Aman Allahım hamileyim!!!

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Aman Allahım hamileyim!!!
İkinci çocuğa sahip olanlar iyi bilirler inanın annelik duygusu ikinci çocukta çok daha açığa çıkıyor ilkinde tecrübesizlik acemisizlik gibi duygularla neyin ne olduğunu öyle anlayamıyorsunuz..
hamileyim-6047.jpg

Büyük oğlum 3 yaşlarına gelmişti artık ikinci bir çocuk oğluma bir kardeş düşünüyorduk.Ama sanırım vakti değilmişki 3 sene boyunca çocuğumuz olmadı her ay regl zamanı geldiğinde büyük bir hüsrana uğruyordum bir gün gecikse hemen test yapıyor fakat boş çıkınca bazen bu umutsuzluğum gözyaşlarına dönüşüyordu...

Böylelikle tam 3 sene geçti bu zaman içinde tek bir ağrı kesici bile almadım hadi hamile olursam bilmeden zarar verirsem diye..

3senenin sonunda 2003 ün Ağustos ayı aylardır çektiğim diş ağrısına artık dayanamadığım bir aydı.Kimse sesimi duymasın diye yastığı ağzıma kapatıp öyle bağırıyordum (dişçi fobim varda=)
Dayanamayıp artık dişçiye gittim ağrı kesiciler antibiyotikler ve sonuçta diş çekildi.ve o ay yine check up yaptırmıştım yani anlıyacağınız gebe kalmam için olanaksız bir aydı sanırım bundan dolayıda rahattım çünkü dünyanın ilacını kullanmıştım nerden olacaktı gebelik...

Artık benim için hobi haline gelen her ay yaptığım gebelik testleri yine bir komşudan dönerken eczaneden aldığım birşey olmuştu.Sırf adet yerini bulsun diye:DBir gün gecikmesine rağmen yine testimi almıştım neyse akşam yemeğim yoktu biran önce yemeği hallettem gerekiyordu bi taraftanda testi uygulayıp mutfağa geçtim.Bir an testi hatırladım biraz zaman geçince geriye döndüm ve testi elime aldım
İnanamıyordum 3 senenin sonunda oluşan tek çizginin yanında bir çizgi daha vardı yani çift çizgi oluşmuştu:)
Yok olamaz imkansız diyordum inanamıyordum bir yanlışlık olabilir diye düşündüm ama yüreğim kuş gibi pır pır ediyordu=)

Akşam eşim geldiğinde ona testi gösterdim garibim yine bu neyin parçası klimanın parçasına benziyor nasıl kırdınız demez mi:DNe bilsin onun bebeğimizin testi olduğunu sonra söyleyince oda inanılmaz şaşırdı ve biz gece soluğu özel bir klinikte hassas gebelik testi yaptırmaya gittik yinede kesin olsun diye evet yine kesin sonuç vermişti:)

Bu olayı inanın unutamam bunları yazmamda ki amacım bebek sahibi olmak isteyenler umutsuz olanlar nolur umudunuzu yitirmeyin asla pes etmeyin Rabbim yeri ve zamanı geldiğinde hayırlısıyla dualarınızı kabul edecektir.Eğer eşler arasında sağlık problemi yoksa ben inanıyorum ki biraz sabrın sonunda muradınıza ereceksinizdir.Bunu unutmayın emi!!!

Benim 3 senenin sonunda en umutsuz olduğum bir anda umutlarımın tükendiği bir zamanda böyle bir olayı yaşamıştım.Rabbim isteyen herkese nasip etsin(Amin)

Yok ben doğurdum bu ikinciyle ilgili olan anımdı:DŞimdi oğlum 6 yaşında=)

Kesinlikle katılıyorum.. Asla umudunuzu yitirmeyin hanımlarr..
Bir arakadaşım 3. tüp bebek denemsindede başarılı olamadı.
Artık yapacakları birşey yoktu..

Bıraktılar doktor işini felannn..

