Amazondan Gelen Dev: Arowana

  • Konbuyu başlatan Misafir
M

Misafir

Forum Okuru
arowana arowana bakımı çeşitleri akvaryum arovana akvaryum
Doğal hayatta su altı ormanları denen Amazon Nehri'nde yaşarlar. Boyları 1.2 metre kadar olur. Genelde yalnız yaşamayı severler. Avlarını zıplayarak yakalarlar. Sudan zıplayarak havadaki kuşu kapabililer. Ağızda kuluçka yaparlar.
Milyonlarca yıldır hiç değişmemiştir darvin'in en büyük rakibidir0012_001_111-jpg.74890 Amazondan Gelen Dev: Arowana Melekler Mekanı Forum
fd0ce9937ea311f0630dc8c1d8a5b806-jpg.74891 Amazondan Gelen Dev: Arowana Melekler Mekanı Forum
images-jpg.74892 Amazondan Gelen Dev: Arowana Melekler Mekanı ForumAğzında büyüttüğü yavrularıyla birlikte.

fish-jpg.74893 Amazondan Gelen Dev: Arowana Melekler Mekanı Forum


Türkiyede bu kırmızı türlerini bulmak neredeyse imkansızdır.
Büyük akvaryumlarda tek beslenmesi uygundur.
 
*MeleK*

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
Uzakdoğu da hemen hemen her evde beslenen arowana balıkları kutsal olarak sayılıyor. Sıçrayarak intihar etme özelliklerine sahip olan bu balıklar intihar ettiklerin de bir belayı önlediklerini düşündükleri için arowanaları nazar boncuğu sayıyorlar. Oldukça pahalı bir balık türü olan arowanaları beslemek de oldukça pahalıdır. Salamura karides, sığır kalpleri, canlı solucanlar, hamam böceği gibi canlı gıdalar ile beslenmeleri uygundur. Oldukça aç gözlü ve iştahlıdırlar.Gümüş ve siyah türleri için beslemeniz için gereken tankın boyu üç metre kadar uzunlukta olmalıdır. Eğer tank küçükse bu onların normal ebatlar da büyümelerine engel olacaktır. Diğer balık türlerine göre daha agresif bir yapıya sahip olan arowana balıkları karma balıklar ile beslememeniz gerekmektedir. İyi bir tank ve diyet ile arowana balıklar ortalama 25 yıl yaşam sürebilmektedir.
 
Konuyu Başlatan Benzer Konular Forum Cevaplar
M Akvaryum 0
M Akvaryum 0
E Akvaryum 0

Benzer Konular


Üst