Aldatılanlar Fun Club

Cevap: Aldatılanlar Fun Club

ablalarım sprsiniz bütün erkekler aldatmaya meyilliymiş öle bi yazı okumuştum intten ALLAH biz bayanlara sabır versin diyorum başkada bişi demiyorum=)

Aldatılmak mı, Aldanmak mı?

Yazar füsun budak

Aldatıldığını öğrendiğinde ne hisseder bir insan? Kabul edilmesi zor bir olay. Ancak pek çok insanın yaşadığı bir olay diye düşünüyorum.

Aldatıldığını öğrendiğinde ne hisseder bir insan? Kabul edilmesi zor bir olay. Ancak pek çok insanın yaşadığı bir olay diye düşünüyorum. Aldatılmak ya da aldanmak nasıl da korkutur her insanı. Bunu yaşama endişesi ile yaşanır. Aldanan, aldatılan insan bir sonraki ilişkisinde biraz daha temkinlidir. Hatta bu endişeyi daha fazla yaşar.

Aldatılmak diğer bir kişi tarafından yapılan bir eylemdir. Aldanmak ise kişinin kendisine ait bir eylemdir. Aldatılmayı sözlük anlamından ziyade bu yazıda ilişkilerde yaşanan olaylardan bahsederek açıklamak istiyorum.

Aldatılan kadın ya da erkek hiç fark etmez her insan kendini değersiz hisseder. Aldandığını kabullenmek de zorlanır. Aldatan kişiye kızgınlık duyar. Bir yandan ondan ayrılmak bir yandan da ondan intikam almak ister. Aldatan kişiye olduğu kadar, aldandığı için kendine de kızgınlık duyar. Beklemediği bir olayla karşılaşan kişi hayal kırıklığı yaşar. Hayal kırıklığının verdiği acıyı ve sıkıntıyı yaşarken kendinin yerine bir başka kişinin tercih edilmesini içine sindiremez. Bir başkası tarafından beğenilmemek ve kabul görmemek olarak değerlendirir. Bir başkası tarafından değer görmediği düşüncesi kişinin kendini önemsiz ve değersiz hissetmesine yol açar. Bu tür duygu ve düşünceler arasında gidip gelen kişi ne yapacağına karar veremez ve aldatan kişiyle ilişkisinde de gelgitler yaşar. Onu acıtan aldatılmak mı yoksa aldanmış olmak mıdır? Bu soruya cevap bulmaya çalışır. Ancak cevaplamak da zorluk çeker.

Neden aldatılmıştır? Ya da nasıl olmuş da bu durumu fark edememiştir? Sevgisinin karşılığı bu mu olmalıdır? Bunu hak etmediğini düşünür. Bir yandan aldatılmış bir yandan da aldanmış olmaktan dolayı kendini ve karşı tarafı suçlar. Aldatılmanın ölüm acısı kadar insana acı verdiği söylenir. Aldatılan ya da aldanan kişi bir başkasının tercih edilmesini, terk edilmiş olmasını, kandırılmayı ve yalnız kalmayı kabullenemez. Aynı zamanda aldatılma olayına kendisinin de katkıda bulunmuş olabileceğini düşünür. Hatta ilişkisini kontrol edemediği ve devam ettiremediği için kendini başarısız olarak değerlendirir.

Tercih edilen kişiyi araştırır. Kendinden farklı nasıl bir özelliğe sahip olduğunu bulmaya çalışır. Tercih edilen kişiye öfke duyar. Aldatan kişiden ziyade tercih edilen kişi üzerinde odaklanır. Onunla karşılaşmaya ve kendini göstermeye çalışır. Aldatan kişinin kendinde olmayan diğer kişi de neler bulduğunu tespit etmeye çalışır. Sorumluluğu kimi zamanda tercih edilen kişiye yükler.

Aldatma olayı ile birlikte ilişkide güven zedelenir. Eğer ilişki devam ederse, sürekli sorgulamalar ve müdahaleler ortaya çıkar. Aldatan kişinin her davranışı izlenir ve geçmişte yaşanan aldatma olayı hatırlatılır. Bu ilişkinin yıpranmasına ve karşılıklı suçlamalara dönüşür.