Noldu biliyormusunuz?
Bıraktıklarının 5. ayından sonra kendiliğinden hamile kaldııı..
Ben buna mucize diyorum artık

Asla ve asla umudunuzu kaybetmeyinnn..
Bakın güzelde bir söz geldi aklıma..

Paranızı kaybettiyseniz üzülmeyin birşey kaybetmiş sayılmassınız hayattan.
Sağlığınızı kaybedersenizde hayatınızın %50 gitmiştir..
Ama umudunuzu kaybedersiz işte ozaman HAYATINIZ BİTMİŞTİR!!!

Kesinlikle katılıyorum.. Asla umudunuzu yitirmeyin hanımlarr..
Bir arakadaşım 3. tüp bebek denemsindede başarılı olamadı.
Artık yapacakları birşey yoktu..

Bıraktılar doktor işini felannn..

Noldu biliyormusunuz?
Bıraktıklarının 5. ayından sonra kendiliğinden hamile kaldııı..
Ben buna mucize diyorum artık

Asla ve asla umudunuzu kaybetmeyinnn..
Bakın güzelde bir söz geldi aklıma..

Paranızı kaybettiyseniz üzülmeyin birşey kaybetmiş sayılmassınız hayattan.
Sağlığınızı kaybedersenizde hayatınızın %50 gitmiştir..
Ama umudunuzu kaybedersiz işte ozaman HAYATINIZ BİTMİŞTİR!!!
bu konuda sitedeki herkez benden bıktı dimi
hep buna benzer hikayeler dinliyorum bi tanıdık vardı diye başlayan cümleler...
aslında başlarda ümidimi arttırıyodu ama sanki artık etkisi azaldı çünkü evlilik sürem uzadı
rabbimden ümidimi kesmiyorum tabiki ama ümitlerim azalıyo doğrusu
buda benim sınavım bi gün olurmu acaba bu soru işareti beynimden çıkmıyo kurtulmak isityorum artık...
nolur allahım nolur olsun artık..... :(

aslında başlarda ümidimi arttırıyodu ama sanki artık etkisi azaldı çünkü evlilik sürem uzadı
buda benim sınavım bi gün olurmu acaba bu soru işareti beynimden çıkmıyo kurtulmak isityorum artık...

Her işte bir hayr olduğunu sakın aklından çıkarma.
Rabbim istediğini istediğin zaman vermiyorsa bilki bundada bir hayr vardır...

Verende o alanda. Biz emanetçiyiz. İnancını kaybetme. Hiçbirşey bize ait değil canım..
O duyduğun hikayeler varsa, işte bizler ders alalım diye kulağımıza geliyor..
Yüce rabbim vermediği halde sabrını inancını görünce seni sevindirecek inşallah...

Mawim çocuklarınla eşinle beraber bir ömür mutlu bir hayat diliyorum size:)

Lamiya bitanem sende sıkma kendine stres yapma Allah istediğinde verir sana meleğim

Lamiya seni anlıyorum canım bazen insanlar umudunu kaybedebilir ve hiçbir ışık göremez duruma gelirler ama ne olursa olsun isyan etmemek gerekiyor öncelikle benden sana tavsiye elinden geldiğince kendini psikolojik yönden biraz rahatlat.Çünkü bu bir gerçek ki baskı altında bazı şeyler olacağı varsada olmuyor.Herşey de bir hayır vardır mutlaka..Geçen bir haber izlemiştim tv de onu paylaşmak istiyorum bir tane ebe hemşire bayanın yaklaşık 20 sene boyunca çocuğu olmamış her yolu denemiş artık ümitleri ve kendi tükendiği bir anda son bir doktor tedavisi denemiş ve 20 sene sonra aşılama yöntemiyle hamile kalmış fakat gördüğü tedaviler esnasında oluşan bir rahatsızlık sonucu koku alma güdüsü yok olmuş şu an dediğim bayanın ikiz kızları oldu fakat bebeklerini koklayamıyor yine de gözlerinin içi gülüyor.Şunu unutma bazen mutluluğa ulaşmak için Rabbim kuluna dert keder verir ki sabrını ölçer bence Rabbim seninde sabrını ölçüyor asla isyan etme olur mu?Ben inanıyorum ki bu dualarınızın ve sabrınızın karşılığını birgün mutlaka alacaksınız

