Aloe veranın cilde faydaları nelerdir ?

Uzman SühaN

Administrator
Aloe veranın cilde faydaları nelerdir ?
Aloe vera eski çağlardan beri bir şifa kaynağı olarak kullanılmıştır. Tarih boyunca, aloe veranın yararları doğrulanmıştır. Aloe vera bitkisinin yaprakları, insan sağlığına çok yönlü ve faydalı kılan çok çeşitli besin, vitamin, mineral, enzim ve lif içerir. Aloe veranın cilde faydaları saymakla bitmiyor. Aloe Vera jeli küçük cilt tahrişleri, sıyrıklar, yanıklar, ülserler ve diğer cilt hastalıkları için doğal bir cilt bakımıdır. Doğrudan bir yaraya uygulandığında bitkinin jeli içinde bulunan antrakinonların anestezi etkisi olurken, tıbbi özellikleri bakterilerle savaşır, kılcal damarları genişletir ve kan akışını arttırır, ağrı ve kaşıntıyı hafifletmeye yardımcı olur. Aloe vera jel kullananlar bu faydaları tecrübe etmiştir. Aloe vera bitkisi cilt lekelerine iyi gelir mi ? Evet tüm cil problemleri üzerinde etkilidir.Düzenli kullanıldığında, yeni cilt hücresi büyümesini teşvik ederek yaşlı veya hasarlı cildin görünümünü iyileştirir. Doğal bir pH dengeleyici olarak cilde daha pürüzsüz bir görünüm verir ve ölü cildi tıkanıklıktan arındırır. Makalemizin devamında aloe veranın cilt üzerindeki tüm faydalarına detayları ile değineceğiz. Daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin..

aleo vera jel kullananlar.jpg

Aloe vera parazit ve solucan , hemoroidler, genital ülserler, saç dökülmesi tedavisi ve daha fazlası dahil olmak üzere birçok hastalık için doğal bir çözümdür. Bunların dışında aloe vera cilt üzerinde de bir çok etkiye sahiptir. Aloe vera jeli, gözenekleri sıkılaştırmaya ve cildi yumuşatmaya yardımcı olan bir büzücü görevi görür. Aloe vera jelinin doğrudan kafa derisine uygulanması saç köklerinin nemlenmesine , hasar görmüş saç köklerinin onarılmasına ve saç büyümesinin uyarılmasına yardımcı olur . Aloe vera jeli kafa derisi yaralarını iyileştiren, kafa derisini nemlendiren ve kepekleri tedavi eden harika bir doğal çözümdür.Doğal bir nemlendirici olarak aloe vera, bir çok kozmetik cilt bakım ürününde yaygın bir bileşendir. Gözeneklerinizi tıkamadan cildinizi nemlendiren ve yumuşatan vitaminler, mineraller ve antioksidanlar ile doludur. Aloe vera jelini doğrudan cildinize sürebilirsiniz yada piyasada aloe vera içeren bir çok maske var bu maskeleri uygulayarak tüm faydalarını elde edebilirsiniz. Aloe vera maskesi kullananlar ciltlerinin daha yumuşak ve daha pürüzsüz olduğunu belirtiyor. Aloe vera jeli fiyat markalar arasında değişiyor. İnternette araştırma yaptığınızda farklı aralığa sahip fiyatlar göreceksiniz.

Aloe vera suyunun yararlarından bazıları şunlardır:

Karaciğer, böbrek ve mesanenin detoksifiye edilmesi

Kanın saflaştırılması

Bağışıklık sistemini desteklemek

Kolesterol düşürücü

Migren azaltılması

Göz görme güçlendirilmesi

Müshil etkisi vardır

Sindirim geliştirir

Ve dahası!

aloe vera cilt lekelerine iyi gelirmi.jpg

Topikal olarak, aloe yanıklar, yara iyileşmesi, sedef hastalığı, güneş yanığı, donma, iltihaplanma, osteoartrit ve uçuk tedavisinde kullanılır. Ayrıca topikal olarak antiseptik ve nemlendirici olarak da uygulanır. Aloe vera, B vitamini kompleksi, folik asit, C vitamini ve A vitamini öncüsü olan karoten içerir. Aloe vera yaprağı suyu, kozmetik formülasyonlarında yaygın olarak kullanılır ve çoğunlukla sudan, polisakkaritler, antrakinonlar, amino asitlerden oluşur, glikozitler, mineraller, flavonlar, fitosteroller ve salisilik asit içerir. Aloe, antimikrobiyal ve antioksidan özellikler sunan çok sayıda antrakinon içerir . Flavonlar serbest radikal hasarlarına karşı daha fazla koruma sağlar. Fitosteroller , kaşıntılı cildi sakinleştiren ve rahatlatan, aynı zamanda cildi trans-epidermal su kaybına karşı nemlendiren ve koruyan, anti-enflamatuardır. Glikozitler, sağlıklı hücre yenilenmesini teşvik eder ve antihistaminik (anti-alerjen) özellikler sunar; vitaminler, mineraller ve esansiyel amino asitler cildi besler.