İlişkide değer verilen unsurlara göre bu olayı kabullenmek ya da kabullenmemek kişiye bağlıdır. Güven ilişkinin vazgeçilmezleri arasında yer alıyorsa ve kabullenmek zor geliyorsa devam ettirmek için zorlamamak daha doğru olacaktır. Aldanan kişi ne istediğine karar verebildiğinde kendini daha iyi hissedecektir.

Kimi zamanda pek çok kez aldatılmasına rağmen ilişkiyi bitirmekte zorlanan kişiler vardır. Aldanmayı kabullenir ve devam eder. Bilir ki yalnız kalmak onu daha çok acıtacaktır. Ne olursa olsun bu durumu görmezden gelir ya da elinden bir şey gelmediği için bilerek devam eder. Bu süreçte de terk edilme endişesi ile yaşar.

Bir danışanım gül bahçesine iyi bakmadığı için gülü yabani otların sardığını ifade etmişti. Evet ilişkiye gereken önemi vermezsek, öyle ya da böyle başka kişiler tercih edilebilir. Aldatan haklıdır demiyorum ama aldanmayı da kimi zaman kişi kendi tercih eder. Tabii her ilişki için bu böyledir diyemeyiz. Bazı insanların da heyecan aradığını unutmamak gerekiyor.

Erkek ve kadın hiç fark etmiyor. Oysa erkeklerin aldatan olduğu söylenir. Bunun bir önyargı olduğunu düşünüyorum. Bize başvuran kişiler arasında böyle bir ayrım yapamayacağımı söylemeliyim. Erkekler kadar kadınlarında aldattığına tanık oldum. Buna sebep belki de erkeklerin bu olaydan gurur duyarak çevresine anlatması, kadının ise daha gizli olarak yaşaması olabilir. Karısını diğer taraftan kurtarmak ve tekrar kazanmak için başvuran pek çok erkek var. Onunla yeterince ilgilenmediği ve kendini işine verdiği için eşinin yalnız kaldığını ve başkasına ihtiyaç duyduğunu dile getiren erkekler azımsanmayacak kadar çok.

Kadınlarında aldatan erkeği idare ettiklerini biliyoruz. Özellikle maddi ve manevi açıdan kendine güvenmeyen çoğu kadın erkeğin yaptıklarına göz yumuyor. Çocuklarına ve kendine iyi bir gelecek sağladığı anda eşini terk edebiliyor. Ya da bir süre daha idare ederse eşinin bu durumdan çıkabileceğini düşünüyor ve devam ediyor. Karşı tarafa kaptırmak istemiyor.

İlişkisinden memnun olmayan, ama yalnız kalacağı için bitirmekte zorlanan her insan yerine bir başkasını koymadan ilişkisini bitiremiyor.

Bir danışanım bunu çok güzel ifade etmişti. ‘Evliliğim uzun süredir iyi gitmiyordu. Bitirmem gerektiğini biliyordum. Yalnız kalmaktan hiç hoşlanmam. Diğer kişiyi tanımak evliliğimi bitirmemi kolaylaştırdı. Sebep o değildi, ama destek oldu’.

Aldatıldığını öğrenmek kişinin kendine ve çevresine güvenini kaybetmesine yol açıyor. Aldatılan çoğu insan depresyon geçiriyor.

‘Bir süre önce eşimin beni aldattığını öğrendim. Kendimi enerjimi yitirmiş gibi hissediyorum. Sürekli bu konu üzerinde düşünüyorum. Uyuyamıyorum, hiçbir şeyden zevk almıyorum. Neden sorusunun cevabını bulamıyorum. Ona çok kırgın ve kızgınım. Seviyor muyum buna cevap veremiyorum’. Böyle başladı sorununu anlatmaya çalışan bir danışanım. Aldatılma ve aldanmış olmanın kızgınlığı, kendini değersiz hissetme ve karşı tarafı cezalandırma isteği, hepsini bir arada dile getirdi. Aldatan taraf ise eşini kaybetmek istemiyordu. Bu olayı neden yaptığının sorusunu kendi kendine soruyor, cevabını bulamıyordu. Bunu yaparak eşini değil, kendini aldattığını fark etti. Kendine güvenini kazanmak ve sorunlarla mücadele etmek yerine sorunlardan uzaklaşmak için heyecan aradığını keşfetti. Bundan sonrası için birbirlerinden beklentilerini ortaya koyup, ilişkilerini yeniden değerlendirmeye karar verdiler. Tabii her ilişki bu şekilde devam etmeyebilir. Bir oyun oynuyorsak o oyunun olumlu olumsuz risklerini de göz önüne almak gerekiyor. Her zaman beklediğimiz şekilde sonuçlanmayabilir. Bir risk alıyorsak da sonuçlarını kabullenebilmeliyiz.

