göre omega-3 açısından daha zengin bir balık türüdür. Bu nedenle bu balık türü hafıza hastalıklarına ve beyin gelişimine ve aynı zamanda pek çok hastalık için oldukça faydalı olmaktadır. Alabalık ve bitkisel-hayvansal yağlardan elden edilen alabalık yağı birçok hastalığı önleyici ve tedavi edici niteliktedir. Bu yağın içerisinde yoğun olarak alabalık bulunmaktadır. Diğer hayvansal ve bitkisel yağlar birer destekleyici niteliğindedir. Bu yağdan elde edilmiş olan kremin asıl özü alabalıktan elde edilmektedir. Bu krem özellikle romatizma hastalığı bulunan kişilerce tercih edilmektedir. Romatizmayı tedavi edici etkisi bulunan bu doğal içerikli krem bacaklardaki kan pıhtılaşmasını ve damar ağrılarını geçirmektedir. Sadece romatizma değil aynı zamanda bel ağrıları üzerinde de oldukça etkilidir. Kas ağrılarına ve kas çekilmelerinde tedavi etkisine sahip olan bu yağ bu tarz rahatsızlığı olan kişiler tarafından da tercih edilmektedir. Fakat bu tarz rahatsızlıklar öncelikle uzman bilgisi ve tedavisi gerektirdiğinden bu yağ kullanılmadan önce mutlaka bir uzmana başvurulmalıdır.

Alabalık yağı kremi içeriğinde neler var?

Alabalık yağından elde edilen kremin içeriği oldukça doğaldır. Kesinlikle ilaç değildir ve içinde farklı doğal yağlar barındırmaktadır. İçesinde önemli miktarda alabalıktan elde edilen yağı yanında susam yağı, ceviz yağı, doğal kafur, ısırgan tohumu yağı, ada çayı, kantaron yağı, kekik yağı, defne yağı, karanfil yağı ve haşhaş yağı bulunmaktadır. Ayrıca bu doğal kremin 1 paketinin içerisinde yaklaşık 1.3 kg kadar alabalıktan elde edilen yağ ve alabalık kılçığı bulunmaktadır. Bunların özleri ve etkileri sayesinde alabalık yağı kremi oldukça etkili ve şifalıdır. Birçok hastalık çare olmaktadır. Aynı zamanda cilt içinde bakım niteliğinde olma özelliği taşımaktadır.

Alabalık yağının faydaları ve zararları nelerdir?

Birçok hastalığa şifası olan alabalık yağının faydaları şu şekilde sıralanabilir:

Kas ağrıları, eklem ağrıları, boyun ağrıları, fıtık, kemik ağrıları ve kireçlenmeye karşı etkilidir. Uyuşmaları ve varis oluşumunu engeller.
Migren ve sinüzit nedeniyle oluşan bağ ağrılarının geçmesini sağlar. Masaj ile birlikte baş bölgesine uygulanarak ağrının iyileştirilmesini sağlar.
Selülit, kırışıklık egzama, döküntü, kaşıntı gibi deri problemleri tedavi eder. Aynı zamanda selülit ve kırışıklık gibi yaşlılık belirtisi durumların ortaya çıkmasını engeller.
Bu yağın 10 yaş gençleştirici etkisi bulunmaktadır. Çünkü içerisinde bulunan alabalık kılçığının özü vücudun genç kalmasını sağlamaktadır.
Ayak kokusunu ve ayakta mantar oluşum gibi problemlerin engellenmesini sağlar. Ayağa masaj yaparak uygulandığında bu tür kötü kokuların ve mantar oluşumunun ortadan kalkmasına yardımcı olur.
4-10 yaş grubu altını ıslatan çocuklar için şifa olmaktadır. Bel yataklarına masaj yapılarak uygulandığında oldukça fayda sağlamaktadır.
Birçok sağlık problemine şifa niteliğinde olan bu yağın herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Yalnızca bazı insanlar için alerjik reaksiyon oluşturabilmektedir. Bu çok ileri bir seviyede değildir ve önem teşkil etmemektedir. Fakat bu durumla karşılaşmamak için öncelikle bir uzmana danışılmalıdır. Ürünü kullanmadan önce sağlık şikayetinizle ilgili öncelikli olarak doktora gitmelisiniz.

Alabalık kremi nasıl kullanılır?

Alabalık yağı kremi kullanımı oldukça kolay ve basittir. Genel olarak bu krem 12 saat arayla olmak üzere günde iki defa kullanılmaktadır. Kremi sürmeden önce uygulayacağınız bölgenin temiz ve kuru olmasına özen gösteriniz. Deri gözeneklerinizin açık olması çok önemlidir. Kremi avuç içinizle masaj yaparak sorunlu bölgeye ya da deriye sürünüz. Önerildiği şekilde ve etkin kullanım sonucunda ağrılarınızdan ve daha birçok sağlık probleminizden kurtulabilirsiniz.

Alabalık yağı kremi kullananların yorumlarını bekliyoruz sizlerin yapacağı olumlu yada olumsuz yorumlar en azından bu krem hakkın da diğerlerinin de bilgi edinmesini sağlayabilirsiniz.;)

Aaaa ilk defa duydum alabalık yağının kremini .Çok ta merak ettim kullanım sonuçlarını . Yazılanlara baklırsa alabalık yağının faydası amma çokmuş. Vallahi bu kadar faydalı bir ürünse mutlaka kullanırım ama öncesi lütfen kullanıcı yorumlarını alalım.

alabalık yağı kremini bende ilk kez duydum çok şaşırdım balığın ne kadar faydalı olduğunu biliyorum özellikle kadınlar ve çocuklar için çok faydalı bir besin kaynağı bizim sofralarımızdan eksik olmaz kış aylarında elimizden geldiğince bol bol balık tüketmeye çalışıyoruz kremininde faydalı olcağını düşünüyorum ama acaba her markanın alabalık kremi aynı sonucu verirmi ki?

Geri