Altin istedigim icin kayinvalide bizi ayirdi!

pembedusler

Yeni Üye
Üye
Altin istedigim icin kayinvalide bizi ayirdi!
Selam dostlar..
O kadar yorgun o kadar kotuyum ki sizle de paylasmak istiyorum...
Biz yakin zamanda sozlenicektik ama altin muhabbeti ve kayinvalidenin cirkefligi yuzunden bitti... Anlatiyorum;
Nisan alisverisi icin ciktik ben besi bir yerde ve nisanda 3bilezik dugunde 3bilezik istedim. Once yapamicaklarini bana pek belli etmediler yani cok bisey de istemedim zaten iste sozlum bizi asiyor filan dedi ben dinlenmedim ve kuyumcuda olanlar oldu annesi bagira cagira ben dedi kendimi satar alirim o besi bir yerdeyi dedi bagirdi ben dedim onlari ilerde destek amacli istiyorum bunun dini nikahta bile yeri var neyse...
Annem uzuldu tabi cok sinirlendi. Cunku sozlume seni evlendirip evlatliktan reddedecegim dedi ol geber bit dedi.. Annem de baskasi olsa bu iliskiyi burda bitirir ama cocuklar hatirina susuyorum dedi... Kayinvalide biterse bitsin dedi. Bizi rezil etti....
Besi bir yerde istedigim icin cook pismanim bisey yapmayin desem de dinlemediler hep bagirdi cagirdi en sonunda sozlum ayarini cekti annesine. Ve biz isi bitirip geldik.
Ama simdi babasini aramak icimi dokmek istiyorum niyetim altin degildi ama boyle bagirdigi icin suclu bizmis gibi gorunduk. Benim ic hic rahat degil sozlum desen o da cekimser onlari tercih etti gibi su an. Ama benim gozum altinlarda degil oglunuzu seviyorum biz kac yil ciktik gozum olsaydi belli ederdim zaten demeyi planliyorum.. Sizce ne yapmaliyim? Seviyoruz ama annesinin cirkefligi dillere destan oldu.. Ben en azindan orda o bagirirken soyleyemediklerimi soylemek istiyorum babasina... Ne plur yardim edin ne yapmaliyim? :((((

Merhaba ;
Öncelikle üzülmeyin.Düğün alışverişinde bir çok çiftin yaşadığı sorunlardan birini yaşamışsınız.Altın istemek sizin en doğal hakkınız .Lakin imkanlar dahilinde.Kayınvalideniz sizin talebinize imkanı olmadığını uygun bir usluple anlatması gerekirdi.Fakat olan olmuş.Siz nişanlınızla aranızı hoş tutmaya bakın .Bu talebinizin gelecek kaygısı ,ikiniz için olduğunu belirtin.Kayınpederinizle konuşmak sizi rahatlatıcaksa konuşun bunda bir mahsur yok.Saygı çerçevesi içinde duygularınızı dile getirin.Ve kendinizi çok üzmeyin.Olumsuzlukların yerini alıcak mutlu huzurlu günler diliyorum..

Merhaba ;
Öncelikle üzülmeyin.Düğün alışverişinde bir çok çiftin yaşadığı sorunlardan birini yaşamışsınız.Altın istemek sizin en doğal hakkınız .Lakin imkanlar dahilinde.Kayınvalideniz sizin talebinize imkanı olmadığını uygun bir usluple anlatması gerekirdi.Fakat olan olmuş.Siz nişanlınızla aranızı hoş tutmaya bakın .Bu talebinizin gelecek kaygısı ,ikiniz için olduğunu belirtin.Kayınpederinizle konuşmak sizi rahatlatıcaksa konuşun bunda bir mahsur yok.Saygı çerçevesi içinde duygularınızı dile getirin.Ve kendinizi çok üzmeyin.Olumsuzlukların yerini alıcak mutlu huzurlu günler diliyorum..
Sozlum ailesinden yana su anda. Yani aile rizasi olmadan evlenemeyiz diyor biz zaten bohcalari birakip geldik gunler oncesi.. Yani ben ne kadar istesem bile bizi dunuru olcak kisiyi kovar gibi yapmamaliydi... Ben cok uzgunum sanki ben sucluymusum gibi... Kayinpederimi arayip aramamak konusunda kararsizim cunku sozlumle konusmuyoruz. Ayriyiz. Karmakarisigim... Tesekkur ederim mesajiniz icin.

Sözlünüzün maddi olanağı yok sanırım.Ailesine maddi anlamda bağımlı olması elini kolunu bağlıyor olabilir.Ona uygun bir uslupla mesaj attın ve niyetini öğrenin.Niyetine göre mantıklı hareket edin.Sonuç olumsuzsa kesinlikle üzülmeyin.Dünyanın sonu değil güçlü olun.Vardır elbet bunda da bir hayır diye düşünün.Bazen böyle sorunların yolun başında iken görülmesi inanın daha hayırlıdır.Allah hakkınızda hayırlı olanı tecelli etsin..

Sözlünüzün maddi olanağı yok sanırım.Ailesine maddi anlamda bağımlı olması elini kolunu bağlıyor olabilir.Ona uygun bir uslupla mesaj attın ve niyetini öğrenin.Niyetine göre mantıklı hareket edin.Sonuç olumsuzsa kesinlikle üzülmeyin.Dünyanın sonu değil güçlü olun.Vardır elbet bunda da bir hayır diye düşünün.Bazen böyle sorunların yolun başında iken görülmesi inanın daha hayırlıdır.Allah hakkınızda hayırlı olanı tecelli etsin..
Cok tesekkur ederim evet maddi olarak ailesine bagli cunku yasimiz henuz fazla olgun degil, birikim yapamadigindan dolayi eli kolu bagli. Ben tekrar ona yazmaktansa babasini aramayi tercih edecegim sanirim..

Çok üzücü bir durum aradan epey bir zaman geçmiş sonuç ne oldu acaba son durum inşallah herşey yolundadır diye umut ediyorum

Geri