Aldatan da aslında kendi içinde çatışmalar yaşamaktadır. İki tarafı idare etmek heyecanın yanı sıra gerginlik de yaratmaktadır. Sürekli yakalanma endişesi huzursuzluk yaratır. Tedirginlik ve gerginlik hali yalanını saklamasını zorlaştırır. Çoğu zaman aldatılan aldatıldığının farkındadır. Ama bunu açığa çıkarmak istemez. Aldatıldığını bilen ama buna göz yuman çoğu insan yalnız kalmak ve karşı tarafı kaybetmek istemediği için bu durumu kabullenmektedir.

Aldatan insan aslında kendine karşı da yeterince dürüst değildir. Duygu ve düşünceleri ile yüzleşmekten kaçar. Ne istediğini bilmiyordur. Konfüçyus bu durumu çok güzel dile getirmiştir. ‘Aldatan kendini aldatır’.

Aldatılmak hiçbir şeyin sonu değildir. Aldanan değil, asıl aldatan zarar görecektir. Şu atasözü de bu durumu çok iyi anlatacaktır sanırım. ‘Ava giden avlanır’.

çok zor bi durum allahım ben aklımı yitiridim heral bana bunu nasıl yapt diyee düşüncesi bile korkutuyor doğrusu kimsenin başına böle bişinin gelmesi istemem ama malesef yaşayan kadınlarımız var...........

şunu anlamamşımdır hem biz kadınlar aldatılıyoruz diye mahvoluyoruz hayatlar bitiyo hem de erkeklerin aldatma eylemleri yine kadınlardan oluyo...kısaca toplum olarak biz kadınların çok dikkate alması gereken bir konu çoğu kadın da erkeği geçtin artık erkeğin evli olduğıunu bile bile bu durumu kabulleniyo ne dersiniz

doğru diyon abla kendi hemçinslerimiz bize bunu yapıyo.bazı erkeklerde bunu marifet sanıyo 2 tane arkadaşım var eşleride eşimin arkadaşları biri akrabası oluyo eşleri bunları aldatıyor biri biliyo ve baş etmeye çalışıyo 2 tane çocugu var biri ise daha 1 senelik evli ve bir kaç güne bebekleri olucak.bayanlar eşleriyle çok ilğiler ama erkeklerin içinde var buu hala bekar hayatı gibi yaşamaya çalışıyolar ve yeni bebekleri olucak hiçbişiden haberi yok ve eşimle üzülüyoruz ama söyleyemiyosun....huylu huyundan vazgeçmiyo iştee isterse eşi dünyada tek olsun...ve bu iki erkek işte o benimdi ben asılacaktım diye birbirlerine düşmek üzere yazık diyorum ve acıyorum hallerine yazıkkk...............

.

Aldatan kadın neresinden anlaşılır?

azidenovia06uk1.gif

Şimdiye kadar hep erkeklerinkini okuduk, yazdık.
Erkeğin aldatanı
nasıl olur, neresinden anlaşılır diye... Yok işte, suçluluk
duygusundan manasız hediye almalar, telefon kapatmalar,
mesajlar falan...
Hatta daha derin ayrıntılar...
Zaten öyle çok yazıldı çizildi ki, onlar da nasıl
yakalanacaklarını anladı. Daha dikkatliler şimdi...
Ama konu kadın olunca... Aldatan kadın.