Sana ve senin gibi bu konuda umutsuz ve üzgün olanlar için Mevlana'nın çok sevdiğim bir sözünü aktarıyorum

üzülmee !! bir yandan korku bir yandan ümidin varsa iki kanatlı oLursun..Tek kanatla uçamazsınn zaten..Üzülme !!sopayLa Kilime vuranın gayesi,kilimi dövmek değİl Tozu almaktır..Allah sana sıkıntı vermekLe tozunu,kirini alır,Niye kederlenirsin?..Üzülme !! taş taşlıktan geçmedikçe parmaklara yüzük olamaz.Yüzük olmayı dileyen taş ezilmeyi yontulmayı göze almalıdır..(MEVLANA)

Senin moralin düzelsin umudun artsın diye yazmak istedim,normalde bu tür olayları kendime saklamak istiyorum ama inanıyorum ki senin umudun artacak dolayıısyla tutmanın bir anlamı yok..
İlk bebeğimi 20 yaşımdayken kucağıma almıştım..
Ardından ikincisi gelsin istedik..1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11 yıl bekledik...yok!
Keçi inadım kadınlık gururum doktorun kapısına gitmeme izin vermiyordu ama sağdan soldan hep aynı sözü duymaktan bıktığım için gitmeye karar verdik..
Gittik...
Hormon testleri kan tahlilleri tam tarama geçtikten sonuçlar alındıktan sonra sonuç doktora göre ortadaydı..
Kısırdım!
Hemde bir çocuklu kısırlardan..
İnanamıyordum hazmedemiyordum lakin kabullenmek dışında başka bir seçeneğimde yoktu..
Geçen yıl bir yeğenim oldu..gelin tutturdu benim doktora git diye..
Ona da gittim..
Ben bişey yapamam dedi Allaha kalmış bir durum..
Ama sen bişey yapabilirsin dedi..
Sakin ol..
Sakin ol,elinden başka bişey geliyorsa onu da yap derim dedi ama gelmediği için sakin olmaya çalış..
Aradan bir ay geçti asla unutmam Galatasaray-Panathinaikos maçı için İstanbula gitmiştik eşimle..
İlk devrede tuvalete gittim malum adet günüm yaklaşmıştı kontrol etmek istedim..
Hafif bir renk vardı iç çamaşırımda..
Maçın heyecanı da gitti beniöm ümidim de..bir kez daha..
Herşeyden bıkmıştım...MaWinin dediği gibi her ay test yaptırıp o hüsrana yaşamaktan da beklemekten de..
Lakin o regl dönemini yaşamadım...
Doktora gittiğimizde neler oluyor diye sordum hamile olma ihitmali aklımdan dahi geçmiyordu..
Test yaptırdı ve test pozitif çıktı..
Mübarek çift çizgi...
11 yıl sonra..32 yaşımda...
Gözlerim doluyor..
Yüce Rabbime şükürler olsun..

Ümidini yitirme bitanem..
Ümidini yitirdiğin an bittiğin andır..

Sevgilerimle..

O kadar güzel anlatmışsınız ki Mawi adminim ve mahperver inanın ikinizin yazdıklarını okurken de gözlerim doldu.Bu güzel anılarınızı paylaştığınız için teşekkür ederim demekki kim ne derse desin Rabbim istedikten sonra olmayacak şey yok.

Lamiyacım inşallah bir gün senin de mutlu haberlerini alacağız.Sen yüreğini ferah tut ben rabbimin duaları geri çevirmeyeceğine,özellikle yürekten edilen duaları muhakkak kabul edeceğine tüm kalbimle inanıyorum.

Allah yar ve yardımcınız olsun.

Geri