Kozmetik kullanımdaki Aloe genellikle sıvı veya toz özü formunda bulunur ve aloe yaprağının iç kısmı olan aloe jelinden elde edilir. Aloe genellikle tıpta, alternatif tıp ve kozmetik endüstrisinde nemlendirici, iyileştirici, cildi yatıştırıcı ve gençleştirici özellikleri için kullanılır . Aloe vera krem kullanımı bu faydaları sağlamanıza yardımcı olur. Aloe vera sadece cildiniz için mükemmel değildir; saçınız için de bir çok avantajı vardır. Aloe veranın topikal uygulanması saç büyümesini desteklemeye yardımcı olabilir. Aloe vera yağı , cilde parlaklık verir ve saç sağlığını korur. Aloe vera, hint yağı ile birlikte kullanıldığında saç büyümesine yardımcı olabilir . Aloe vera ölü hücreleri saç derisinden alır, bu da saçlarınızın uzamasını sağlar . Aloe vera, birçok ticari şampuan ve saç kreminde yaygın olarak kullanılan bir bileşendir. Kepek problemi olanlar aloe vera jeli kullanabilir.Aloe saçlarınızın pH dengesini korumaya yardımcı olabilir.

aloe vera maskesi kullananlar.jpg

Cildi tahriş etmeden inatçı makyajı çıkarmaya yardımcı olduğu için makyaj sökücülerinde yaygın bir bileşendir. Yüzde 99'dan fazla su içeriğiyle cildinize ihtiyaç duyduğu hidrasyonu sağlar. Antibakteriyel ve antienflamatuar özelliklerle, aloe vera akneden kaynaklanan enfeksiyonları önleyebilir. Aloe vera ayrıca yeni hücrelerin yenilenmesini tetikleyen, yara izlerini önlemek ve lekeleri gidermek için iyileşme sürecini hızlandıran maddeler içerir. Aloe vera, anti-enflamatuar olup, yaralara ve böcek ısırıklarına karşı etkilidir.Aloe vera, vücudunuzu serbest radikal moleküllerden gelen olası zararlara karşı korumaya yardımcı olma yetenekleriyle ünlü olan C ve E vitaminlerinin harika bir kaynağıdır. Akne, vücudunuzdaki gözeneklerin ölü hücreler, toksinler veya bakterilerle tıkanması sonucu ortaya çıkan bir cilt hastalığıdır. Anti-mikrobiyal özellikleri göz önüne alındığında Aloe vera, sivilce sonucu oluşabilecek lekeleri ve yara izlerini iyileştirmeye yardımcı olur.

Birçoğumuz kozmetiklerde ve cilt kremlerinde aloe veranın varlığına aşinayız; nemlendirir ve yaşlanma karşıtı etkilere sahiptir. Aloe vera birkaç gerekli vitamin içerir: A, C, E, B1, B2, B3, B6 ve B12. A, C ve E vitaminleri antioksidandır ve kansere, kalp hastalıklarına ve diğer hastalıklara katkıda bulunabilecek serbest radikallerin yok edilmesine yardımcı olur.Aloe içindeki vitamin ve minerallerin kombinasyonu, iltihap ve sivilcelere iyi gelir.Aloe ayrıca cildin hiperpigmentasyonunu sağlar.Sedef hastalığına yardımcı olabileceğine dair bazı kanıtlar vardır. Cildinizi daha canlı yapan dokuyu güçlendirmeye yardımcı olur.Aloe Vera, A, C, E antioksidan vitaminlerinin yanı sıra vücuttaki iltihaplanmayı kontrol altına almaya yardımcı olan mineralleri içerir. Aloe Vera'nın önemli bir özelliği , vücudu detoksifiye etmeye çalışmasıdır .Cildi zararlı yan etkileri olmadan nazikçe besler.