Kimse bunun üzerinde fazla durmadı.
Çünkü şöyle bir şehir efsanesi var; kadın aldatacaksa
iyi aldatır. Yani kimse anlamaz.
İkinci efsane ise, kadın sevince aldatır ve
zaten o zaman da boşanır.
Hııı....
Siz öyle sanmaya devam edin.
Siz öyle sanarken kadınlar...
Hem de sizin yatağınızda...
Yani bazıları...
Yarı yarıya diyelim şuna...

İşte onlar da, sandığınız gibi yani o şehir
efsanelerindeki gibi değiller.
-- "Kocam, evim yerinde dursun, ben biraz havalanıp geleyim"
diyen kadın sayısı sandığınız kadar az değil.
Ayrıca onların da açıkları vardır.
-- "Neden?" derseniz...
Mükemmel cinayet niye yoksa ondan...

DUYGUSAL KAYMA...

060103Wedding003_prv.gif

"Şimdi size aldatan kadını neresinden anlarsınız" ı
anlatacağım.
Radikal Gazetesi'nde Hatice Yaşar'ın yazı dizisinde okudum.
Psikiyatrist ve evlilik terapisti Doç. Dr. Armağan
Samancı orada anlatmış.
* "Erkeklerin, aldatıldıklarında bunu fark edebilecek
duygusal algıları yok. Toplumsal olarak kadın aldatmaz diye
temel bir bulgu da var. Bu, kadının aldatmasını kolaylaştırıyor."

Yani, demek ki aslında kadınlar da açık veriyor.
Veriyor da..
Bunu anlayacak algı yok! Yokmuş yani. Alın işte
doktor söylüyor... Ben değil.
* "Kadının duygusal kayması internet, MSN, telefon
üzerinden olabiliyor."
Demek ki tıptaki adı kayma...

Duygusal kayma...
Ve işte o an...

19.gif

* "Aldatan kadın aniden mutlu olmaya başlıyor. Çünkü bu yeni
ilişkiden enerji alıyor, kendini daha güzel hissediyor."
Yani aldatan kadını neresinden anlıyoruz?
Yüzünden.

Yoksa durup dururken ve birdenbire kocasıyla
niye mutlu olsun ki?
Kendine bakmaya, güzelleşmeye başlıyor.
Ama bizimkilerin algıları yok ya, Allah bilir kendilerine
yalakalık edildiğini sanıyorlardır. Şunu da eklemek istiyorum.

Bir de aniden kocasını sıkmamaya başlar. Kıskançlığı, pasif
kontrolleri kalmaz. Hatta adamın akşamları arkadaşlarıya dışarı
çıkmasına karışmak bir tarafa, onu buna teşvik eder.
Yalnız tatil yapmasına bile karışmaz.
Ama adamlar, algı yok ya,
* "Artık pes etti. Benimle uğraşmıyor, rahatladım"
diye düşünürler....

AKLINA YENİLEN
KADINLAR

coquin5.gif

Bitmedi...

* "Aldatan kişilerin, eşleriyle ilgili huzursuzlukları artıyor.
Eşlerindeki olumsuzlukları daha çok görüyor, böylece
eşleri onlara itici geliyor. Ayrılık lafını daha
çok telaffuz etmeye başlıyorlar."

Nasıl olur, onu da ben anlatayım:
Önce bir filmden yola çıkar. Boşanmalı
bir film. Adamın tepkisini ölçer.
Sonra, "mesela" yla başlayan cümleler kurar. Artık
adam iyice gıcıklaşınca onun gözünde, söyler.

Kadınlar, "söyleme" konusunda ikiye ayrılır.
Akıllı kadınlar, aklına yenilenler...
Akıllılar, başka biri olduğunu söylemez.
Olay yaratmadan işi bitirir.
Aklına yenilenler, söyler. Söyler ki adamları birbirine
düşürsün, aklı sıra değeri artsın.
Amaannn...
Herkesin işi zor.

exibis.gif

.

.

Günümüzdeki ilişkilere baktığımızda, zor durumda olanın
genelde kadınların olduğunu görüyoruz..

Kadın çabalar.

Kadın koşar..

Kadın yalvarır..

Erkekse olağanda sertliğiyle durur karşısında..

Şiddet gösterir..

Kadın ağlar..

Erkek hakaret eder..

images.php

Kadın üzülür..

Sevdiği adamın her sözü kalbine bir ok gibi iner..

Erkek durmaz..

Devam eder..

Bilmez..

Erkeğin bilmediği bir şey daha vardır..

Yaptığı her hata kadının defterine bir çeltikdir..

Kadın her kırıldığında hayali defterine bir not daha düşer..

Her üzüntüde o deftere yeni satırlar eklenir..

Örneğin bir kaç kız toplandığında, defter açılır..

dolls_335.gif

Kısmen..

Çünkü esas notlar her zaman en sona saklanır..

Satırlar süzülür gözyaşları eşliğine..

Nefretler dile gelir..

Boş telkinler eşliğinde..

Sonuçta dönülen nokta yine aynı olur..

O adamdır..

Kadın üzüleceğini bile bile gider o adama..

Başına gelecekleri bile bile tutar elini..

Kırılacağını bile bile sarılır boynuna..

Öper uzun uzun..

Erkek, kendisine verilen gizli bir şansı yine hiçe sayar..

Boş tartışmalarla heba olur geçen zaman..

Kadın yine üzülür..

Yine ağlar..

Ve erkek gider en sonunda..

Kaçar..

Kadın yaşayan ölü olur..

Attığı her adımda hüzün vardır artık..

Zamanla azalsa da içinde kalır hep bir şeyler..

dolls_341.gif

Kaçıp giden erkeklerin geri dönmesi sıkça görülen bir durumdur..

Çünkü erkeklerin hayatı hep bir arayış içindedir..

Tutunacak bir dal aramakla geçer hayatları..

Gözünün önünde olanı değil başkasını arar..

Tüm kapılar kendisine kapandığında eskiler dönüş yapar..

Erkekler birer çocuktur..

En sert, en ciddi duruşun altında bile zayıf bir ruh vardır..

Çok çabuk incinir o..

Belli edilmemesi için şiddete başvurulur..

Sürekli istekler, sürekli engellemeler hep bundandır..

Erkekler sanıldığı kadar güçlü değildir..

dolls_359.gif

Kadın üzüldüğünde kolay kolay silemez yaşananları..

Kadınların en sık başvurduğu beyaz yalandır bu..

Unuttum, boşver vs..

Her ayrıntı bir nottur kadının gizli defterinde..

Her notun bir çıkış zamanı vardır..

İlişkilerde iktidar her zaman kadının elindedir..

Kadın bir süreliğine erkeğe devreder ünvanını..

Erkeğin üstün görünmesi hoşuna gider..

Çocukluğundan beri liderlik kompleksleriyle büyüyen erkek

bu ''geçici'' ünvanı sürekli sanır..

Kendi küçük egoları yüzünden büyük yaralar açar sevgilinin kalbinde..

Aşkın son, nefretin ilk damlalarını damlatır sevgilinin kalbine..

Erkeğin her hatası kadının içinde saklanır..

Aylar hatta yıllar sonra ortaya çıkmak üzere depolanır beyninde..

Kadın sadece uygun zamanı bekler..

Ölümcül darbe hazırdır..

Hiç beklenmedik bir anda notlar çıkartılır ortaya..

Hatalar bir bir sıralanır..

Defter açılmıştır..

Erkeğin bir zamanlar basit gördüğü şeyler şimdi kabusu olmak üzeredir..

Kırılan kalp tekrar onarılamaz..

Kadının iktidar zamanı gelir..

Erkek gerçekle yüzleşir..

dolls_354.gif

Her kadın biraz zalimdir aslında..

Sadece bunu her zaman belli etmezler..