Aloe Vera, farklı cilt tipleri için iyi çalışır. Vücudunuzun en büyük organına sadece güçlü bir şifalı besin kaynağı sağlamakla kalmaz , aynı zamanda yağlı bir kalıntı bırakmadan yapar. Yağlı ve akne eğilimli cilt sorunları olan insanlar için harika. Ayrıca uygulandıktan sonra hoş bir soğutma efekti verir.Güçlü antioksidan yararları nedeniyle, güneşe maruz kalma sırasında ve sonrasında uygulanan aloe, bu oksidasyonu önlemeye yardımcı olarak güneş yanığının önlenmesine yardımcı olabilir.Aloe , aşırı yağ üretimine katkıda bulunmadan antiinflamatuar ve antibakteriyel faydalar sağlayarak cildi temizlemeye yardımcı olabilir .Akneye eğilimli bölgeleri doğal bir sabunla temizledikten sonra, cildinizi rahatlatmak ve beslemek için taze aloe jeli uygulayın.Aloe Vera, kişisel ilk yardım çantanızın önemli bir özelliği olabilir çünkü hasarlı cilt için güçlü bir rahatlama sağlar

Aloe veranın faydaları nelerdir ?

Aloe ayrıca cildin su tutan bir kimyasal olan doğal hyaluronik asit üretimini teşvik eder. Bu nedenle, Aloe içeren cilt bakım ürünlerinin düzenli kullanımı daha dolgun ve nemli bir cilde neden olacaktır.Aloe'deki amino asitler cilt hücrelerini yumuşatır. Bu hücre büyümesindeki artışla birlikte ciltte daha az buruşuk ve daha elastik hale gelir.Aloe de cildin parlak ve taze görünmesine yardımcı olurken kirleticilerin neden olduğu hasarı önlemeye yardımcı olan antioksidanlar bakımından zengindir .Aloe vera egzamayada iyi gelir. Cildiniz sürekli kaşınıyorsa ve buna hiç bir neden görülmüyorsa kaşınan alanlara aloe vera jei uygulayın. Kaşıntının dakikalar içinde azaldığını ve geçtiğini göreceksiniz.Rosacea, egzema ve sedef hastalığı gibi durumlar genellikle kuruluk ve iltihaplanma ile bağlantılıdır. Alo vera bu cilt problemlerini yatıştırır.

Aloe veranın % 99 su dur ve cildi içten dışa doğru iyileştirmek için sinerjistik olarak çalışan 75'ten fazla vitamin, mineral, antioksidan, esansiyel yağ asitleri ve amino asitler içerir. Sakinleştirici etkileri uzun sürelidir ve zamanla yeni, sağlıklı cilt hücrelerinin büyümesini canlandırmaya yardımcı olur. Cildin doğal yağ üretimini dengede tutacağından yağlı ve kuru cilt ciltleri için mükemmeldir. Aloe'nin antibakteriyel özellikleri cildin akne, kızarıklık ve enfeksiyondan uzak durmasına yardımcı olur. Yaşlanma ve kırışıklıkları tersine çevirir. Cilt doğal olarak elastikiyeti kaybeder . Aloe veranın cilde günlük uygulanması, cildinizin kolajen üretimini artıracak ve cildin sağlam, dolgun ve daima genç kalmasını sağlayan serbest radikallerle mücadele edecektir.Çatlakları ve izleri siler. Doğum çatlakları topuk çatlakları veya dudak çatları bunlar biz kadınların en çok müzdarip olduğu cilt sorunlarındandır. Bu sorunları düzenli aloe vera jeli uygulayarak giderebilirsiniz.Bitkinin yaprakları, hasar görmüş cildi rahatlatan ve topikal olarak uygulandığında iyileşme sürecini hızlandıran sıvı bir jel salgılar. Sonuç olarak yukarıda saydığımız bir çok faydayı sağlar. Aloe vera jeli güvenli olmakla birlikte allerjik reaksiyona neden olabilir. Cildinize uygulamadan önce küçük bir cilt alanında yama testi yapmanızı öneriyoruz.

Bende aniden bir kaşıntı oluştu öyleki içim geçiyordu kaşıntıdan bayılacak gibi oluyordum. Dermatoloğa gittim bir çok test yaptı sorun psikolojik olarak değerlendirildi. İlaç falan yazmadı kaşıntıda devam ediyordu. Aloe vera bitkisi almıştım onun jelini çıkarıp kaşınan alanlara sürdüm geçti. Ara ara yüzümede sürüyorum çok güzel nemlendiriyor. Ağız bakımımda da kullanıyorum. Diş etlerime aloe vera jeliyle masaj yapıyorum

ben aloe vera kapsül almıştım yağ içeriyor sanırım saf değil kimyasal içeriyorki cildim sivilcelendi bitkisini aldım her gün yüzüme taze taze sürüyorum cildim bebeksi ve ipeksi oldu sivilce izlerinide giderdi

Geri