Bu yüzden bir kadını üzmeden önce 2 kere düşünün..

dolls_345.gif

.

hareketlisevgiresimleriob1.gif

Ben onu besi bilmem.Hic kimsenin karsisindakinin onuruyla oynamaya hakki yok.Olmuyorsa ayrilsin,ne halt edecekse etsin.Cok takintiliyim bu konuda,
Aldatilmisligimdan olsa gerek.Kizamadigim tek sey,evli birinin Asik olmasi.
Gönül ferman dinlemezmis.:(

hareketlisevgiresimleriob1.gif

Ben onu besi bilmem.Hic kimsenin karsisindakinin onuruyla oynamaya hakki yok.Olmuyorsa ayrilsin,ne halt edecekse etsin.Cok takintiliyim bu konuda,
Aldatilmisligimdan olsa gerek.Kizamadigim tek sey,evli birinin Asik olmasi.
Gönül ferman dinlemezmis.:(

bacım bacım iyimisin hem aldatılmışsın sözde takıntılıymışsın bu konuya hemde evli bir erkekle olan ilişkiyi onaylıyosun bu tezatlık nedir...bizler böyle düşündüğümüz sürece biz kadınla aldatılmaya mahkumuz ne acıdırki böyle kendi cinslerimiz tarafından vah vahhh daha fazla yorum yapamıyacağım..arkadaşkar buyrun genişletelim bu konuyu yanlışmı düşünüyorum sizlerinde fikirlerini bekliyorum birer kadın olarak

.

Hani bazen deriz yaa bana dokunmayan yılan bin yaşasın diyee
hani bazende o yılanı koynumuzda beslerizde bizi hiç olmadık hiç beklemediğimiz
bir anda sokar yaa zehirini akıtır içini boşaltır ve kapıyı çarpar gider arkasından öylece baka kalırız kendimizle mücadeleye gireriz hak ettimmi etmedimmi diye
günlerce göz yaşı dökeriz gidenin arkasından yeri gelir beddualar ederiz yeri gelir bir kaşık suda boğmak için neler veririzz neler feda ederiz hiç bir şey hiç kimse gözümüzde yoktur canımızı yakanın canını yakmak için yeminler ederiz değilmii?

gidenin ardından ağlamak bize hak etmedim diye dövünmek hep biz kadınlara düşer değilmi? sebebi kimmm
kadın anaçtır kadın saftır kadın temiz yürekli iyi niyetlidir.......
Tek suçladığımız yılan diye bahsettiğim eşimiz sevgilimiz kocamızdır bize yapılan haksızlığın baş kahramanı erkek bu şimdide böylee yüz yıllar evvelde böyleydi erkek kabahatli erkek hata yapan evini yuvasını hiçe sayan erkek erkek erkek!!!!!!

kadın dört dörtlük olsa bilee gönlü dışardakine kayan hatalı olan hep erkek olarak bizlere empoze edildi değilmi...Yok öylee yağmaa
ben amalarla başlayan her cümleden nefret ederimm.Amaaa diye başlamak zorundayımm hep savundum halada savunuyorum suçlu arayacaksak bu erkek değil yani bizden yani anaç yanii saf temiz diye nitelendirdiğimiz kendi hem cinsimiz nedense onları hiç suçlamayız....

Dünyada erkek kıtlığı varmış gibi gider gelir evli erkeklere tırnaklarını takar yapışırlar adını isee aşkın gözü kör koyar sizin beslediğiniz tohumlar atıp emek verdiğiniz filizlendirdiğiniz yuvanızın üzerinde kara bulutlar gibi dolaşmaya başlarlar...
Burdaa şunu belirtmeden geçmek istemiyorum
arzuhal bu yazdıklarımdan seni tenzih ediyorum çünki aynı kelimeyi sende kullanmışsın( aşkın gözü kördür) umarım anladığım gibi değildirr gerçi senin yazından pek bişi anlamadım tezatlık diz boyuu ama neysee sana yorumsuz kalıcam.......

Zuzummm çok güzel bir konuya değinmişsin aldatmak ve aldatılmak diyee ama çok şükür aldatılmadım rabbim bundan sonrada yaşatmasın inşallah

aldatmadım kelimesini ise aslaaaa kendime yakıştıramam ağzıma dahi almam kusura bakma arkadaşım bu konu üzerinde yorum yapmıycam.
Benim sinirlendiğim tek şey tek konuu bekarlara kıran gelmiş gibi dünyada bekar kalmamış gibi evlilerle gezip gönül eğlendiren evlenilecek değil eğlenilecek zavallı mahluklara...........

Geri